Problémů máme dost

Dozvuky inaugurace amerického prezidenta budeme ještě nějakou dobu vnímat, nicméně elektřina zůstává nadále stejně drahá, ceny potravin letí nahoru a plynu máme v zásobnících tak na 40 dní.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Z čehož vyplývá, že jsme se americkou výměnou stráží sice nějakou dobu zabývali, ovšem u nás doma se nic moc nemění a pořád jsme na cestě do žumpy.

Reálná situace je asi takováto. Média se staví do polohy lehce neutrální. Budou se snažit vyzdvihovat cokoliv, čím bude Trump mířit proti Rusku, to aby otrávila náladu všem těm, kteří doufají v jakoukoliv dohodu mezi velmocemi včetně té o Ukrajině. Zároveň budou upozorňovat na chování nové americké administrativy vůči Evropě. Důvodem je šířit obavy z nových vztahů znamenajících pro náš kontinent spíše zásadní komplikace, a tím dávat jasně najevo, že Trump není žádná výhra a Evropa se musí osamostatnit. Tedy i v průšvihu zvaném Green Deal, jehož pokračování Leyenová v Davosu na zasedání WEF potvrdila. Navíc se právě EU stane centrem pozornosti živlů typu Schwaba, Sorose a jim podobných. Ostatně Black Rock má své lidi všude, a dokonce zaměstnává i špičkové politiky. Trump jim vyhlásil válku, budou tedy drtit Evropu.

V podstatě vše bude nastaveno tak, že USA budou vyzdvihovány jako protiváha Ruska, Čína bude posuzována jako jazýček na vahách a my se tu utopíme v našich problémech, které se budou prohlubovat. Jak už jsme jednou řekli, pokud Evropa nezačne spolupracovat s Ruskem, nebude znamenat nic, jen místo pro totální vysátí zbytku toho, co tu zbývá. Trump se bude zabývat severoamerickým kontinentem a postavením USA ve světě. Zatím nenaznačil, že by přestal úplně využívat Ukrajinu proti Rusku, drží si pozici, kdy může figurkami dosáhnout šachu vůči Kremlu. Zároveň tuší, že Putin je velká osobnost schopná se sice dohodnout, ale rozhodně ne uhýbat tam, kde brání zájmy Ruska. My musíme doufat, že se chlapci popasují s egem, zároveň si přát, aby Putin neobětoval Evropu ve svém zájmu vyčistit Ukrajinu od nacismu a choutek na zapojení se do EU a NATO.

Na světovém kolbišti je tak značná nervozita. USA mají ekonomické problémy, které bude Trump řešit na úkor kohokoliv. Čína je v situaci lavírující mezi nekompromisní spoluprací s Ruskem a opatrným objetím s Amerikou. Evropa pokračuje v pádu, který současné vedení nezastaví, protože slouží těm, kteří ji vysávají. A je sebedestrukční. Česká republika je na tom ještě hůře. Vláda Petra Fialy pokazila vše, co pokazit mohla, její potencionální nástupci razí podobnou rétoriku spojenou s nenávistí k Rusku. Za normálních okolností volitelní Motoristé mající jinak vcelku zdravé názory ve své zbytečné „připosranosti“ bohužel inklinují k protikremelskému směru, protože se nechtějí dostat pod úplnou palbu ze strany eurohujerských snajprů. Vezou se na vlně atraktivity boje proti Green Dealu, ale bojí se otevřeně říct, že Ukrajina je nacismem prolezlá troska a Rusko se chová přesně tak, jak mu velí potřeba zajistit si bezpečnost.

Z tohoto pohledu jsou de facto volitelné jen Stačilo a SPD, i když pořád dáváme Motoristům šanci. Konečná tepe do eurohujerů zdatně a s přehledem, Zdechovskému se o ní musí už zdát a arogantní představitelé Pirátů se také nepoučili. Vidět Gregorovou nebo namistrovaného Farského znamená ptát se, kdo jim ještě může dát hlas. Motoristé byli pro mnohé zásadní favorité, ale stále upozorňujeme, že jakýkoliv náznak podpory Ukrajiny proti Rusku je pro řadu procitnuvších Čechů rudým hadrem a Turek s Macinkou by měli zvážit, co považují za prioritu. Zda-li jen konec Green Dealu nebo nastartování státu a Evropy k lepším zítřkům, což bez spolupráce s Ruskem nepůjde.

Ještě malá zmínka ke Slovensku. Dle mnoha indícií se na něm schyluje k pokusu o převrat a Fico je připraven lépe, než tomu bylo v době vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Tehdy zneužitím vcelku pragmatického činu, jehož vyšetřování bylo velmi diskutabilní, došlo k výměně vlády. Nyní se rozjíždí Majdan, který jsme už před tím zaznamenali na Ukrajině, v Bělorusku či Gruzii. Západní odborníci na rozvraty se přesunuli do Bratislavy a náš Trojan jen přilil oleje do ohně. Slováci mají před sebou rušný konec zimy a držíme Ficovi palce. Bojuje s hydrou, která by dorazila i k nám, kdybychom liberály konečně poslali do propadliště dějin. Přesto apelujeme na všechny, kteří už toho i tady mají plné zuby. Čeká nás bouřlivé období, ovšem máme za co bojovat. Ceny elektřiny, potravin a výše daní se bez odvahy sami nesníží. Je třeba zničit liberální ideologii, vypálit ji do základů.

*

Jindřich Kulhavý

4.6 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 8 hodinami

Neřekl bych, že se nic moc nemění. S našimi pitomečky asi nemá cenu se zabývat. Novináři pomalu v té stoce sraček obrací káru a brodí se zpátky. Chtělo by to, aby nově vzniknuvší Česká televize šla po břehu a s mikrofonem na tyči debatovala se šišlaly, koktaly, pochcánky, pablby … prostě s těmi minulými experty. Ale co… Číst vice »

spartak
spartak
před 11 hodinami

Proč je demokracie tak uctívána? Dokáže totiž rozdrobit vše na kousíčky, tak že průser se přenáší po volbách na jiné a potrestání se tím eliminuje. Morálka v roce 1989 po puči vyšuměla jak pára nad kotlinou s mamonem.USA jako 1. je toho příkladem ,když mamon funguje ,tak se vynoří koloniální žranice.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 9 hodinami
Odpověď uživateli  spartak

No demokracie ve spolecnosti,ktere vladnou penize je vlastne nesmysl