Jan Schneider: Svazácký donašeč a zmatený komentátor

Mám před sebou video, v němž poslanec Pavel Žáček říká: „Minulost se vymazat nedá! Proč nazývat takzvaný smír mezi slovenským ministrem vnitra Eštokem a Andrejem Babišem jako předsedou hnutí ANO a jeho registraci u Státní bezpečnosti pod krycím jménem Bureš politickým handlem?

Andrej Babiš je předseda politického hnutí, které už chystá kampaň do příštích voleb, a Eštok je jeho kolega, předseda Hlasu – sociální demokracie na Slovensku. Pro nás to neznamená v zásadě nic. Právní stav je u nás stejný. Pokud by Andrej Babiš měl tu odvahu a požádal by o lustrační osvědčení ministerstvo vnitra, dostal by pozitivní nález. Čili u nás ta registrace stále platí a nějaké mimosoudní vyrovnání ji prostě nahradit nemůže. Minulost se vymazat nedá!“

Video bylo zveřejněno s logem „ODS – pro všechny, kdo si chtějí věřit“, což je dosti dvousečné, pokud jde o pravost videa. Věřit si tak zřejmě mohou pouze ve své bublině. Navenek je to s nimi už i podle oficiálních průzkumů čím dál horší, nota bene v porovnání právě s Babišovým ANO, takže jim nezbývá, než Babišovi zkusit okopávat kotníky, protože na víc jim jejich preference nestačí.

Nicméně podívejme se na Žáčkovo expozé detailněji.

Problém první – video je tak absurdní, že nejprve je potřeba zkoumat, zda to video nevytvořila umělá inteligence, resp. vzhledem k jeho obsahu umělá demence.

Problém druhý – kdo pronáší ty soudy? V tom má Žáček pravdu, minulost nelze vymazat, a u něj obzvláště. Svazácký funkcionář (člen fakultního výboru předlistopadového Svazu Socialistické Mládeže, juniorky komunistické strany), donašeč (podle svých vlastních slov se nabídl a donesl na úřadovnu Státní bezpečnosti studentský časopis, jehož byl šéfredaktorem), samozvaný odborník na archívy zpravodajských služeb (aniž by v nich kdy pracoval).

Problém třetí – co vlastně říká? Zpochybňuje právní řád cizího státu. Soudní smír mezi žalobcem a ministerstvem vnitra ve své arogantní neznalosti nazval „takzvaným smírem“, potažmo „politickým handlem“. To celkem výstižně vypovídá o jeho pokřiveném pojímání soudního systému ve státě. To potvrzuje blábolením o „mimosoudním vyrovnání“, což už je úplně mimo mísu, avšak u Žáčka pravidlem.

Problém čtvrtý – nikdo nechce přepisovat archívní materiály, pouze se k jejich věrohodnosti vyslovují soudy, což pak může v podstatě anulovat právní důsledky záznamů v registrech svazků StB.

Problém pátý – jak píše zmatený Josef Koukal („Zametený Bureš“, 23.10.2024, Právo), soudní smír prý znamená, že „bude chybět konečný výrok nezávislého soudu“, o němž prý „nikdo nemůže natvrdo prohlásit, jak by dopadl“. No, osud k němu měl být milostivější (anebo právě pro tu nedostatečnost dělá v kdysi komentátorsky prestižním Právu šéfkomentátora?). Soudní rozsudky totiž jsou, počínaje od perfektně vedeného jednání nalézacího soudu (byl jsem přítomen). Odpůrci, tedy Ústavu paměti národa (ÚPN), bylo vyhověno ve všech procesních návrzích, které podal. Víme, jak ty rozsudky zněly.

Problém šestý – Ústavní soud SR označil v procesu vypovídající příslušníky StB za nedůvěryhodné. Pikantní však je, že to byli svědci předvolaní na návrh ÚPN! Naprosto výstřední pak bylo, co se odehrálo poté, co bývalí příslušníci vypověděli. Protože se to nelíbilo ÚPN, tak namítl, že nebyli zproštěni mlčenlivosti. ÚPN se tak střelil do vlastní nohy! Tato prohnaná právnická fligna prostě nemohla fungovat, protože o zproštění mlčenlivosti svých svědků se měl starat právě ÚPN!

Problém sedmý – nevěrohodnost registrovaných „agenturních svazků“ na dotyčné XII. správě FMV byla dokázána inspekční šťárou FMV již v roce 1986, po níž byla většina těchto svazků zrušena. Perfidnost ÚPN spočívá v tom, že o této skutečnosti vypracoval její pracovník studii, která vyšla tiskem a je i ke stažení na internetu, avšak soudu tento významný důkaz nepředložil. ÚPN v podstatě od samého začátku věděl, že obhajoba „pravosti“ Babišovy registrace je totálně na vodě.

Problém osmý  zmatený šéfredaktor Koukal píše, že „zfalšovat spolupráci podobně agilního agenta by bylo dle expertů téměř nemožné“. Jak vidno, možné to bylo, a inspekce FMV na to již tehdy přišla a ÚPN o tom publikoval studii. A podle jakých „expertů“ to možné nebylo? Jejich kvalifikace spočívala v laické exploataci zpravodajských archivů, v jejich zneužívání (badatel Radek Schovánek dokonce kdysi tvrdíval, že ví, kdo státobezpečnostní materiály prodává do zahraničí, ale trestněprávním orgánům to neřekl). Tito ochotníci se nechávali předvolávat jako svědci v podobných případech, aby s fanatickým zápalem svědčili o věcech, o nichž v podstatě neměli ani páru.

Problém devátý – zmatený šéfkomentátor Práva píše, že „po vypuštění estébáckých svědectví by se Babišovi i za stejné důkazní situace nespolupráce prokazovala mnohem hůř“. Zajímavé je, jak by si dotyčný mudrlant představoval dokazování něčeho, co nebylo? Důkazní břemeno, že totiž registrace Babiše jako agenta je oprávněná, bylo na ÚPN, který ji však neměl čím podpořit, a onen inspekční nález z roku 1986 zcela jasně prokázal falšování agenturních svazků na dotyčném pracovišti StB.

Problém desátý – v Čechách vykolejil vlak s močůvkou, vyvřela žumpa, převrhl se hrnec zvratků. To je dojem, který má soudný čtenář z mainstreamových médií. Rozumu a chladného úsudku aby člověk pohledal. Zdá se, že když jsme se připojili ke Kolektivnímu Západu, který po celém světě vyváží demokracii do všemožných zemí, ať tam už o ní stojí nebo ne, vyvezli jsme ji téměř všechnu, a nám tady zůstaly jen drobky. Snad zapůsobí jako kvásek v těstě, snad ještě není všechno ztraceno. 

Nicméně novináři a publicisté pište, politici pouštějte si ústa na špacír, protože v jednom lze s Žáčkem souhlasit: Minulost se nedá vymazat. Píšete si ji sami.

*

Jan Schneider (na snímku), Regionální Novinky

 

Související:

Ministerstvo vnitra: Andrej Babiš byl neoprávněně evidován jako agent StB a vědomě s StB nespolupracoval

4.8 8 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 1 měsícem

Co dobrého kdo čekal od parazitického systému? Na to stačí být obyčejný člověk.

Rob
Rob
před 1 měsícem

Velice trefně a profesionálně popsané. Tohoto člověka, je jako pouhého dopisovatele škoda. Docela by mu slušel ústavo-soudní talár.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Rob

Bohužel, pan Jan Schneider nebude nikdy ústavním soudcem, nemá totiž právní vzdělání, i když právní vědomí má hlubší a solidnější než většina “odborníků”, kteří v médiích o právech hýkají. Např. dnes to opět předvedli v trapné parodii na “právní okénko” na ČRo Plus. Pozván byl opět neomylně funkcionář SSM a z božího dopuštění senátor Žáček (mafie ODS). Pan… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Ale na postu ředitele BISky by seděl jak prdel na hrnci.

oldo
oldo
před 1 měsícem

“Víme, jak ty rozsudky zněly.” Kdo my? V tom je ten problém, masmédia lžou a běžný člověk vůbec NEVÍ jak rozsudky zněly!!! Ministr vnitra SR to shrnul naprosto jasně,všechny soudní instance, včetně nejvyššího soudu konstatovaly jednoznačně, že Babiš NESPOLUPRACOVAL ! Ti hajzlové z ÚPN,ASI S OBJEDNÁVKOU OD ČR a cílem udržet kauzu při životě se poté… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Zacek by si mel hlidat svou pritomnost. Prizivil se na tom uz dost

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Žáček (to je ten pán s knírkem) ovšem rovněž neuznává ani Volyňský masakr z roku 1943. Respektive říká, že pokud skutečně byl, nespáchali ho banderovci (UPA), ale Rusové, třebaže v té době byli pořád kousek od Stalingradu. V tom je zajedno se Zelenskym, který se Polsku odmítá omluvit a odmítá také vykopávání a prozkoumávání hrobů z ostatky… Číst vice »

adam
adam
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Pan Skála dostal “za Katyň” podmínku, pokud Žáček opravdu hlásá výše uvedené o masakrech na Volyni, tak by slušela minimálně úplně stejně…

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  adam

Vrcholový člen ODS a komunista. To je přece velký rozdíl.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Tady přeci nejde o nějakou spravedlnost, spor o vině a trestu, jde jen o dehonestaci nepohodlného politika. Jak píšu jinde, mě zajimají jeho obětí, které svou registrací zavinil. Koho poškodil, udal, poslal do lapáku, zničil život… pak lze mluvit o vině, když ho budou poškození źalovat. Být Babišem, nechal bych to být ať se jeho… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Oni obhajuji sebe. Vytvorili nesmyslne urady za statni penize.Takze si vlastne vytvorili pracovni mista

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Smír je pravomocný rozsudek. Tady se přikláním ke skvělému panu Schneiderovi, že B., je správně, tedy že pablb Josef Koukal byl jako šéfredaktor vybrán právě proto, že je pablb. A problém desátý – souhlas, opravdu velký, ale velký problém v Čechách.

Primak
Primak
před 1 měsícem

A že naše minulost v dobách Protektorátu se nijak moc nebádala, to co bylo krátce po válce vybádáno – a žádný Ústav na to nebyl ustanoven – se dost rychle vyřešilo, případ uzavřen, zapomeňte. No jo, ono vlastně ale se za toho Protektorátu nám tam moc nestalo, jako za toho socíku, že? Třeba,… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Primak

Hlavně by se měla zkoumat minulost ne tak dávná – období devadesátek a divokého mafiánského kapitalismu pod vedením Václava Klause. Zajímavé je, že se v tom nikomu nechce šťourat. Akorát zrovna běžel na ČT dokument věnovaný topným olejům. Rozkaz zněl jasně! Žádný politik nesměl byt stíhán v souvislosti s podvody a vraždami spojenými s machinacemi a podvody… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  skeptik

Skeptiku, problém je v tom, že se v Čechách kradlo nejméně ze všech transformujích se východních zemí. To, co vám připadá hrozné (LTO, Kožený…) je úplné nic proti tomu, co se dělo v Rusku, na Ukrajině, v Polsku, Maďarsku atd. A to, že se u nás kradlo málo, je zásluha Klause. Kdyby v roce 1992 vyhrál volby… Číst vice »