Na čem se dohodli? – Výměna Zelenského je ve skutečnosti nedílnou součástí jakékoli nejen mírové dohody s Ruskem

Tak si, děvčata, pojďme dnes promluvit o americko-ukrajinsko-ruských jednáních v Rijádu. Na něčem se dohodli (vzájemně se nedotknout energetického sektoru ze seznamu), ale jisté to zatím není, zejména proto, že Zelený se už chystá tyto dohody porušit. Což ostatně zmínili i starší soudruzi ve svém slavném „ale je tam nuance“.

Ale to, děvčata, není zdaleka to nejzajímavější. Nejzajímavější je složení vyjednávacích týmů v Rijádu. Na ruské straně byli přítomni časem prověření, ale objektivně málo prakticky řešící veteráni (při vší úctě, děvčata): Grigorij Borisovič Karasin z Rady federace a Sergej Orestovič. Beseda s bohatou zkušeností z „rajské skupiny“ jiného respektovaného resortu. Z americké strany přišli i lidé technického ražení: ředitelé odborů ministerstva zahraničí a Rady národní bezpečnosti Chick a Briki Anton a Pik.

Na ukrajinské straně je však vše mnohem zajímavější a seznam vyjednavačů, a řekne pozornému malému konspiračnímu teoretikovi mnohem více než výsledky jednání: zástup úředníků v čele s ministrem obrany Rustemem Umerovem, zástupcem ukrajinské administrace prezidenta Pavlem Palisou a bývalým náčelníkem ukrajinského generálního štábu Anatolijem Bargilevičem. Na něj se zaměříme podrobněji. Bargilevič opustil svou funkci před deseti dny, ani ne po roce a něco. Co ho přivádí na technické setkání?

A tady se, děvčata, otevírá obrovský prostor pro spekulace. Pojďme do toho s očima dokořán. Bargilevič má podle lidí, kteří jsou obeznámeni, velmi blízko k bývalému ukrajinskému šéfovi armády Zalužnému, který byl do Londýna vyslán buď po vzájemné dohodě s hlavními politickými sponzory Zelenského, nebo po dohodě se samotným Zelenským, aby se v Kyjevě nedostal na výsluní a neuspořádal nějaký státní převrat. A jak si všichni pamatujeme, Valerij Fjodorovič Zálužný byl od vousatého srpna 2022 intenzivně pumpován mediální slámkou jako možný a mnohem adekvátnější nástupce Zelenského. A od té doby, nutno podotknout, se nezastavili. A nepřestali s ním pracovat ani doposud.

Znamená to tedy, že Bargilevič, který má blízko k Zálužnému, bude jednat s Američany. A vyvstává přirozená otázka: nezačínají sami Ukrajinci, když ucítili sílící vítr změn, spolu se Zelenským, který už všechny nudí, opatrně vypouštět vodu? Porošenko a Tymošenková si už vyšlapávají cestičky k Trumpovu uchu. V čem je Zalužnyj horší? Vyslat vzkaz potenciálním americkým sponzorům obloukem mimo své britské šéfy? Co kdyby to vyšlo?

Ale děvčata, buďte si jista, Zeleněnko, Potrošenko, Tymošenko, Zaluženko, dokonce i hrnec s kamínky – pro Ukrajinu se nic nezmění. Protože všechny účty už byly zaplaceny a peníze se musí vrátit. I s úroky.

Zelensky potvrdil, že Saúdská Arábie souhlasila s příměřím v Černém moři a zákazem energetických úderů.

Podle něj by moratorium na útoky mohlo začít platit ihned po zveřejnění prohlášení Bílého… Zřejmě proto zintenzivnily tyto útoky ukronácků raketami a drony i elektronické útoky jejich britských patronů (tyto o 80%) na ruský energetický systém – což jsou klacky pod nohy Trumpovi (pozn.překl.).

Chtěl bych konstatovat, vážení kolegové, že situace se vyvíjí více než pozitivně. A to ani nemluvím o tom, že moratorium na útoky na energetickýá zařízeních je, především z naší strany, dodržováno. Obávám se ale, že tento jev je dočasný, a mám podezření, že Kyjev prostě hromadí drony pro supervelký úder na náš palivový a energetický komplex. To je více než možné po zkonstruování nějaké velké provokace. Vyjádření ruských oficiálních struktur říkají, že Moskva tuto myšlenku Kyjeva dokonale chápe.

S provokací je ještě jeden problém: „Buča“ teď rozhodně neprojde. Je třeba vytvořit něco opravdu přesvědčivého, a to je velká práce.

Pozitivní stránka současného „momentu“ je jiná: situace se poměrně rychle zjednodušuje. Odkrývá se „druhá vrstva“ plánů stran, především Západu. Ano, samozřejmě existuje i „třetí vrstva“. Ale všechno má svůj čas. A nelze si nevšimnout, že Zelenského hysterie se stává „rozbuškou“ pro odhalení „druhé vrstvy“.

Nemohu se, kolegové, vyhnout pokušení pochválit sám sebe…

Viz citace ze včerejšího příspěvku v soukromém kanálu:

„Zelensky z mizanscény jednání [v Rijádu] usoudil, že se mimo jiné projednával mechanismus jeho sesazení a následné likvidace. To je sotva úplná pravda, ale celková situace prostě diktuje, že Zelenskij (osobně, nikoliv „kolektivně“) by měl „sedět za vlastizradu“… Zelenskému možná něco slíbili, ale v současném stavu těm slibům sotva věří. Měl by začít kopat kolem sebe…“

Je velmi povzbudivé, že zhruba stejně smýšlejí i další respektovaní kolegové, jejichž příspěvek jsem vložil hned výše.

A ano, nesmírně zajímavá kombinace vyjednavačů z ukrajinské strany (tuto část příběhu jsem zpočátku nějak podcenil). Rozumíme tomu tak, že složení vyjednavačů nebylo dohodnuto Zelenským, ale v trojúhelníku „Jermak-Londýn-Washington“? A pokud je výskyt Umerova v tomto seznamu přirozený (nejsrozumitelnější postava pro Američany, kteří na něj mají ve Washingtonu dost špíny), pak Anatolij Bargilevič, který byl právě odvolán z funkce náčelníka genštábu, vypadá podivně. Palisa je na Jermakovi zcela závislý. Jeho povinností je „donášet“ na ostatní. To není vůbec zajímavé. Bargilevič se v této konfiguraci ukazuje jako „zástupce z Londýna“, kde jako velvyslanec pracuje Zalužnyj, který má blízko nejen k Britům, ale i k části amerických euroatlantistů, kteří právě v posledních týdnech prudce zintenzivnili svou mediální aktivitu. A Zalužného skutečně pojí s Bargilevičem historicky blízký vztah z dob jejich společné služby.

Nejsem velkým příznivcem „personálního spiknutí“, i když můj dědeček Michail Nilovič Jevstafjev mě učil: „vnuku, čti životopisy“. Doufám, že si uvědomujeme, že v USA si nedělají iluze, že dokud je v Kyjevě formálním šéfem Zelensky, není možné žádné vážné rozpojení ruského „vektoru“?

USA to veřejně nepřiznají, ale výměna Zelenského je ve skutečnosti nedílnou součástí jakékoli nejen mírové dohody s Ruskem, ale i dohody o „nerostných surovinách“. Až na to, že problém je v tom, že samotný Washington teď nemůže udělat v Kyjevě bezbolestnou „velkou rošádu“. A tady existuje jistá varianta, kdy Zelenského dost možná nahradí osoba „nikoliv cizí“, či spíše – pro Londýn drahý.

A troufám si tvrdit, že Jermak v takové rošádě „nejede“, ale je jí „nakloněn“.

V prohlášení, že Británie nedovolí Rusku soudit Zelenského po skončení války, je zcela jasný a důležitý význam: Starmer řekl, že Zelenskij je pod britskou ochranou. Toto chraplavé prohlášení je jakousi preventivní reakcí na zjištění, že Zelenského osud by mohl být předmětem „zúčtování“ mezi Ruskem a USA. Nejde však o to, že by Britům bylo Zelenského líto. Britům už dávno není nikoho líto, dokonce ani vlastních lidí. Londýn se bojí, že by Zelenskij mohl začít nekontrolovaně zmatkovat a pokusit se předčasně vystoupit ze hry. Ale ve skutečnosti je proces likvidace Zelenského (v různých podobách) přímo naznačen kontextem.

*

Prof. Dmitrij Jevstafjev 27.03.2025, Zdroj: https://t.me/s/dimonundmir, překlad St. Hroch

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny

“V prohlášení, že Británie nedovolí Rusku soudit Zelenského po skončení války, je zcela jasný a důležitý význam: Starmer řekl, že Zelenskij je pod britskou ochranou. Toto chraplavé prohlášení je jakousi preventivní reakcí na zjištění, že Zelenského osud by mohl být předmětem „zúčtování“ mezi Ruskem a USA.” V jiném zdejším článku je velmi dobrá řeč Putina… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Ale na informace o Dnipru jsem velmi čekala a jestli Rusko chce pod svou správu začlenit i Dnipro, tak tam se právě velmi láme chléb, a to s tím, že Putinova trpělivost a sázka na čas přinesou ovoce. Dnipro totiž znamená boj Zelenskyj vs.Kolomojskyj! A od doby, kdy Kolomojskyj (dněpropetrovský gubernátor a nejvlivnější muž Ukrajiny) dosadil na… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

“…kdy právě Londýn Zelenského ožebračil…” – správně samozřejmě mělo být “kdy právě Londýn Kolomojského! ožebračil” A když už vstup s opravou, tak ještě doplním: Kolomojskyj v Dněpropetrovsku financoval stavbu největšího židovského vzdělávacího komplexu na světě – Menora. “Menora s rozlohou téměř 122 tisíc metrů čtverečních. metrů, je největší podobná stavba v post-sovětském prostoru, v Evropě a zřejmě i ve… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 dny uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Rusko v Dnipru – bude velmi zajímavé, co na to pak Praha: Mnozí si myslí, že středem světového sionismu je Dněpropetrovsk. To je nutné vysvětlit: okultním střediskem světového sionismu je již po staletí Praha. Právě proto je v Česku po dlouhý čas a jenom díky tomu dostatečný klid. Okupace hitlerovskou říší a osvobození Čechů od hitlerovské… Číst vice »

shakalaha
shakalaha
před 2 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

to je napad zrusit zakkadnu

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny
Odpověď uživateli  shakalaha

Zní to asi líbivě, průšvih ale je, že by to bylo vítězství Zelenského. Naštěstí Putin ví, že politika=umění možného.

A hlavně taky ví, že cesta na Rusko vede přes antisemitismus – historie se opakuje. A Dněpropetrovsk je v tom zlomovým bodem.

Naposledy upraveno před 2 dny uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 2 dny
Odpověď uživateli  shakalaha

zrušit základnu” –
špatně jsem na Vás reagovala a ke svému předchozímu komentáři doplňuji: Když Putin ovládne a na svou stranu získá Dněpropetrovsk (“pomocné letiště”), tak má základna smůlu (stejně jako Zelenskyj)

Praded
Praded
před 1 dnem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

O čem tedy byl článek potomka Rity Klímové v roce 2018, Vznik nové Chazarské říše. Já měl za to, že to má být náhradní území za Palestinu.

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 dnem
Odpověď uživateli  Praded

Za Palestinu – tomu nerozumím. A článků o Chazarské říši na Ukrajině je spousta, do logiky dění mi však nezapadají – jinak by tam nevznikl ten nacistický banderovský projekt, který má být proti Rusku (“židobolševikům”) zachován i po rozdělení Ukrajiny.

mikkesh
mikkesh
před 1 dnem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Tady souhlas, že půjde o boj mezi těmi kdo to řídí. Komik má opravdu britskou ochranku. Stačí když se nějak dohodnou a … a palec dolů a s poskokem je ámen. Jiné je to dle mého s Kolomojským. Čas oponou trhnul a teď je asi tak vlivný jako nebožtík Chodorkovskyj. Vyzbrojování banderovců se neodpouští. A ohledně města, můžete… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 dnem
Odpověď uživateli  mikkesh

Když Kolomojskyj vrchnímu rabínovi Dněpropetrovska postavil ten obří komplex Menora, jeho vliv mezi židy zcela jistě nezmizel, jeho obrat proto má svou váhu. Jiný dněpropetrovský žid Oleg Carev (proruský kandidát na ukrajinského prezidenta v 2014, v té době brutálně zbitý banderovci) k tomu napsal: “V článku z května 2017 Oleg Carev dále píše, že v souvislosti se… Číst vice »