F-35 s jadernými nosiči. Přidáváme se k hrozbě na východ, varuje Schneider

Publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider tvrdí, že se „měníme na novodobý protektorát“.

Jan Schneider
Jan Schneider

V rozhovoru pro Inovaci Republiky to prohlásil v souvislosti se zvyšováním zbrojní výroby. „Před 80 lety tahle země také vyráběla munici, která byla využívána na východě. Taky s velkým jásotem a také tu byly tenkrát za protektorátu velké protiruské nálady,“ jmenoval s tím, že v daném přirovnání současnosti k protektorátní době spatřuje mnoho podobností. Odmítl též, že by státy měly právo kvůli své vlastní bezpečnosti samy o sobě rozhodnout o vstupu do NATO.

Schneider se v rozhovoru pro Inovaci Republiky vyjádřil zprvu k izraelské operaci v Pásmu Gazy, kterou vyvolal útok palestinských teroristů z Hamásu na Izrael v říjnu loňského roku, při němž palestinští teroristé zabili stovky civilistů a do současné chvíle drží kolem stovky rukojmích. Dle bezpečnostního analytika od komentátorů konfliktu z jedné či z druhé strany neslýchá, jak by podle nich měla reagovat druhá ze stran.

Poukázal na mírové snahy a zmínil též smlouvu Severoatlantické aliance (NATO), k níž podotkl, že se její členské státy zavazují hned v prvním článku ke snaze mírového řešení konfliktů. „To je jediný závazek, který mají všechny státy NATO. Čili jej všechny porušují. Tady ta základní smlouva je prostě roztrhaná na cucky a v podstatě dělají opak toho, co podepsaly,“ zmínil.

K ruské agresi na Ukrajině by dle jeho mínění nedošlo, pokud by Ukrajina nezměnila svou ústavu. „Teďka se Ukrajina dostala do války, do které se nikdy nemusela dostat, kdyby podržela svůj ústavní status neutrální země,“ mínil Schneider. Ukrajinci dle něj také za zbraně, které jim byly poskytnuty na obranu, v příštích letech budou muset zaplatit nemalé dluhy.

Tvrdí, že jsme se také „dali na stranu válečných štváčů“. Například prý nákupem amerických letounů F-35, které dle armády Česko pořizuje na svoji obranu. Podle Schneidera však jejich možné využití hovoří opačně. „Nevím, k čemu tady má F-35 bejt. Jediný vysvětlení je, že my jsme tady předsunuté letiště pro letadla, která jsou jadernými nosiči a přidáváme se k té hrozbě na východ,“ prohlásil.

Podle tvrzení Schneidera se „měníme na novodobý protektorát“. „Před 80 lety tahle země také vyráběla munici, která byla využívána na východě. Taky s velkým jásotem a také tu byly tenkrát za protektorátu velké protiruské nálady. Takže my se znovu měníme na novodobý protektorát a zase se dáváme do služeb západu, který útočí na východ. Těch podobností je tam opravdu strašně moc,“ pronesl publicista a bezpečnostní analytik.

Liché jsou dle něj také úvahy, že si každý stát může o vlastní bezpečnosti rozhodovat sám a z vlastní iniciativy vstoupit do NATO. „Posiluji svou bezpečnost pouze do toho okamžiku, pakliže můj soused nebude cítit, že je to na jeho úkor,“ dodal Schneider v rozhovoru.

scipio a Jan Schneider, zdroj Pokec24

Na snímku nahoře “stíhačka” F-35 vypouští americkou nukleární bombu B-61 během testu v roce 2020 Holandská vláda na rozdíl od české veřejně přiznala, že její F-35ky jsou především prostředky “jaderného odstrašování”, rozumějte, jsou určeny spolu s dalšími evropskými F-35ami v plánovaném celkovém počtu 600 kusů k nečekanému “stealth” útoku nukleárními zbraněmi na Rusko. Fialova protektorátní administrativa se k této skutečnosti a záměru ještě nepřiznala.

-vd-