Prostě pokoj nedají

Komentátor Jindřich Kulhavý v pro něj typické zkratce hodnotí stav současného světa a možný směr vývoje, který by nám mohl dát naději na změnu k lešímu.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Rumunsku po prvém kole voleb prezidenta zvítězil pro liberály překvapivě nežádoucí kandidát, který se rozhodně nebrání dobrým vztahům s Ruskou federací. Což okamžitě vyvolalo pozdvižení a reakcí bylo prohlášení tamního nejvyššího soudu o překročení určitých pravidel tímto uchazečem o prezidentský úřad na sociální síti Tik-tok. Tedy tam, kde se nyní snaží o politické plusy náš premiér Pinocchio Fiala.

Nenávist liberálů ke všemu, co jim nepodlézá, je neutuchající. V Gruzii momentálně probíhá tamní verze Majdanu. Přestože ve volbách byli eurohujeři poraženi, výsledky voleb neuznali a jsou v ulicích. Naše média přináší ukázky z míst nepokojů, kritizují policejní zákroky, zapomínají však připomenout, že protestují ti, kteří legálně prohráli. Když se něco podobného stalo v USA, i když tam při vítězství Bidena bylo velmi mnoho přinejmenším podivností, dav vstoupil do Bílého domu a kritika na Trumpa se hrnula ze všech stran. V Gruzii jsou samozřejmě dle EU protesty oprávněné. Připomeňme si i podobný pokus o převrat v Bělorusku, který však Lukašenko velmi rychle utnul. Teď je nejbližším partnerem Ruska.

V Sýrii vládne mezi místními oblíbený prezident Bašár Asad. Ten patří mezi Spojenými státy neovlivněné hlavy státu a dostává za to mnoho výstrah. Je tomu tak i nyní, kdy na Aleppo opět útočí s podporou NATO islamisté. Největší radost z toho mají asi v Německu, kde žije mnoho jejich příbuzných. Navíc na východu Sýrie stabilně kradou Američané ropu. Momentální tažení islámských bojovníků se Asad bude snažit zastavit i s pomocí Rusů, kteří do Sýrie dodali své zbraně. Do konfliktu se mohou zamíchat i Írán a Izrael bojující i proti Palestincům. Otevírá se tak staronová válečná zóna.

Další místo potencionálně blízké konfliktu je Taiwan, kam tak rádi létají naši ústavní činitelé. Čína si však na něj sáhnout nedá a považuje toto území za svou součást. Což vadí opět především Američanům. Je evidentní, že klid na naší planetě prostě nebude. Západ ztrácí půdu pod nohami mnohem více, než unese. Přidejme uvědomění si pro USA naprosto zásadního rizika ztráty výsadního postavení dolaru, které vnímá i nový prezident Trump. Ten vyhrožuje stoprocentním clem na dovoz výrobků ze zemí, které by chtěly americkou měnu obejít. Otázkou je, má-li ještě někdo z Američanů strach. Zatímco rubl je krytý zlatem a čínský juan zase představuje největší světovou ekonomiku, dolar je velkém tištěn jen proto, aby udržel Spojeným státům ekonomiku při životu.

Svět je momentálně ve stavu, kdy se může stát cokoliv. Západ kope kolem sebe, také Američané ztrácí na významu, naopak Rusko s Čínou a novou organizací BRICS jim začínají být vyrovnaným soupeřem. Sebedestrukce liberálů, válečné choutky Demokratů, idiocie vedení EU a všudypřítomná korupce, zvrácená média, nenasytnost elit a neschopnost vnímat realitu spojenou s vytvářením příčin všeobecného strachu, to vše vede lidstvo k naprostému úpadku. Na druhé straně stojí ti, kteří se vzpírají takto globalisty nastavenému systému. Je otázkou, kdo bude mít více sil, peněz a trpělivosti. My doufejme, že to liberální Západ nebude. Být jeho součástí už je jednoznačně kontraproduktivní.

*

Jindřich Kulhavý

4.5 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 měsícem

Ten poslední odstavec je skutečně to známé”nastavené zrcadlo”.Zřejmě si dekadence s degenerací živoč.druhu Homo podávají ruce.

spartak
spartak
před 1 měsícem

Že západ zapáchá rozkladem je očividně vidět na kultuře těchto zemí a nejvíce u nás v kotlince.Tolik sraček a debilně ověšených a počmáraných kreatur se jen tak nevidí.