Celkem 80% ukrajinské kritické infrastruktury je už zničeno! Tvrdá data od vojenských expertů! Putin právě vede proti Ukrajině tzv. III. raketovou ofenzívu, a ta je zatím nejmasivnější! Rusové už “konečně” zahájili válku i proti ukrajinským strategickým mostům!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Tzv. “kritická válečná infrastruktura Ukrajiny je už z 80% zničená “, analyzoval včera profesor rakouské válečné akademie plukovník Marcus Reisner, a potvrdil tím předchozí přiznání, jak Donalda Trumpa, tak náčelníka tajné služby HUR, ukrajinského generála Kyrylo Budanova, že Ukrajina je už natolik ruskými drony a raketami vybombardovaná, a utrpěla na frontě už tak katastrofické ztráty, že každý další odpor už pouze zhoršuje její vyhlídky na jakoukoli formu její nějaké smysluplné poválečné existence, a jen rychlý mír vyjednaný Američany představuje jediné dostupné logické řešení válečného chaosu vyvolaného Zelenským a politickou smečkou jeho evropských podporovatelů

Rusové včera současné postavení Zelenského vtipně komentovali slavným citátem z Gogolova románu Taras Bulba: “Я тебя породил, я тебя и убью.“, (“Já jsem tě porodil, já tě i zabiju.”). Podle jejich tvrzení už totiž vlivné zdroje v současné americké administrativě trousí do svého okolí že: “Zelenskyj by už dávno ležel dva metry pod zemí, kdyby Washington neutrácel své miliardy.“, a tomu teď má být konec. Předseda Sněmovny reprezentantů USA Mike Johnson, už ve čtvrtek 20. února, za nadšeného aplaudování na kongresu PAC shromážděných republikánů, vyhlásil že: “Na schválení dalšího miliardového finančního balíčku americké válečné pomoci Ukrajině už v Kongresu USA není chuť.“.

Proč USA nehodlají nadále naivně lít další miliardy do bezedné mordy věčně hladových kyjevských korupčních aparátčíků, aby jen prodloužily bolestnou agónii milionů obyčejných Ukrajinců a sladký život desetitisíců tamních korupčníků, je jasné. Nové vedení Pentagonu včera ohlásilo ohromující škrty ve svém vlastním rozpočtu. Padáka má dostat 5 až 8% všech civilních zaměstnanců amerických ozbrojených sil. Zdůvodnění je prosté – USA musí zefektivnit svoje vojenské výdaje, aby mohly obstát ve vojensko-technologické soutěži s Ruskem, a s Čínou. Nové asijsko-pacifické bojiště už polyká americké miliardy stejně hladově jako ukrajinské, ale na rozdíl je tam však vidět obrovský pokrok, který nerozkradené miliardy přinášení.

Obrovská americká válečná základna ze II. světové války na ostrově Tinian, která byla v roce 1947 opuštěna a zarostla pralesem, se nyní probouzí k životu, a začíná opět hostit první US válečné perutě.  Z Tinianu kdysi startovaly jaderné bombardéry na Hirošimu i Nagasaki. Délka každé ze 4 souběžných vzletových drah je 2600 metrů. Vlevo je fotografie z prosince 2023, vpravo stav z prosince 2024. V příštích letech má být utraceno dalších 409 milionů dolarů. Už bylo přitom utraceno 26 milionů USD na nové palivové nádrže, 32 milionů za parkovací úkryty pro letadla a strategické válečné drony, 46 milionů USD na opravy pojezdových drah pro letecký provoz, a mnohé další. (Časosběrná videa ze stavby základny za poslední rok zde.)

Čína je vojensky stále asertivnější. Nejnověji včera zahájila válečné manévry svého loďstva spojené s ostrou střelbou v Tasmánském moři mezi Austrálií a Novým Zélandem. (Video) Vynervovaní Australané dokonce přesměrovaly své civilní lety, aby se prostoru čínských válečných manévrů, jejich letadla vyhnula. Situace v regionu se přiostřuje. Zahraniční politiku sousední Papue Nové Guineie řídí od ledna 2024 ministr Justin Tkačenko (narozen v Austrálii ukrajinským imigrantům), a ten se považuje za strůjce tzv. Dohody ze 20. února 2025, podle níže se Papua zavázala zahájit jednání o uzavření vojenského paktu s Austrálii. Tkačenko už před tím odmítnul návrh vojenského paktu s Čínou s tím, že upřednostňuje ekonomickou spolupráci s Čínou, nikoli vojenskou. Čína už v minulosti, když Papua jednala o bližší vojenské dohodě s Austrálií, vyslala své lodě, aby Australany frustrovaly v mořích mezi Papuou, Novým Zélandem a Austrálii. Podle diplomatických zdrojů se Austrálii nyní podařilo papuánské politiky přesvědčit “stovkami milionů dolarů”, aby souhlasili se zahájením jednání, ale výsledek je zatím těžké předpokládat, a současné jednání o spojenecké smlouvě může stejně jako před dvěma lety skončit na “nepřekonatelných překážkách”. Austrálie a USA jsou v celé oblasti zatím jednoznačně přetlačovány Čínou. 18. února 2025 Peking slavil další triumf ve svém ostrovním tažení po ose japonské válečné výpravy 1941-42 a uzavřel tajnou obranou dohodu s Cookovými ostrovy. Je známo, že podle dohody mohou Číňané těžit nerostné suroviny jak na ostrovech, tak v ostrovních mořích, ale zbytek smlouvy je tajný. Západní média sice podle svého zvyku minulý týden šířila, že obyčejným ostrovanům se dohoda nelíbí, nicméně účast pouhých 400 demonstrantů na akci ukazuje spíš na obvyklé vzbouření podnícené západem placenými neziskovkami, než na skutečnou nevůli obyvatel Cookových ostrovů. Rozhodující roli, stejně jako v Africe, nebo jinde po Asii, opět hraje převaha čínských turistů, a hlavně čínských investic.

Ačkoli podle tzv. Pařížské smlouvy z roku 1898 podepsané i Washingtonem nemají Filipíny žádný nárok na sporné mělčiny Scarborough, (červená kolečka), v úterý do prostoru provedly další vzdušný výpad jedním malým letadlem. Západní hranice Filipín je smlouvou jednoznačně dána 118 stupni východní délky, a sporné oblasti jsou západně od ní. Číňané filipínské letadlo okamžitě vyhnali, a západní média začala okamžitě vřískat.

Tzv. kampaň o “čínské rozpínavosti ve filipínských výsostných vodách” nabrala tento týden na nových obrátkách. Filipínské letectvo podniklo v úterý 18. února demonstrativní pokus proniknout do čínského vzdušného prostoru okolo Huangyan Dao, (součást rozsáhlých mělčin Scarborough), které jsou předmětem územních sporů mezi Filipínami podporovanými USA, a Čínou. Podle mezinárodní smlouvy, kterou v roce 1898 podepsal Washington, a kterou si za poplatek 20 milionů dolarů vyplacených Madridu právně urovnal se Španělskem svůj válečný konflikt o Kubu a Filipíny, je západní filipínská námořní hranice definovaná 118° východní délky, a tato hranice vylučuje sporné atoly Huangyan Dao a Ren’ai Jiao, o něž se nyní vede spor z filipínského vlastnictví. Číňané na tuto skutečnost upozornili už o víkendu na letošní mnichovské bezpečnostní konferenci, nicméně Filipínci ji nehodlají uznat. Číňané proto filipínské letadlo ze svého prostoru “vyhnali”, a Filipínci následně uspořádali “hlasitou mediální kampaň”.

Číňané se nyní cítí na koni, protože jsou přesvědčeni, že díky Trumpovým novým clům, snadno zorganizují v Jihovýchodní Asii silnou protiamerickou koalici. K dosažení svých cílů však Čína nutně potřebuje Rusko na své straně. Dnešní noční komuniké ústředí čínských komunistů, které reagovalo na páteční schůzku mezi ministry zahraničí Číny – Wang Yi, a Indie –  Subrahmanyamem Džaišankarem, uskutečněnou včera pozdě večer v Jihoafrické republice, nenechává nikoho na pochybách o klíčové roli Ruska při usmiřování obou letitých rivalů. Číňané dnes v noci veřejně uznali, že při sbližování obou rivalů hrála klíčovou roli schůzka jejich nejvyšších náčelníků loni v ruské Kazani pod přímou Putinovou patronací. Toto náhlé čínské uznání nezastupitelné role Ruska je třeba dát do přímé souvislosti s posledními vyhlášeními běloruského vůdce Lukašenka, který po tajných jednáních s mimořádnými emisary washingtonské administrativy, v Minsku minulý týden, včera náhle vyhlásil, že je třeba si dávat pozor na nejnovější Trumpovu strategii – vrazit klín mezi Čínu a Rusko!

Ruská armáda včera pokračovala v likvidaci zbytků ukrajinské válečné infrastruktury, a podle zpráv “konečně” zničila důležitý velký most v oděské zátoce, který je pro válečné zásobovaní Ukrajiny z Rumunska nezbytný. Most zničily Iskandery. Rusko provádí nyní proti Oděse i Kyjevu vzdušné údery každý den. Plukovník Reisner to definoval za “třetí ruskou raketovou ofenzívu od zahájení války.” Z jeho grafů vyplývá, že první ofenzíva byla uskutečněna od září 2022 do května 2023, druhá, nejméně rozsáhlá, od března 2024 do května 2024, a třetí, zatím nejmasivnější, začala 12. listopadu 2024, a trvá do teď. Z grafů plukovníka Reisnera jasně vyplývá, že ruská výroba raket a válečných dronů nabrala na obrátkách, a žádné vyčerpání ruských úderných prostředků, jak vyvozovali různí čeští experti na základě nižší frekvence úderů při druhé ruské útočné 2. vlně, absolutně nehrozí. Sama oděská média včera přiznala, že Rusové vyřadili raketovými útoky hlavní městské rozvodny elektřiny, že oděsští elektrikáři sice některé škody už opravili, a občané budou už mimo špičky spotřeby dostávat elektřinu, ale kdy budou škody opraveny natrvalo, a aby lidé mohli i žehlit a používat další běžné spotřebiče, je otázka neznámého času. Podle plánu britské vlády se má v Oděse brzy vylodit na 30 tisíc evropských válečníků, a zřídit si tam hlavní základnu pro obranu Ukrajiny před ruskými útoky. Britský úřadující vůdce Keir Starmer prý už měl u Donalda Trumpa dokonce tajně požadovat, aby připravil a uvedl do pohotovosti americké stíhačky a rakety v Evropě, aby mohly provést smrtící úder na Rusko, kdyby se pokusilo narušit rozmisťování evropských mírových sil na Ukrajině. Zdá se tak jisté, že Britové o invazi svých profesionálů na Ukrajinu vlastně vůbec nestojí. Protože Trumpova administrativa už kategoricky vyloučila, že by případným evropským invazním armádám na Ukrajině poskytovala jakoukoli válečnou podporu, nebo krytí proti ruským útokům.

*

Michael Svatoš, MaP 2228

P.S.: Ve čtvrtek 20. února jsem debatoval o Ukrajině, míru, válce, a plánech, jak nás do ní zatáhnout poprvé i na Svobodném rádiu. Záznam pořadu najdete na YouTube zde. 13. února jsem byl společně s Ivanem Kratochvílem hostem na TV Bureš, naši diskusi o míru na Ukrajině najdete zde.

5 6 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 6 hodinami

Dík za info. Čím dál tím více se to rýsuje. Vojska EU nebudou mít nárok na vstup na Ukrajinu bez souhlasu Ruska. Jestli tam vstoupí bez souhlasu – pak jsou to žoldáci a bude s nimi i  takto naloženo. Pro ně neplatí tzv. mezinárodní právo o ochraně vojsk v zajetí. Jestli EU stojí o ztráty desetitisíců… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 7 hodinami

https://m.rusvesna.su/news/1740208594
Tak uz ten Starlink vyuzivaji..jako nastroj vydirani,kdyz jde o prachy