Příčinou hádky byrokratů USA a Ukrajiny o platy vojáků se stala skutečnost, že Ukrajina by vyplacením této prémie svým vojákům, porušila písemný slib, který letos Washingtonu podepsala, aby dostala půjčku 15,6 miliardy dolarů. Podle tohoto ukrajinského závazku, nesmí už Kyjev v žádném případě navyšovat žádné mzdové výdaje, bez toho, aby je uhradil “zvýšením daní” vlastnímu obyvatelstvu! Protože prémie za boj proti Gosudarovi spadají pod Washingtonem neschválené “nové mzdové výdaje”. A současně není novým zákonem zajištěno dodatečné “vyždímání 4 miliard USD na prémie vojákům z chudých Ukrajinců“. Washingtonský MMF rázně zahřímal, a ukrajinští vojáci mají po prémiích!
Prémie 4 miliardy USD měla být měsíčně rozdělována po 30 000 hřivnách vojákům ve druhé linii! Z toho plyne, že ukrajinská armáda má v záloze k dispozici minimálně 550 až 610 tisíc osob!
Druhá prémie ve výši 100 000 hřiven zůstala ukrajinským vojákům Washingtonem zachována, ale vyplácí se pouze těm bojovníkům, kteří jsou umístěni v první linii, přibližně do hloubky 5km, výjimečně až 10 km od linie fronty! Na tuto prémii, a na malé zvýšení platů všem ukrajinským vojákům bylo letos po dohodě s Washingtonem v březnu vyčleněno celkem 8,5 miliardy dolarů. Zvýšení platů pro vojáky druhé linie z této sumy představuje cca 1,5 miliardy, tudíž na zvýšení platů a vyplacení prémii vojákům první linie zbylo 7 miliard USD. A to představuje zhruba 200 tisíc ukrajinských vojáků v první linii na frontě proti Gosudarovi a rebelům!
Celkem tedy všechny ukrajinské ozbrojené a bezpečnostní formace, jak odhalila hádka byrokratů o jejich prémie, disponují 750 až 800 tisíci příslušníky. Od tohoto počtu je třeba odečíst 120 tisíc policistů, 53 tisíc pohraničníků, a 27 000 příslušníků tajné služby SBU. (Zdroj.) A přibližně 50 tisíc záchranářů a hasičů ve velkých městech.
Celkový početní stav ukrajinské armády připravené ke své slavné ofenzívě tak nyní činí 500 až 550 tisíc vojáků, a to se všemi vycvičenými zálohami. Toto číslo plně odpovídá celkovému početnímu stavu ukrajinské armády 500 tisíc, který zveřejnil 23. ledna 2023 americký časopis Newsweek. A z tohoto čísla vyplývají velmi zajímavé skutečnosti, které dávají za pravdu těm vojenským analytikům, kteří tvrdí, že ukrajinská ofenzíva je sebevražedný nesmysl!
- Součet všech nyní k boji připravených Ukrajinců, (800 tisíc), s počtem všech padlých, nevratně vyřazených, zmizelých a zajatých představuje přes 1 milion. Ukrajina tak za jediný rok zmobilizovala už 4% ze své celkové současné populace, která v zemi ještě zbyla, a neutekla! Pro srovnání, za šest let II. světové války Velká Británie celkem zmobilizovala 22% veškeré své populace, průměrně 3,7% ročně, a toto číslo žádný stát nikdy předtím, a ani potom už nikdy nepřekonal. Věkové složení populace Británie v letech II. světové války bylo přitom pro vojenské odvody značně příznivější než je současná demografická situace na Ukrajině, odkud značná část mladých mužů v odvodovém věku už zmizela, a kde starší ročníky početně převyšují ročníky narozené po rozpadu SSSR. Mobilizační potenciál Ukrajiny je tak už značně vyčerpaný, o čemž svědčí, jak provádění násilných odvodů do armády, tak skutečnost, že od počátku ledna 2023, kdy Newsweek zveřejnil početní stav ukrajinské armády, (500 tisíc), do začátku května, (500-550 tisíc), se počet ukrajinských vojáků nijak dramaticky nezvýšil, a to přes usilovnou probíhající mobilizační kampaň Kyjeva na vytvoření dalších 20 nových úderných brigád, (60 až 100 tisíc nových vojáků).
- Tento, přes mobilizační kampaň nezvýšený počet ukrajinských vojáků, naznačuje, že buď jsou ukrajinské ztráty mnohem vyšší, než Kyjev přiznává, a blíží se tak vychloubáním Putinova válečníka Šojgu, který nyní tvrdí, že měsíčně už ruská armáda likviduje 15 000 Ukrajinců. A nebo se už Ukrajinci mobilizaci vzpírají ze všech sil!
- Maximální početní stav, který může Ukrajina nasadit do své ofenzívy na celém území Donbasu tak představuje 400 tisíc vojáků!
- Ruské pozemní síly podle současných odhadů představují 800 až 900 tisíc mužů v bojových formacích a 250 tisíc v rezervních formacích. To představuje ruskou schopnost soustředit k odražení ukrajinské ofenzívy 400 tisíc vojáků, a 200 tisíc dalších buď použít k odražení útoku, a nebo k útoku na Ukrajinu severně či jižně od Charkova, či z obou směrů. Vzhledem ke značné kvantitativní a kvalitativní převaze ruského letectva, dělostřelectva, obrněných a mechanizovaných formací se můžeme dočkat i obklíčení útočících ukrajinských vojsk.
- Základní rozdíl oproti podzimní ukrajinské ofenzívě, je zřejmý. Ruská armáda vyrovnala značnou početní převahu Ukrajinců, která jim umožňovala s využitím zpravodajských informací USA nacházet řídká obraná postavení ruských jednotek pod Charkovem, prorážet je, a rychle ve značných počtech na kolových transportérech a terénních autech pronikat do hloubi ruské sestavy. Od té doby Rusové zkrátili a zahustili frontu, a zakopali se. Nyní stejně jako u Kurska v roce 1943 vyčkávají, až se nepřítel o ruskou obranu opět rozbije na padrť, aby jej potom snadno dorazili a zahnali za Dněpr.
- Bude velmi zajímavé sledovat, zda se pomocí raketometů HIMARS, a naváděné dělostřelecké munice ráže 155 mm podaří ruskou obranu aspoň na úzkém místě zdecimovat natolik, aby přes ni Ukrajinci dokázali proniknout. K podobnému průlomu je třeba několik tisíc děl s neřízenou municí. Zda bude stačit stovka těch nejmodernějších, ještě nikdo nikdy nevyzkoušel. Tím spíš, že ruské úderné drony Lancet a nejnovější ruské klouzavé řízené bomby mohou tyto nepočetné moderní dělostřelecké systémy Ukrajiny doslova rozmetat. Ukrajinskou ofenzívu tak zřejmě rozhodne na samém jejím počátku souboj ruských dronů a letadel s ukrajinským moderním dělostřelectvem. To se musí, aby prorazilo ruskou obranu, ve značném počtu, vlastně vše co Ukrajina má, přiblížit k linii průlomu na 20 km u děl, a až 60 km u HIMARS, a stane se tak lovnou zvěří pro ruské охотники. Pokud Rusové v tomto honu na HIMARS, a na západní děla 155 mm uspějí, bude nejen po ukrajinské ofenzívě, ale i po válce. Výsledek tohoto souboje je s napětím očekáván, protože všichni jsou zvědaví na první souboj asymetrických technologií mezi USA a Ruskem, ke kterému dojde.
- Pokud Rusové uspějí a odloví HIMARS v dostatečném počtu, bude všem jasné, že zvládli technologii války dronů a složili z ní maturitu. Zatím na bojišti platilo, že moderní pěšák je levný, je k dispozici v dostatečném množství. Je už dostatečně vyzbrojen, aby zlikvidoval drahé tanky, vrtulníky a obrněné transportéry i bojová vozidla. A na jeho likvidaci, aby neškodil, a neničil drahé a nepočetné moderní zbraně, které se vyrábějí v malých počtech, je nejekonomičtější používat stará děla a starou munici, která by se stejně musela za pár let za drahé peníze ekologicky likvidovat. A nebo stejně levné pěšáky. Válka na Ukrajině zatím dokázala jediné – mobilizovaný pěšák je levný, jsou ho k dispozici miliony kusů, a dokáže svou kvantitou porazit malou a drahou moderní obrněnou profesionální armádu. Jeho zabíjení po statisících navíc představuje značný ekonomický a průmyslový problém, jak pro Rusko, tak pro NATO.
- Je proto třeba si dávat pozor na různé generály a politiky a političky. Ti už pochopili, že budoucí válka, pokud nebude jaderná, a dokud nebudou vybudovány obrovské flotily dronů, bude válkou mobilizovaných pěšáků, a ne malých a drahých profesionálních jednotek, jak se chystalo. Generálové proto budou chtít prosadit odvody, mobilizace, brannou výchovu omladiny, tuhou ideologickou jednotu, a armády placených policejních slídilů a kazatelů Dobra, aby každý obyčejný občan pochopil, že už nemá jiné východisko, než oddaně padnout za nového Úředníka Pána, a Jeho rodinu!
Zase tak v Česku nastávají časy, jak se o nich zpívalo: Za Císaře Pána, a jeho rodinu, museli jsme vybojovat Hercegovinu. Hercegovina, lautr rovina, tu musela vybojovat infanteria. Infanteria, to je chlouba má…
Autor:
Logicky žádné prachy nemohou vyhrát válku i kdyby US bilionářii uvolnili miliardy na svůj projekt ovládnutí světa.
Nejen Kursk 1943. ale před tím i Verdun 1915 – 1917. I tady rozhodla skutečnost, že Němci nedokázali přitáhnout dostatečný počet těžkých děl a už zoufale bojující Francouze dorazit. Pak se karta začala obracet. Díky odlehčující britské ofenzívě na Sommě (červen 1916) a díky zlepšenému vedení bojových operací (gen. Pétain). I kdyby se Ukrům podařilo někde… Číst vice »
Těmto číslům sice moc nevěřím ale i tak podle vojenské strategie ten kdo chce nad nepřítelem vyhrát, by měl mít sedminásobnou převahu. I kdyby byla o něco menší, nemůže ve sporu Rusko – Ukrajina nikdo vyhrát…
Podívejte, zvláště nezodpovědní lidé se mnohdy pokouší i o štěstěnu. Někdy to vyjde, například díky nejteplejší zimě za několik století jsme nezmrzli, nebo, ve vojenství třeba Guderian (musel bych dohledávat kde) zaútočil zrovna proti sedmi násobné přesile a, a zvítězil. Měl kliku.
Tím potvrzujete, že ani sedminásobná převaha není jistota…tak co na Ukrajině s tím? Já na kliky moc nevěřím. Ty jsou minimálně za x let…