Jak známo, nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal v zastoupení náměstkem Přemyslem Polákem dovolání k Nejvyššímu soudu české republiky, kterým napadl rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 6 v případu učitelky Martiny Bednářové.
V něm jsme společně označováni za mentálně méně vyspělé:
„Obranyschopnost českého obyvatelstva momentálně není s to čelit dlouhodobému a soustavnému působení dezinformací stejnou měrou, jako je tomu v některých jiných výrazně odolnějších evropských zemích.“
Vzhledem k tomu, že nás považuje Stříž za blbce, zřejmě nemá problém vypustit ze sebe i následující formulaci: „Tento trestný čin je úmyslný, přičemž se nevyžaduje úmysl přímý ale postačí i prokázání úmyslu nepřímého. Pachatel proto o nepravdivosti svých výroků musí vědět nebo s ní být minimálně srozuměn. Tyto předpoklady přitom budou naplněny i v případech, kdy je pachatel sice subjektivně přesvědčen, že jeho názor je pravdivý, avšak ví o tom, že se zásadně liší od většinového názoru současné demokratické společnosti.“
Aby vám mohli dát flastr, musí vám prokázat úmysl.
Většinový názor společnosti ve středověku například byl, že Slunce obíhá kolem Země.Ti, kteří se prohřešili proti tomuto většinovému názoru, byli souzeni. Ocitujme si to, co musel podepsat Galileo Galilei:
Já, Galileo (…), osobně přítomný před tímto tribunálem, poklekaje před Vámi, velice důstojní a ctihodní kardinálové (…), přísahám, že jsem vždy věřil, že věřím nyní a že s pomocí Boží budu i nadále v budoucnosti věřit ve vše, co zastává jako pravé, co káže a učí svatá církev katolická a apoštolská.
– Vzhledem k tomu, že toto Svaté oficium mně právní cestou nařídilo zanechat pomýleného názoru, podle něhož je Slunce ve středu světa a je nehybné, zatímco Země není ve středu světa a pohybuje se;
– vzhledem k tomu, že jsem nesměl zastávat, obhajovat ani učit jakkoliv, ať ústně nebo písmem, řečené pomýlené učení poté, kdy mi bylo označeno jako protivící se Písmu svatému;
– vzhledem k tomu, že jsem napsal a dal vytisknout knihu, v níž pojednávám o témž již odsouzeném názoru, přinášeje v ní názory, jež jsou mu velmi účinně prospěšné (…), byl jsem odsouzen jako nanejvýš podezřelý z kacířství, to jest jako člověk zastávající názor a věřící, že Slunce je ve středu světa a je nehybné a že Země není ve středu světa a že se pohybuje.
Proto, chtěje zprostit mysl Vašich Eminencí a všech věrných křesťanů tohoto velikého podezření spravedlivě proti mně pojatého, přicházím s upřímným srdcem a nepředstíranou vírou zříci se shora uvedených bludů a kacířství a všeobecně každého bludu, kacířství a sektářství, jež se protiví církvi svaté, proklít je a opovrhnout jimi. A přísahám, že v budoucnu neřeknu ani nikdy nebudu více tvrdit, ani ústně, ani písmem, věci, které by mě z toho mohly učinit podezřelým.
Kdybych poznal nějakého kacíře nebo z kacířství podezřelého, oznámím ho Svatému oficiu nebo inkvizitorovi místa, kde se budu nacházet.
Galileo Galilei, Odvolání bludů, které pronesl 22. 6. 1633 před inkvizičním tribunálem.
Galilea donutil církevní soud odvolat tvrzení, které nebylo tehdy většinovou společností sdíleno. Důsledkem bylo, že spousta vědců tehdejší doby z obav před inkvizicí nevydalo svá díla, tajilo výsledky svého poznání a vědecký pokrok v Evropě byl zpomalen. Církev vyškrtla Galilea z indexu až v roce 1835.
Jak pravil T.G. Masaryk: „Demokracii už máme, teď jen ty demokraty.“ Na Nejvyšším soudu, ani na Nejvyšším státním zastupitelství žádné demokraty nehledejte. Demokracie by totiž měla být postavena na respektování i menšinového názoru, byť může někomu připadat pobuřující.
A nám se díky jim vrací doba, kdy většinový názor společnosti je stanoven jako dogma, od kterého není radno se odchýlit. Učitelce Bednářové nehrozí upálení, jen několik let ve vězení. Na základě drobného detailu, že si dovolila mít názor, kterému sice věřila, ale byl v rozporu s většinovým názorem společnosti. O tom, že většinový názor vytváří stávající moc také zastrašováním, manipulací a masivní propagandou se už v rozhodnutí Nejvyššího soudu určitě nedočtete. Můžete si místo toho počíst ve Švejkovi:
„Ježíš byl taky nevinnej, a stejně ho ukřižovali.“
*
Zdroje: https://spolecenstvi-prak.cz/wp-content/uploads/2024/07/bednarova-dovolani-NSZ-kopie_Redigovano.pdf
*
Poznámka editora Zvědavce:
Dovolil bych se zpochybnit tvrzení, že ten názor je skutečně většinový. Jak k tomu soudruh Stříž došel? To, že ho zastávají oficiální místa a koupená media, neznamená, že je většinový. Oficiální místa ani media nejsou většina. Naopak, je to titěrná menšina. Ten názor je vynucován silovými složkami státu. Nutí nás si to myslet, jinak slibuji vězení. Viz paní učitelka Bednářová. Hnus! Pokud tento národ ohnutých hřbetů přežije, budeme jednou s hrůzou a odporem hledět na rozsudky takzvaného Nejvyššího soudu těchto dnů.
A mimochodem, Galileo nikdy tu památnou větu “A přece se točí!” nepronesl. Odvolal vše, v co věřil. Na jeho obhajobu budíš řečeno, že kdyby neodvolal, upálili by ho. To paní učitelce naštěstí nehrozí.
*
Koho se ptali? To je nazor vnucovany temi u moci,coz ani nahodou neznamena,ze je to nazor vetsinovy
I oni vedi,ze vetsinovy nazor neni..proto hned nechali rusit alternativu