Liberálové z Elona Muska šílí

Tento týden se Elton John veřejně zřekl Raketového muže – ne, ne té písně z roku 1972, ale Elona Muska, kterého při předávání cen označil za „zkurvysyna“.

Jonathan Turley
Jonathan Turley
Sedmasedmdesátiletý sir Elton je jen poslední z celebrit a vědců, kteří Muska odsoudili za jeho podporu bývalého prezidenta Donalda Trumpa a odpor k cenzuře. Musk-fóbie je tak ohromující, že někteří volají po jeho zatčení, deportaci a vyloučení z federálních zakázek.

Miliardář a technologický průkopník Elon Musk se svým raketovým projektem SpaceX v pozadí
Tento týden kalifornská pobřežní komise zamítla žádost letectva o další starty z Vandenbergovy letecké základny. Ne proto, že by vojenská agentura starty nepotřebovala. Ne proto, že by z nich národ a společnost neměly prospěch. Spíše to prý bylo proto, že, podle jednoho z komisařů, se Musk „agresivně navážel do prezidentského závodu“.Kalifornská pobřežní komise hlasováním v poměru 6:4 zamítla plán armády umožnit společnosti SpaceX vypouštět až 50 raket ročně ze základny v okrese Santa Barbara.Muskova SpaceX se stává důležitou součástí národních bezpečnostních programů. Bude dokonce provádět záchrannou misi pro dva astronauty, kteří uvízli ve vesmíru. Pokroky SpaceX pod Muskovým vedením jsou legendární. Letectvo se chtělo vzdát požadavku na samostatné povolení pro SpaceX při provádění těchto kritických misí.

Ke zklamání mnohých má nyní SpaceX hodnotu přes 200 miliard dolarů a právě podepsala novou smlouvu s NASA v hodnotě 1 miliardy dolarů. Přesto se zdá, že ani hodnota národní bezpečnosti, ani požadavky na služby SpaceX úředníky, jako je komisařka Gretchen Newsomová (není příbuzná s kalifornským guvernérem Gavinem Newsomem), příliš nezajímají: „Elon Musk poskakuje po zemi, chrlí a tweetuje politické nepravdy a útočí na FEMA, zatímco tvrdí, že chce pomoci obětem hurikánu bezplatným přístupem k internetu přes Starlink.“

Newsomová je bývalou politickou ředitelkou Mezinárodního bratrstva elektrotechnických dělníků (IBEW) Local 569. Nezdálo se, že by jí vadilo, že zvýšený počet startů znamená více práce pro elektrikáře a další pracovníky. Spíše jde o politiku.

Předsedkyně komise Caryl Hartová dodala: „Máme tu co do činění se společností, jejíž šéf se agresivně vložil do prezidentského klání a řídí společnost způsobem, který právě popsala komisařka Newsomová a který považuji za velmi znepokojivý.“

Ve své knize „Nepostradatelná pravice: Svoboda projevu ve věku hněvu“ pojednávám o tom, jak se Musk stal personou non grata, když koupil Twitter a oznámil, že likviduje masivní cenzurní aparát společnosti.

Poté pobouřil mnoho levicových*) kruhů zveřejněním spisů Twitter Files, které ukazují rozsáhlou koordinaci společnosti s vládou v rámci cenzurního systému, který federální soud označil za „orwellovský“.

Bývalá demokratická kandidátka na prezidentku Hillary Clintonová po nákupu vyzvala Evropany, aby donutili Muska cenzurovat její americké spoluobčany v rámci známého zákona o digitálních službách. Clintonová dokonce navrhla zatčení osob odpovědných za názory, které považuje za dezinformace.

Investor ze Silicon Valley Roger McNamee vyzval k Muskovu zatčení a prohlásil, že jako podmínku pro získání vládních zakázek by od něj úředníci měli „požadovat, aby v zájmu národní bezpečnosti mírnil své projevy“.

Bývalý Clintonův ministr práce Robert Reich chce Muska zatknout jen proto, že odmítá cenzurovat ostatní lidi.

Bývalý moderátor stanice MSNBC Keith Olbermann vyzval, aby byl Musk deportován a aby byly zrušeny všechny federální smlouvy s touto společností. Stejně jako mnoho dalších členů hnutí „Zachraňme demokracii“ se Olbermann nezabýval popíráním svobody projevu ani ústavní ochranou. „Pokud to nemůžeme udělat běžnými prostředky, prezidente Bidene, máte prezidentskou imunitu. Odveďte Elona Muska do prdele z naší země a udělejte to hned.

Žádné z těchto osobností samozřejmě ani trochu nevadí, že ostatní podnikatelé mají politické názory, pokud stejně jako McNamee podporují Harrisovou nebo alespoň odsuzují Trumpa. Musk neustoupil hnutí nechvalně proslulému rušením kampaní a nátlakem. Obvyklá aliance médií, akademické obce, vlády a korporátních sil udeřila na Muska, jeho společnosti a dokonce i inzerenty na X.

Jiní firemní představitelé se před požadavky na cenzuru zhroutili jako domeček z karet – viz například Mark Zuckerberg z Facebooku. Musk naproti tomu reagoval odvážným zveřejněním souborů Twitter a odhalením největšího cenzurního systému v našich dějinách.

Proto Muska označuji za pravděpodobně nejdůležitější postavu této generace v oblasti obrany svobody slova. Intenzivní nenávist vůči Muskovi je způsobena tím, že byl nepohyblivým předmětem v cestě jejich dříve nezastavitelné síle.

Levice*) nyní bude ve svém neúprosném tažení za Muska likvidovat pracovní místa, rušit programy národní bezpečnosti a vykuchávat ústavu. Samotná jeho existence podkopává sílu hnutí proti svobodě slova. V kultuře skupinového myšlení je Musk vnímán jako druh svobodomyslné nákazy, kterou je třeba eliminovat.

Jejich frustrace přerostla v hněv, který se stal vztekem. Jak řekl Elton John v písni „Rocket Man“, měl „tady nahoře sám dohořet“.

Přesto zde zůstává.

George Bernard Shaw kdysi řekl: Rozumný člověk se přizpůsobuje světu. Nerozumný člověk očekává, že se svět přizpůsobí jemu. Proto veškerý pokrok dělají nerozumní lidé.

Se všemi svými zvláštnostmi a výstřednostmi by Elon Musk mohl být právě takovým geniálně nerozumným člověkem.

*

Jonathan Turley

(Jonathan Turley je profesorem Shapiro Public Interest Law na George Washington University a autorem knihy Nepostradatelné právo: Svoboda projevu ve věku hněvu“.

Liberals Are Losing Their Minds Over Elon Musk vyšel 14.10.2024 na zerohedge.com. Překlad v ceně 354 Kč Zvědavec.)

*

*) označení “levicový” je většinou západních politologů, politiků a publicistů mylně nazýváno něco, co je svou podstatou fašistické, čili nahrávající velkým korporacím včetně uplatňování totalitárních praktik. Příkladem je dnešní podoba Evropské unie či často zmiňovaný deep state v USA (pozn.red.NR -vd-)

4.5 6 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Takže ve Velké Británii a USA je to stejně zlé jako v současné České republice. Eltona Johna jsem nikdy neměl rád, na rozdíl od např. Rogera Waterse.

Praded
Praded
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Jo jsou to všechno zachránci lidstva, jak obvykle píši dobroserové.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

😅 Zoufali lide delaji zoufale veci..Tady uz se blbost fakt projevuje..To tem joudum nedojde,ze se cely svet diva? Ze uz tezko mohou nekde neco vykrikovat o nejdemokratictejsi demokracii? Zatim se jim jeste nikdo nevysmal,ale to je jen do casu

Tenzulice
Tenzulice
před 1 měsícem

Historie se opakuje. Demokratický západ čeká to, co jsme si prožili my v padesátých letech minulého století za komunistického východu.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Tenzulice

To je uplne neco jineho..Kdybyste to srovnal s Nemeckem tricatych let,tak budete mnohem bliz

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

nebo Italii

skeptik
skeptik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Tenzulice

Co jsme prožili v 50. letech minulého století bylo díky “demokratickému” Západu, který zosnoval válku proti SSSR.
A nebýt následné studené války vyvolané “demokratickým” Západem, mohl se svět vyvíjet úplně jinak, lépe.
Ale to by kapitalismus nesměl být kapitalismem.

Praded
Praded
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Tenzulice

No na vás se asi soudruzi vyřádil, skoro jako na Horákové.

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Tenzulice

Myslíte to nadšené budování vysněného spravedlivého světa většinou občanů? Byť to byla utopie?