Pakt z Montevidea má definitivně zničit českou i slovenskou ekonomiku. Česká vláda z paktu dětinsky jásá! Vymyšleno v Berlíně!

Co se dlouho chystalo na evropské zemědělce je podepsáno. Dopad na českou ekonomiku bude děsivý. Máme se na co těšit. Zvlášť když máme takovou vládu lokajů a ohnihřbetů, jakou máme.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
(1) Brusel vymyslel další podraz na Čechy a Slováky, a chystá se “bez možnosti VETO” uzavřít s organizací Mercosur, zahrnující několik jihoamerických států dohodu o tzv. volném obchodu. Bruselská Ursula už proto odletěla do Montevidea, aby tam dohodu podepsala. Český nástupce pseudo-ministra obchodu Síkely, který mazaně zmizel za lepším do Bruselu, Lukáš Vlček, z Rakušanovy party STAN-Dozimetr, a jeho mluvčí Marek Vošáhlík, se z dohody z Motevidea radovali, a tvrdili Čechům, že jim bezcelní vývoz aut a elektromobilů do Jižní Ameriky zachrání jejich pracovní místa.

Lukáš Vlček není žádný ostřílený mezinárodní byznysmen, obchodník, bankéř, ani ekonom, jak bývá ve světě u podobných ministrů obchodu zvykem, ale v Olomouci vystudovaný lokální regionalista. Světový byznys mu evidentně nic neříká, a tak se dětinsky raduje, že z Jižní Ameriky budou do Evropy proudit neproclené, tvrdé evropské normy nerespektující, potraviny, jako hovězí, vepřové, a drůbeží masa, a další rostlinné plodiny jako obilí, a jejich bezcelní dovoz zlikviduje zbytky českého i slovenského zemědělství, které dosud přežily předchozí mnohaleté řádění bruselských byrokratů.

Rakušanův ministr Vlček je až tak dětinský, že zřejmě ani netuší, že žádná evropská auta do Jižní Ameriky, jak slibuje, proudit nebudou, protože brazilský prezident Lula, se už v pondělí sešel s čínskou viceprezidentkou společnosti BYD paní Stellou Li, a ta mu potvrdila, že nová největší a nejmodernější čínská automobilka postavená ve světě mimo území Číny, zahájí podle plánu příští rok na jaře výrobu aut a elektromobilů v brazilském státě Bahia, a do konce příštího roku vrhne na trh 150 000, a další rok už 300 000 auto a elektro mobilů.  “Nechceme žádné evropské elektromobily“, skandoval ještě nedávno Lula, a je známo, že Brazílie si hodlá svůj vlastní trh s automobily i elektromobily i nadále pečlivě střežit před průnikem evropských i čínských aut.

Rozjezd čínské automobilky BYD v brazilském státě Bahia však vytvořil kvalitativně novou úroveň, a mazaný Lula, přední člen Putinovi organizace BRICS,  jakmile ho Číňané ujistili, že BYD v Bahia rozjedou včas, a v naplánované kvantitě, souhlasil s nabídkou Bruselu, že obě uskupení sníží daně na svá exportovaná auta. Čínská levná auta, na která Brusel vrhnul 35% cla, aby zachránil svůj automobilový průmysl, tak začnou bezcelně mířit do Evropy z Brazílie, a evropská auta, na něž Brazílie a Mercosur zruší nízká dovozní cla, budou v Jižní Americe stejně nekonkurenceschopná jihoamerickým čínským autům a elektromobilům, jako je tomu v Evropě. Obdobně tomu bude i v dalších segmentech průmyslového zboží, na které se cla zruší, protože Čína investuje v Jižní Americe zběsilým tempem. Díky dohodě z Montevidea, kterou se právě Ursula chystá podepsat, a Brusel ji vnutit všem zemím EU bez možnosti VETO, dojde ke zhroucení evropského zemědělství a potravinářství levným bezcelním importem jihoamerických nekvalitních potravin a zároveň bude evropský trh prakticky bezcelně otevřen čínským autům, elektromobilům a dalším průmyslovým výrobkům vyráběným v nových čínských továrnách v Jižní Americe. Skupina BRICS tak ukazuje pragmatický a přímočarý tah na ovládnutí světové průmyslové výroby a vytlačení evropských výrobků z jejich tradičních exportních trhů. Tupý Brusel jako vždy tomuto čínskému úsilí čistí cestičku vpřed, a fialová Praha tomu ještě dětinsky naivně tleská! Prosté řešení, nákup levných ruských energií a surovin a ukončení exportních sankcí na Rusko, které jediné může zachránit Evropu před bídou, je nepřijatelné, protože by poslalo do doživotního důchodu všechny politiky spojené s nesmyslem Green Deal ve všech jeho formách, stejně jako ty politiky, kteří od rána do noci nepřemýšlejí o jiném, než jak rozpoutat na Ukrajině III. světovou válku.

Není žádnou náhodou, že si tuto neděli v Pekingu berlínská ministryně zahraniční Baerbocková spokojeně notovala s čínským ministrem Wang Yi. Plán jak ožebračit Čechy a Slováky a zachránit Němce před bídou je rafinovaný, a není divu, že česká vláda ho “raději” neprohlédla, a skanduje za jeho okamžité přijetí. Více v analýze MAP 2159.

Těsně před tím, než se v pondělí sešel brazilský prezident Lula se šéfkou BYD Stellou Li, se v Pekingu sešla německá zelená a válečná fanatička ministryně Baerbocková s náčelníkem čínských diplomatů Wang Yi. Barbocková nejprve na setkání metala obvyklé mediální blesky a vyhrožovala Číně, že když nepřestane podporovat Rusko, drasticky pocítí hněv Berlína a Bruselu, a když skončila úvodní veřejná část jejího vystoupení, přešla do módu německé reálné diplomacie, o němž západní média svou veřejnost raději neinformují, a rychle se dohodla s Wang Yi, na vzájemně přijatelném řešení evropských antidumpingových cel proti čínským autům, elektromobilům a dalšímu průmyslovému zboží. Berlín se poslední měsíc marně snažil zabránit Bruselu, aby na čínská auta uvalil drakonická cla. Tato podivná berlínská politika, která jakoby podráží nohy vlastním automobilkám, je ve skutečnosti velmi rafinovaná, a jejím cílem od začátku bylo, aby díky likvidaci cel mezi Jižní Amerikou a majetkem Němců a Číňanů, náklady montevidejského celního kšeftu zaplatí zbylí Evropané, hlavně Češi, Slováci a Poláci, kteří přijdou o svůj průmysl.

Německo se zbavuje své průmyslové výroby, protože manažeři a bankéři už dávno spočítali, že brzy nebude dostatek mladých Němců, kteří by v továrnách nadále vyráběli, a že dovozní mimoevropské kultury nemají ve většině povahu ani vzdělání a hlavně chuť, aby vymírající Němce na výrobních linkách nahradily.

Brusel je jako vysavač, musí každoročně pohltit milion Východoevropanů a přemístit je do západních fabrik, obchodů, nemocnic a farem, aby tam levně nahradili do důchodu odcházející západní Evropany, kteří si nepořídili vlastní děti. Jenže vysavač se už zadrhnul. Východní Evropané došli. Po Polácích, Češích, Slovácích, Rumunech, Maďarech a Bulharech už Brusel s Berlínem vyškrábaly i poslední dostupné Ukrajince, a protože se ukázalo, že plánovaný výškrab Rusů se už díky Putinovi uskutečnit nepodaří, je bruselskému vysavači východoevropských pracovních sil ochotných a umných pracovat definitivní konec. A tím je i konec Bruselu. Brusel nakonec skončí ze stejného důvodu jako jeho předchůdce Říše Římská. Tak jako expanze a existence Říma a jeho početných úředníků byla možná pouze dokud bylo možné lovit velké počty evropských otroků na levnou práci, i existence Bruselu a jeho početných eurokratů skončí současně s vyždímáním posledních zásob levných a pracovitých východoevropských dělníků. Nadchází éra BRICS. Proto volte Bricsenisty.

Proč jsou hlavní zastánci dohody z Montevidea Španělé a Němci, je navýsost zajímavé. Belgický export do Číny je podle analytiků tvořen “robustním podílem” právních služeb a služeb operativního leasingu. Belgie tak umně využila umístění ústředí EU a přístavu Antverpy na svém území, a místo produkce průmyslového zboží, začala Číňanů prodávat lukrativní finanční a právní služby spojené s exportem jejich výrobků do EU. Že tím Belgičané defacto škodí evropským průmyslovým zaměstnancům, je nezajímá, jde o lukrativní byznys. Obdobně nyní Španělé a Portugalci spekulují, že díky jazykové spřízněnosti a umístění přístavů snadno dostupných z Jižní Ameriky ovládnou, podobně jako Belgičané s Číňany,  lukrativní obchod s právními a finančními službami pro jihoamerické exportéry do EU. Navíc španělské a italské zemědělství získá levná krmiva pro početná stáda skotu, a chovy prasat a drůbeže. Není ekonomické převážet po Evropě krmiva, ale jimi vykrmené produkty. Navíc čínský a indický hlad po pokročilých potravinách přinese další odbyt. České, francouzské, polské a slovenské zemědělství, které není v přímém krátkém dosahu významného přístavu, tak bude zlikvidováno bezcelním dovozem potravinářských a zemědělských produktů z Jižní Ameriky, zkrmených u Barcelony, Valencie, či dalších jihoevropských přístavů. Tento dovoz nebude zatížen ani poplatky CO2 a Green Deal, které vlastné evropské potraviny zdražují nad snesitelnou mez. Poláci a Francouzi hodlají paktu z Montevidea postavit do cesty VETO, dětinský český ministr Vlček z party fialového Rakušana STAN-Dozimetr se však místo, aby Poláky a Francouze podpořil, z paktu Montevideo raduje: Nezbývá tak, než STAN nevolit, než definitivně rozvrátí a vybydlí české zemědělské a pohraniční oblasti.

(2) Ve druhé části čtvrteční analýzy na TV Bureš jsem rozebral telefonické výhružky ruského generála Gerasimova americkému generálu Charlesi Brownovi, že mu raketami potopí jeho loď s 2200 námořními pěšáky u Izraele, jestli si Zelenskyj nedá pokoj s americkými raketami. Od telefonátu žádná americká raketa vystřelená Ukrajinci už do Ruska (zatím, 9 dní), nevyletěla. Odkazy: (1), (2), (3), (4).

*

Michael Svatoš, MaP2159

4.5 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
shoty
shoty
před 1 měsícem

Blbci z ex ostbloku si iné ani nezaslúžia. Iba debil si môže nechať tak rozvrátiť hospodárstvo ako oni.

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Zle, matičko, zle je
Brusel na nás bleje.
Hází lejno za Lejnem
doufám, že se rozejdem !

Jarda
Jarda
před 1 měsícem

Tuti svini leyno volilo mnoho tupců i v ČR ,protože do EP zvolili tito tupci takové hajzle jako je farský,zdechlina,tupá danuše,fousaté prase,,niedrmayer a tito bruselští hajzlové tuto svini zvolili do čela bordelu zvaném EK..

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Kam asi směřuje organizace, kterou vede Lejno ? Bože, dej již konečně našim lidem schopnost, rozeznat nepřítele. Když to dokáží jinde, musí to jít i u nás !

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Hokarc

Jedna z mnoha babizen! Dívčí válka kosoctvrecneho kretenismu. Dej volovi či krave moc, a nepoznáš za týden sám sebe. Emocionální složka ženského pohlaví dělá v politice z této entity neuvěřitelně destrukcni nástroj na civilizační normy. Leyno je domina a z chlapů se stali devecky současnosti. Skákal by před ní Vena ze Sametu jurodivy hopak?