Morálka a zájmy v politice a jejich generační kultivace

Na příkladu občana Ondřeje Koláře autor ukazuje, že vnější prostředí stále potvrzuje vývojový trend systému k současnému marasmu.

Řada alternativců vnímá společenskou situaci zjednodušeně a možnost změny k lepšímu vidí také jednoduše. Ve skutečnosti za 35 let se nezhoršilo ve společnosti pouze pár jednotlivých věcí, ale došlo k systémové změně. V harmonii probíhala změna společnosti a modálního člověka. Na nové generace navíc nepůsobily pouze destruktivní společenské procesy, ale také nové technologie, které nepůsobí negativně pouze na psychiku, ale degenerativně na mozek dětského a mladistvého jedince. Vzájemné chápaní mladé a staré generace je proto ještě obtížnější, než tomu bylo v minulosti.

Změnit systém je velice obtížné, zvláště pokud vnější prostředí stále potvrzuje vývojový trend systému k současnému marasmu. Společnost je strukturovaná a některé skupiny mají na společnost výraznější vliv, a proto jejich kvalita má pro společnost zásadní význam.

Takovou skupinou je politická elita. V hovorovém jazyce se elitou myslí obecná vysoká kvalita (morálka, inteligence, vzdělanost), a proto můžeme běžně slyšet, že současní politici nejsou žádná elita. Odborně však je elitou každý soubor jedinců, kteří dle definičního znaku je ve skupině na vrcholu. Elitou sprinterů jsou jedinci s medailemi ze šampionátů a olympiády a držitelé rekordů. Politici jsou mocenská elita, protože drží nejvyšší mocenské pozice. S morálkou to souvisí druhořadě. Adolf Hitler patřil v nacistickém Německu k vrcholu mocenské elity, stejně jako Joe Biden, i když bychom mohli toto tvrzení zpochybnit rozšířením pojmu na formální a faktickou moc. Proto chci v tomto článku nastavit pohled na některé procesy ve formování některých typů politické elity.

Pro společnost je zásadní a citlivé téma morální, vzdělanostní, duchovní a intelektová úroveň politické elity a jejich formování.

V poznávání společnosti málokdy můžeme dojít k tvrdým exaktním poznatkům jako v přírodních vědách. Teoretické závěry můžeme předkládat s určitou mírou pravděpodobnosti či pouze jako hypotézy. V tomto smyslu jsou i mé úvahy, které nejsou výsledkem empirických výzkumů, ale analýzou dění ve společnosti, v níž žijí.

V několika článcích a studiích jsem se věnoval mezigeneračnímu přenosu pragmatické nemorální kariéristické strategie rodičů a prarodičů na děti. Slušní, inteligentní a vzdělaní lidé nepotřebují brutálním chováním a rétorikou překrývat novou legendou svou minulost.

Funkce ústavních činitelů zaujímají bývalí komunisté, agenti STB a protizápadní zpravodajci. Nejagresivnější, nejzběsilejší antikomunisté a pravičáci jsou bývalí stalinisté či jejich potomci. Na první pohled to vypadá, že největší stoka ve společnosti, především v politice a kultuře, jsou bývalí, normalizační komunisté a potomci stalinistů (Rychetský, Pithart, Baxa, Pavel, xx).

Když přejdeme od prvního pohledu k hlubší analýze, zjistíme, že tyto rodiny a rody v řetězci generací nemají se socialismem, marxizmem a komunizmem mnoho společného. Tito jedinci, rody a generace nemají vnitřně nic společného s žádnými idejemi a mravními a duchovními hodnotami, i když je proklamují, a v jejich jménu jsou schopni cenzurovat, pronásledovat a zavírat. Jakákoliv ideologie je pro ně pouze nástrojem k prosazování jejich egoistických zájmů.

Aktuálně za tím nejhorším, co se v české společnosti objevuje, vidíme jméno Kolář. Také s tímto jménem je spojen mezigenerační fenomén. Nejčerstvější výhonek rodu Ondřej Kolář šíří slávu Kolářů v Evropském parlamentu. Abychom si připomněli intelektuální, vzdělanostní a mravní úroveň Ondřeje Koláře, citujme některé jeho výroky. Ondřej Kolář má za to, že některým lidem by mělo být zakázáno se projevovat.

„Zákaz projevovat by se měl týkat každého, kdo „propaguje narativy podkopávající státní zřízení“.

Člověk jednou řekne, jak je to opravdu se svobodou projevu a rozkvičí tím celý český dezolátsko-proruský chlívek,“ napsal Kolář na facebooku.

„Jenomže spousta lidí naskočila na nesmysly, které tu šíří řada oportunistů, normalizačních nostalgiků, užitečných idiotů a pimprlat všemožných totalitářů. Aby se Konečná, Ševčík, Rajchl, samozřejmě Macinka, kterej než solidní myšlenku udrží spíš skleničku, dostali k hlasům snadno manipulovatelných voličů (a penězům za ně zejména), vyvolávají v nich pocit ohrožení. Snaží se je – zjevně úspěšně – přesvědčit o tom, že lhát se smí, pravda neexistuje a fakta jsou cokoli, co si vycucají z prstu a kdo říká něco jiného, je cenzor,“ kroutil hlavou Kolář.

Nejbrutálnějším a nejprimitivnějším projevem společenské změny je bourání soch a pomníků. Oprávněně se v naší společnosti kritizovalo běsnění zdivočelých studentů v čínské kulturní revoluci, kterému padly za oběť nevyčíslitelné hodnoty kulturního dědictví. Pokud jde však o české prostředí, pohled a strana se otočí, a běsnění ve stylu čínských studentů z kulturní revoluce nacházíme přímo v Praze, takže ke svržení sochy židovského skladatele Felixe Mendelssohna Bartholdyho z balustrády Rudolfina za německé okupace, se po listopadovém převratu přidává svržení sochy komunisty Jana Švermy, zahynulého ve Slovenském národním povstání a mnoho dalších soch. A pochopitelně na dědictví čínské kulturní revoluce musel navázat Ondřej Kolář s logikou, čím větší sochu odstraním, tím méně patrná bude moje malost, zvláště když se budu podílet na přetváření historie. To vše splňovalo odstranění sochy maršála Koněva, starostou Ondřejem Kolářem.

Kvality Ondřeje Koláře jsou výsledkem šlechtění v několika generacích. Jako krávy v důsledku šlechtění dokážou nadojit nepřirozené množství mléka, tak také Ondřej Kolář v důsledku několika generačního šlechtění dokáže vyprodukovat tak extrémně hloupé výroky, zdánlivě ve svém zájmu a v zájmu establishmentu, kterému slouží, až je to v rozporu s přirozeností homo sapiens. Jak šlechtění s výsledkem Ondřej Kolář v předchozích generacích probíhalo? Vezměme to od dědečků. Jeden jeho dědeček, otec Petra Koláře, byl v normalizaci pracovníkem Československo-sovětského institutu ČSAV. Jistě si dovedeme představit, jaké byly výstupy institutu a dědečka Koláře v normalizaci. Proto je Ondřej Kolář tak zběsile protiruský. Aby toho nebylo málo, v osmdesátých letech bylo mezi pracovníky akademie známo, že tento dědeček Ondřeje Koláře byl také agentem STB.

Druhý dědeček byl plukovníkem normalizační Československé lidové armády. Nepochybně největší vliv na „vyšlechtění „Ondřeje Koláře“ měl jeho otec, u něhož došlo ke generačnímu kariérnímu vyvrcholení. Vystudoval etnografii a folkloristiku, a tedy bez odpovídajícího vzdělání udělal závratnou diplomatickou kariéru. Byl velvyslancem ve Švédsku, v Irsku, v USA, v Rusku a náměstek ministra zahraničních věcí. Ač je politická angažovanost pro diplomata naprosté tabu, velice se jako velvyslanec angažoval v sarajevském atentátu na Václava Klause.

Nechám na posouzení čtenáři, proč udělal tak mimořádnou diplomatickou kariéru bez diplomatického vzdělání oproti kariérním diplomatům s příslušnou kvalifikací, kteří musejí roky sloužit, než postoupí na další stupínek diplomatické kariéry. Nápovědou může být i wikipedie, v níž se píše: „V letech 1986 -1987 působil jako odborný pracovník v Ústavu pro etnografii a folkloristiku ČSAV, poté se stal komunistickému režimu nepohodlným..“ Zde je evidentní specifický zásah do životopisu. V roce 1987 byl komunistický režim liberálnější, než je současná česká společnost. Pokud by bylo co, čím by se mohl stát nepohodlným, určitě by to bylo v životopisu uvedeno.

Navíc, v té době Petr Kolář uvažoval nastoupit na ministerstvo vnitra. A názor pro jaké služby pracoval či pracuje Petr Kolář, nechám na čtenáři. Téměř vše, co je možné si na internetu přečíst o Petru Kolářovi, může být dokladem nedůvěryhodnosti internetu a aktivit zpravodajských služeb.

Tito lidé geneticky a socializačně působili na Ondřeje Koláře a vliv dědečků a otce nezachránila ani slušná a kultivovaná maminka Jaroslava Kolářová. Pochopitelně, že v současné české společnosti se pohybuje řada dalších produktů podobné generační kultivace, např. likvidátor filmového průmyslu a českých filmů, militarista Václav Marhoul.

V článku, v němž jsem srovnával padesátá léta a současnost, jsem vyslovil závěr, že chování psychopatů vyplývá spíše z jejich deviantní osobnosti než z ideologie, za kterou se schovávají. Jak je vidět na chování Ondřeje Koláře, v rodině je možné prosazovat totalitarizmus jak z komunistické pozice, tak z pozice antikomunizmu.

*

Petr Sak

Na úvodním snímku hrdinný bořič soch a zatím poslední šlechtěnec rodiny Kolářových Ondřej.

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 1 měsícem

Pan Sak to napsal přesně a výstižně, jak se říká: Uhodil hřebík na hlavičku. Perfektní. Takhle se dají rozebrat všechny elity euroatlantické parazitické civilizace. Pčínaje Lejnem, přes Blbákovou, Šolce, až dojdeme na Fialový hnus a dále i mezi ty neúspěšné, kteří se schovávají v alternativě. Dokud to nepadne na držku, nic se nezmění, socialistické… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Petr Kolář, otec Ondřeje Koláře, stál za pádem vlády v roce 1997. Tehdy byl velvyslancem ve Švédsku. Spolupracoval na pádu vlády s Josefem Zielencem. Později se stal za odměnu velvyslancem v USA. On i ten jeho protekční synáček jsou zákulisní manipulátoři. Podle mně je úplně jisté, že jsou to exponenti cizích rozvědek (i když těch… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 měsícem

Ani socialismus nevychoval jiného člověka ,když se změní podmínky.Proto Klaus Zeman klidně prodali republiku,protože byli přesvědčení o kapitalismu.Další šíbři pokračovali a pražští dokonce ponižují Rusko a válčí v řadách fašistů.