Již proslulý proliberální moderátor ČT Moravec pozval do svého pořadu ministra životního prostředí Hladíka (KDU-ČSL) a proti němu posadil Filipa Turka (Motoristé). A snad poprvé za svou neslavnou kariéru, bohatě však odměněnou, nestál jednoznačně na straně liberální kliky.
Filip Turek může mnohým vadit. Ne tak nám. Relativně mladý, vcelku úspěšný v osobním životě, nestydí se za svůj přístup k němu. Má rád rychlá i starší auta, přátelí se s pro mnohé kontroverzním miliardářem Richardem Chladem, tedy dalším petrolheadem vlastnícím spalovače benzínu, také společenským rebelem netajícím relativně méně morální pohnutky v devadesátkách, které ho však vyexpedovaly mezi bohaté jedince. Sám Turek přiznává pozitivní vztah ke krásným ženám a nestydí se říct, že je lepší být bohatý než chudý. Bojuje proti Green Dealu, používá logiku a umí počítat. Takže má v sobě něco, co vadí jak vládnoucí ekipě, tak i řadě našich proliberálních a závistivých spoluobčanů. Filip Turek je muž netolerantní k LGBT nesmyslům a odmítající zvrácenost většiny unijních směrnic.
Proti němu seděl ministr životního prostředí a lidovec Hladík, Sama o sobě kontroverzní postava v české politice už jen tím, že byl spojován s kšeftařením se státními byty v Brně, zároveň jako člen Pětikoalice patří víceméně automaticky k zakořeněnému zlu. Navíc vede rezort přímo napojený na Green Deal, tím i na obchod s emisními povolenkami. Ty jsou de facto dalším daňovým zatížením, nově i přímo domácností. Specifikem těchto daní je, že se s nimi dá obchodovat a v podstatě jde o další obrovskou pračku peněz vytažených z našich společných kapes. Jsou to odpustky za to, že žijete a značně to připomíná odvody církvím kdysi povinně placené.
Samotný Moravec je hvězdou ČT, movitým člověkem vydělávajícím na svých pořadech převážně postavených tak, aby zvýhodňovaly liberální politickou scénu, přičemž v duelech mezi jejími dvěma křídly, tedy ANO a Pětikoalicí stál vždy na straně současné „reprezentace“ státu. Opozice, euroskeptici a všichni ostatní nedržící Fialovi & spol. palce ho řadí na úroveň Fridrichové škodící do nedávna svou snůškou polopravd a lží nazvanou 168 hodin. Moravec je však mnohem inteligentnější a při svých manipulacích se snaží vypadat věrohodně a nestranně. Značně mu to umožňuje výběr diskutujících, kde většinou v trojici pozvaných sedí dva stejně ladění, jako sám moderátor. Množství pořadů bylo dosud tak tendenčních, že se na ně vydrželi dívat jen skutečně skalní liberálové. I těch je u nás bohužel příliš a podléhajících manipulaci taktéž.
Tentokrát však proti sobě posadil dva zástupce rozdílných světů a zcela nečekaně nedal volný prostor právě Hladíkovi z pětikoaliční vlády. Přinutil ho kličkovat a lhát, zatímco europoslanec Turek se svými fakty neměl důvod couvat. Je před několikerými volbami a prolhaná vláda v čele se stolhářem Fialou bude balancovat nad mnoha rozhodnutími. Musí se líbit eurohujerům v Bruselu, ale nesmí ztratit úplně všechny příznivce v Čechách, protože ani korespondenční podvodná volba jim nezajistí v takovém případu převahu. A emisní povolenky, ten nejsmradlavější kšeft v historii EU i s přihlédnutí ke covidu, může vládě zlomit vaz. Zdraží totiž vše, celý život. Přesto Fialovi musí zůstat prostor na další plnění plánů WEF a Klause Schwaba, tedy k cestě za úplným ožebračením obyvatel Evropy, například na zvýšení daní z nemovitostí. Kolikrát si připomenete větu: „Nebudete nic vlastnit a budete šťastní“. No, a ještě nebudete nic smět. Hladík tak kličkoval, nenazýval věci správným slovem. Moravec mu to však neodpustil a evidentně chtěl slyšet pravdu. To se v jeho pořadech nestává a tentokrát, a snad poprvé, tleskáme.
O víkendu se stala ještě jedna podstatná věc. Tedy mimo dobrovolného odchodu herce Karla Heřmánka. Zatčení zakladatele sociální sítě Telegram Pavla Durova ve Francii bylo připraveno na objednávku a bez možnosti vzepřít se mu. Způsob, jakým bylo provedeno, jasně ukazuje na totalitní směřování Evropy. Jde o další zásah státní moci proti jednotlivci, navíc nepohodlnému tím, že se odmítá podvolit Deep State a cenzurním manýrům EU. Durov poskytl lidem platformu, na které neumožnil kontrolu ani ruským, ale ani západním novodobým páterům Koniášům. A za to byl po vzoru Assangeho zatčen a bez ohledu na to, že nic neprovedl, bude i souzen. Rusové ho nechali být, Francie nikoliv. Turbulentní doba tak jen zrychluje, nikdo si nemůže být ničím jistý a svět už začíná být k nežití. A to tady přeci jde.
*
Jindřich Kulhavý, iNadhled
Pan Kulhavý si zahrává se žalobou. Moravec není moderátor, ale proslulá moderátorka. No a k článku. To že Moravec vypadla z role, bych spojoval spíše s osobním šarmem pana Turka, kterému moderátorka podlehla. Kdybych měl možnost moderovat třeba presidenta Zemana s Catherine Zeta-Jonesovou … ať se na mě president nezlobí, fandil bych půvabné Kateřině.
Jó svět se v pr.el obrací a já se nestačím divit jak se těm všem co bourali socialismus a házeli špínu např. na Fučíka mění jejich svět.