„Bojovníci proti dezinformacím“ se sekli. Vymysleli si neexistující noviny

Militaristické a na americký deep state napojené posluhující vlády a organizace pořádají skrzeva svá média kolové hony na nezávislé a alternativní zdroje objektivních zpráv a nepohodlných názorů a po celé Evropě. Používají k tomu podvrhy, lži a manipulace. Chrání tak svou dosavadní nadvládu nad myšlením Evropanů.

Falešná obvinění o napojení na Kreml a lži o údajné expanzi do Polska. Servery Visegrad Insight a Britské listy zveřejnily text plný nepravd a nepodložených obvinění. Byly vyzvány k nápravě a omluvě. Redakce ParlamentníchListů.cz se hodlá bránit.

Levicově orientovaný server Britské listy vydal před několika dny článek anglicky psaného webu Visegrad Insight, na který nás upozornili uživatelé sítě X. V tomto článku jeho autoři smyšleně obviňují ParlamentníListy.cz i jejich vydavatele. Mimo jiné tvrdí, že projekt ParlamentníchListů.cz expandoval do Polska, kde prý z tohoto údajného kroku rostou „obavy z dezinformací“. Problém je, že je to celé lež.

Dnes se lidé spojení s Visegrad Insight účastnili v Praze konference „Unmasking Disinformation“, spolupořádané českou nevládní organizací Europeum a za účasti náměstků ministra Lipavského z Ministerstva zahraničních věcí. Tito samozvaní bojovníci proti dezinformacím se však vůbec neobtěžovali si věci uvedené v článku ověřit.

ParlamentníListy.cz do Polska neexpandují ani nic takového nepřipravují. Ovšem lží je v uvedeném textu kromě zcela vymyšleného tvrzení, že ParlamentníListy.cz „překročily hranice a spustily polskou edici“, daleko víc.

Jedná se také o naprosto ničím nepodložené obvinění o „napojení na Kreml“ bez jakýchkoli důkazů. Pouze to v článku autoři tvrdí, aniž to podepírají jakýmkoli důkazem. Problémem je rovněž neopodstatněné obvinění z šíření „dezinformací“ bez uvedení jediného konkrétního příkladu.

ParlamentníListy.cz jsou český nezávislý web a takové zůstanou i nadále, bez ohledu na snahu o dehonestaci a diskreditaci nevládními i vládními organizacemi.

„Tato obvinění jsou nejen zcela nepravdivá, ale potenciálně poškozují naši pověst a důvěryhodnost. Nejvíce znepokojující je, že článek vznáší závažná obvinění o zahraničním vlivu a dezinformacích bez jakýchkoliv důkazů. Obvinění z ‚napojení na Kreml‘ a ‚šíření dezinformací‘ se stala folklórem současné diskuse o médiích. Nelze to však přijmout, neboť zkrátka nelze lhát o napojení média na jakoukoliv mocenskou strukturu bez důkazů. To je potenciálně difamační jednání,“ uvedl Jaroslav Polanský, ředitel redakce s tím, že ParlamentníListy.cz kategoricky odmítají jakékoli náznaky zahraničního vlivu na naši redakční politiku.

ParlamentníListy.cz formálně požadují, aby Visegrad Insight podnikl následující kroky: okamžitě stáhl nepravdivé tvrzení o expanzi do Polska, odstranil nepodložená obvinění o „napojení na Kreml“, stáhl nepodložené obvinění z dezinformací, zveřejnil výraznou opravu a omluvu a poskytl redakci příležitost k podrobné reakci na tvrzení v článku. V tuto chvíli čekáme na reakci webu Visegrad Insight.

Podrobné informace v tiskové zprávě ZDE společnosti Naše Média, vydavatele Parlamentních Listů.Server Visegrad Insight, který se staví do role bojovníka s dezinformacemi a údajným ruským vlivem, provozuje polská nezisková organizace s názvem Nadace Res Publica (polsky Fundacja Res Publica) se sídlem ve Varšavě.Mezi partnery organizace je uvedena řada známých nadací ze světa. Například americká National Endowment for Democracy nebo Aspen Institute Central Europe, Google, NATO nebo GLOBSEC. Celou kauzou se bude redakce ParlamentníchListů.cz nadále zabývat.

*

Hlavné správy Sk,  článek původně vyšel na portálu parlamentnilisty. Úvodní grafika: Fakta nebo podvody, toď otázka? Vždyť překroutit fakta v podvodná tvrení (fakenews) je docela snadné. Stačí ten správný výběr informací a ignorování souvislostí.

3.4 5 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
adam
adam
před 2 měsíci