Rétoriku mají sice oba režimy trochu odlišnou, ale vlastně jen v nomenklatuře. Přepólovaly se světové strany. Tehdy jsme bojovali společně s Východem proti Západu, dnes bojujeme ve jménu Západu proti Východu. Ale slova a významy jsou stejné: třídní boj, hledání vnitřního a vnějšího nepřítele, ohrožení státu nezávislými myšlenkami, cenzura, vypínání nežádoucích informačních zdrojů. Snad jen ten americký brouk se proměnil v kremelského švába, ale kdo by v nich hledal rozdíl: hmyz, jako hmyz, hlavně že je to nepřítel.
Přesně před rokem vláda ztratila veškeré zábrany a spustila masovou kampaň proti stoupencům demokracie. TGM říkal: „Demokracie, to je diskuse. Bez diskuse není demokracie“. Diskuse je dnes zakázána, tak jaká demokracie? Snad jen ta „liberální“. Jenomže na tu platí otřepaný bonmot: Jaký je rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií? Asi jako mezi aktem a pietním aktem.
Boj proti svobodě slova, který vede naše vláda, už má za sebou první fázi. Po sérii ostud se musel odporoučet vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma. Nebyl však v tom postu nahrazen. Jeho kompetence přebírá Tomáš Pojar, „poradce pro národní bezpečnost“, což je mimochodem pojem převzatý z americké politické terminologie a zpravidla označuje jednoho z nejmocnějších mužů ve státě. Co to znamená pro nás? Že „dezinformační agenda bude v provedení tohoto „poradce“ přetlumočena jako agenda „ohrožující národní bezpečnost“ V tom duchu také zní připravovaný návrh cenzurního zákona. Jeho pointou je, že máte veškerou svobodu slova, jen nesmíte říkat, co si myslíte, pakliže to „poradce“ vyhodnotí jako něco, co „ohrožuje národní bezpečnost“. To je ryzí znak policejního státu.
A zadělalo se na něj přesně před rokem.
Publikováno 28. 2. 2023: petrzantovsky
při vší úctě k pane autorovi, silně přestřeluje. Srovnávat Únor 1945 a únor 2023 je ubohost… Masové podpora občanů ČR levicové vládě, kteří měli dost kapitalismu za první světovou válku, nezaměstnanost a střílení do dělníků ve 30. letech, za druhou světovou válku, s tím, co provádí manipulací Rychetského dosazená protilidová a protistátní vláda s podporou necelých 20%… Číst vice »
Srovnávat nástup totality s únorem 1948 je na místě. Nejde o žádné srovnávání předeher, ty jsou samozřejmě pokaždé jiné, a jestli chcete mluvit o většinách (masová podpora), tak tu dnešní vláda ve volbách získala, má ji i náš nový Pinochet/Hajný/Generál/krycím jménem Pávek. Jen vzhledem ke kritice českého politického prostředí bych připomenul ještě jednu totalitu. Tou… Číst vice »
V unoru 1945 byla stále valka. V unoru 1948 nastalo legitimní předání moci komunistum a vládnout, kolaborantem Benešem. Dnes je situace jiná, občané si zvolili co ted nechtějí. Je pravda, že za první i druhe republiky se nežilo zrovna skvěle. Česko minimálně zasažené oběmi válkámi se nedokázalo vyrovnat s minulostí.
Z toho si nic nedělejte pravičáci vše svádí na komunisty. Přitom je pravda že za celým svinstvem po převratu stojí kapitalisté z USA a jejich západní poskoci(__)
Souhlas-přesně tak.