Putin využívá první Trumpovy vážné chyby a zasazuje Západu drtivý úder! Bleskurychlá ruská diplomacie opět exceluje!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Je tomu už rok a půl, co v březnu 2023 génius české ne-diplomacie Jan Lipavský, (ex-Pirát, brzy asi TOP-09), ve vší vážnosti, kul na návštěvě v Indii ambiciózní plány, jak izoluje ruskou ropu od indických rafinerií, a porazí tak v zájmu Kyjeva Rusko. A co Eurokrati v květnu 2023 vymýšleli na sympóziu v Bruselu ještě monstróznější plán, že uzavřou s Indií čip-alianci, a rozvrátí tak nejen Rusko, ale smetou i samotnou Čínu.

A jak to dopadlo?

Nepřekvapivě. Včera indické tam-tamy vybubnovaly, že jejich rafinerie uzavřely s Putinem největší ropnou smlouvu světa platnou pro příštích 10 let, která má hodnotu 0.5% její celosvětové produkce. A Gosudar sám pak večer potvrdil, že v lednu 2025 zavítá do Dillí, aby tam s přítelem Nárendrou Módí uzavřel čip-alianci, která položí základy budoucí nadvlády skupiny BRICS v AI technologiích nad západními kolonialisty.

Společné úsilí Eurokratů a pražské fialové kliky na pokoření Ruska a Číny tak opět zkolabovalo. Podle aktuálního vyjádření profesorky K.B. Usha z University Jawaharlala Nehrů v Dillí v souvislosti s Putinovou návštěvou Indie je každé úsilí Západu rozvrátit spolupráci Ruska, Indie, Číny a dalších zemí BRICS, a zemí globálního jihu, odsouzeno k nezdaru, protože agresivní expanze NATO na východ, a z ní pramenící politická nestabilita, stejně jako znovuzrození fašismu v Evropě a USA, a snahy Západu rozpoutat nové studené války, vytvářejí v těchto zemích společnou touhu vybudovat spravedlivější multipolární svět, a zbavit lidstvo unipolární dominance Západu.

Díky BRICS skončí všechny pokusy izolovat Rusko nezdarem. Indie, Čína a Rusko se už také rozhodly provést nezbytnou de-dolarizaci světové ekonomiky, a návštěva Putina v Indii, první od roku 2021, tyto trendy dále potvrdí. Jak už postuloval Lenin, (podle profesorky Usha v roce 1923), bude spojenectví Ruska, Indie a Číny rozhodujícím faktorem pro konečnou porážku sil imperialismu silami socialismu. Putin ví, proč s Indií buduje skvělé vztahy. Už Henri Kissinger ve své knize “Uspořádání světa” postuloval, že “Indie bude opěrným bodem řádu jednadvacátého století, doslova jeho nepostradatelným prvkem”, (plný citát v angličtině zde), a Indie nyní Rusko drží svými “přátelskými spojeneckými obchody” ekonomicky nad vodou také pro svou předchozí historickou zkušenost.

V roce 1971 vyrazila US Task Force 74 v čele s letadlovou lodí Enterprise z Tichomoří, a Royal Navy s letadlovou lodí Eagle z Arabského moře, aby společně vybombardovaly Indii, a současně měly podle dohod na Indii zaútočit Pákistán a Čína. Indie stála před neřešitelnou vojenskou situací, která měla skončit její plánovanou porážkou a rozdělením na jednotlivé etnické a náboženské státy.

Leč náhle se v indickém oceánu objevila 10. operační bojová skupina sovětského loďstva s jadernými ponorkami, a s křižníky s jadernými raketami, pod velením admirála Vladimira Kruglyakova, a ačkoli měly sovětské rakety menší dolet (300 km) než americká a britská letadla (600 km), Kruglyakov drzým manévrem zamířil přímo proti britským silám, a ignoroval Američany za svými zády.

Britové věrni své pověsti, že nikdy nenasazují svou kůži na trh jako první, poslali Američanů depeši – ruské jaderné ponorky na střetném kursu, provádíme taktický manévr, a zmizeli plnou parou okolo Madagaskaru až do Atlantiku, a rázem bylo po naplánovaném konci Indie, protože USA si na Sověty sami netroufly, a jejich slavné lodě raději rychle zmizely do Pacifiku. Indie na záchranu svého státu, na rozdíl od fialových Čechů, nezapomíná, a proto nyní tak vehementně podporuje Rusko v boji proti “agresivní rozpínavosti NATO”.

Pomineme-li historické a politické vazby mezi Ruskem a Indií, (profesorka Usha, považuje ruského filosofa Alexandra Dugina za klíčového duchovního otce Putinovy politiky formulující BRICS jako společnou hráz “civilizovaných států” proti agresivní západní roztahovačné dominanci “post-westfálských národních států”), nemalou roli v podpoře Indie současnému Rusku hraje ekonomika.

Indické hospodářství nyní roste díky steroidům ruské levné ropy. Indie tuto levnou ruskou ropu rafinuje, a jednak jako palivo re-exportuje do EU, a jednak sama spotřebovává. Podle včera uzavřené smlouvy bude každý rok příštích 10 let Indie nakupovat od Ruska ropu za 12 až 13 miliard USD v dnešních cenách. Jde o historicky největší a nejdelší ropný kontrakt současnosti. (500 tisíc barelů denně, 25 milionů tun ročně) Čína letos v říjnu nakoupila 47% ruské ropy, Indie 37%, EU 6% a Turecko 6%.

Pokud EU vykřikuje, že ruské nákupy ropy úplně zastaví, aby Moskvu zbavila přísunu dolarů, vliv objemu ruské ropy, který může nahradit, nebude mít na ruské ropné kšefty žádný důležitější vliv. Jediný vliv nového balíčku sankcí EU na ruskou ropu ze 12. prosince se zatím projevil v růstu její ceny o 1,33 USD Brent a o 1.7 USD West Texas za barel.

Paradoxně tak růst ceny ropy novými sankcemi EU na ruskou ropu jen dále zklidní nízkými cenami zjitřeného spojence Ruska Saudskou Arábii, a uškodí evropské ekonomice, která se i bez toho potácí nad propastí. Indie a Čína díky ruským slevám stejně jako Turecko budou nadále využívat steroidy levné ropy pro růst svých hospodářství. Nové bruselské sankce tak opět míří pouze proti ekonomice států EU, a evropským motoristům a spotřebitelům. Macinkovi Motoristé tak budou mít příští rok paradoxně svou volební kampaň zdarma financovanou svými úhlavními nepřáteli Eurokraty z Bruselu a lze tak očekávat výrazný nárůst jejich popularity díky šíleným eurokomisařům.

Jestli sankce na Rusko působí jako steroidy pro ekonomiku jeho spojenců a jedy pro hospodářství zemí EU, (v Německu hodlá příští rok propouštět 4/10 všech průmyslových firem), aktivity Bruselu známé jako daň z CO2 děsí Indy, a ženou je do ještě těsnějšího náručí BRICS. Už loni v květnu na symposiu v Bruselu, jak pomocí Indie srazit Rusko a Čínu na kolena, varovali indičtí diplomaté, že budou nuceni považovat nová uhlíková importní cla, a poplatky namířené proti evropským firmám, které by kvůli levným indickým energiím do Indie přemístily výrobu, za přímý útok na svůj export cementu, oceli, železa a hnojiv, a že takové nepřátelské jednání EU nezůstane bez odezvy.

A už letos v listopadu si na jednání G-20 indický ministr zahraničí Jaishankar a čínský Wang Yi najednou společně notovali, že obnoví přímé lety mezi oběma zeměmi, budou si vyměňovat novináře a usnadní udělování víz. A analytici od té doby tvrdí, že Putin už na summitu BRICS v Kazani zařídil náhlé usmíření obou historicky znesvářených rivalů, ze kterého chtěli Lipavský a Eurokrati loni vytěžit protiruský kapitál a protičínský kapitál pro své kyjevské hrátky.

Co však Indy vyděsilo ze všeho nejvíce, a nahnalo je v posledních měsících do těsnějšího spojení s Ruskem a Čínou, je nejnovější Trumpova rétorika. Trump kudy chodí, tudy vyhrožuje cly. Indie má velké obavy pro cla na svůj export ze strany USA. Pouhá vyhlídka na jejich zavedení, žene indickou politiku nelítostně do spojenectví s Ruskem a s Čínou. Indové vědí, že dokud nedosáhnou průmyslové, vojenské a technologické vyspělosti Číny a Ruska, bude jejich ekonomika založená na vývozu základních průmyslových výrobků zranitelná cly a sankcemi.

Spolupráce s Ruskem v oblasti technologií se Indům zdá být řešením, protože obě země v této oblasti pokulhávají za Čínou, i USA. Ruští analytici správně vyhodnotili, že když na summitu v Kazani Indie odmítla přímý a rychlý útok na dolar, jak navrhovaly Rusko a Čína, a hrazení dolarů v mezinárodním obchodě zemí BRICS označila za běh na celá desetiletí, byla to reakce na Trumpovy hrozby, že koordinované nahrazování dolarů zeměmi BRICS = cla ve výši 100%. A pochopili, že pro nahrazení dolaru je nutno nejprve z velké části dotáhnout informační technologickou úroveň USA, a nabídli Putinovi nové řešení – technologickou alianci zemí BRICS před útokem na dolar. A jak to vypadá, Indové souhlasí.

Z plánované Euro-indické čipové alianci proti Rusku a Číně, tak zřejmě brzy vznikne rusko-indická čipová aliance, jak nabídnul Putin. Další plán Bruselu a fialových se tak proměnil v blamáž.

*

Michael Svatoš

4.9 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 4 dny

Tak ten Lipavský skutečně není žádný génius. Znám ho z diskuzí na Bakalově serveru aktualne.cz. Tam byl suverénně tím největším pitomcem, převyšoval i psychiatra Honzáka a kritika Justa. On je sice sebevědomý, ale NATO pomáhá jen velice slabě, protože bohužel (bohudík) není schopný. Piráti jsou z vlády pryč, ale on odmítá odstoupit jako jeho… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 4 dny

Moc zajímavá analýza, ale jako vždy podstrčí pan Svatoš nějakého raracha. Tentokrát Alexandra Dugina!

Jarin G.
Jarin G.
před 4 dny
Odpověď uživateli  kolokol

Z jakého důvodu je Dugin rarach? Snad ne proto, že patří mezi blízké spolupracovníky V.V. Putina?
Máš něco konkrétního?

Naposledy upraveno před 4 dny uživatelem Jarin G.
kolokol
kolokol
před 4 dny
Odpověď uživateli  Jarin G.

Ano, konkrétního. Články Dugina dříve sem tam vycházely na Protiproudu. A měl jsem z nich postupně rostoucí nepříjemný pocit. V tom smyslu, že A.D. se prezentuje jako nelítostný nacionalista. A někdy v tomto roce začal o Duginovi a jeho působení mluvit i Pjakin. A začalo to dávat hlubší smysl. Dozvěděl jsem se, že Dugin je hlavou Institutu Iljina, který… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 4 dny
Odpověď uživateli  kolokol

Co řekne Pjakin je svaté?

kolokol
kolokol
před 4 dny
Odpověď uživateli  Jarin G.

Ale kdepak. To jste ani nemohl vyčíst z mé odpovědi. Jen dodal mému tušení reálie, které jsem do té doby neznal.
Ale jinak ovšem uznávám Pjakina jako skvělého politologa a hodně mi pomáhá orientovat se v globálních procesech. A to i přesto, že se s ním zcela rozcházím v pohledu na Stalina nebo bolševismus.

spartak
spartak
před 4 dny

Považuji potupu mého národa ,že má ve výzbroji německé tanky atd.,ale pevně doufám(jak se zpívá v jedné písni:po přejití vichřic…) ,že národ vystaví základy tak jak chtěl president Masaryk a ne Klaus Zeman.

standa
standa
před 4 dny
Odpověď uživateli  spartak

…, že národ vystaví základy tak jak chtěl president Masaryk a ne Klaus Zeman. -názor vypadá a chová se jako hluboký omyl. Vystavět základy ? Není kdo, není čím a není kde. Mladí rostou do blbosti a staří vymírají, národní hospodářství v kelu, nad pozemky se radují v zahraničí a z EU nechceme vystoupit. Takže bez šance na… Číst vice »

Jarda
Jarda
před 4 dny

To jsou samé dobré zprávy,alespoň pro mne.Prostě kdo umí ten umí a kdo neumí tak čumí.