Jak v Rusku vidí nejočekávanější události v Rusku v roce 2023

Nehledě na to, že hlavním tématem pro diskuse během prakticky celého roku 2022 byla naše SVO a bezprecedentní západní sankce, uvalené na Rusko, minulý rok nebyl “skoupý” na úspěchy tuzemských odborníků v nejrůznějších oblastech. Zároveň o nic méně “nasyceným” se má stát i rok 2023.

V letošním roce nás čeká celá řada událostí, dokazujících, že ekonomický a politický tlak na Rusko nejen že ho nezlomil, ale učinil ho silnějším.

Tak tedy, jednou z nejvýraznějších událostí by se mělo stát uvedení do provozu největšího na světě supravodivého elektrického vedení v Petrohradě. Podle informací, nacházejících se ve volném přístupu, vedení o délce 2,5 km bude moci předávat kapacitu až 50 megawatt bez jakýchkoli ztrát.

Je třeba poznamenat, že podobná technologie dnes nemá obdobu. Přitom v případě úspěšných zkoušek bude v Rusku masově rozšířena.

Mezi dalšími událostmi “na zemi” nelze přehlédnout budování mezinárodní arktické stanice Sněžinka, budování super moderního Národního centra fyziky a matematiky v Nižegorodské oblasti, výrobu elektromobilů Largus, elektronáklaďáku EVM Pro, bezpilotních traktorů Kirovec, a také spuštění první linky závodu Arktik SPG 2.

O nic méně důležitým bude letošek i “na vodě”. Očekává se doplnění vojenského námořnictva RF o 12 lodí a 5 ponorek, mezi nimiž jsou: první v řadě loď Askold z projektu 22800, vyzbrojená raketovým komplexem Kalibr-NK, a atomová ponorka z projektu Borej-A Imperátor Alexandr 3.

Mimo to, v Severní loděnici má být dostavěn nový heling, potřebný pro výrobu fregat z projektu 22350M a korvet.

Stojí za to si také všimnout zařazení do výzbroje námořnictva RF námořní verze ZRK Pancir-M, a také řady událostí v civilním loďařství, takových jako je založení dalších dvou ledoborců z projektu 22220, výstavba kontejnerových lodí pro 500 20-stopých kontejnerů aj.

“Na obloze” nás také čeká hodně zajímavého. Do VKS přijdou první modernizované Tu-95MSM a Tu-22M3M, a také tři nosiče raket Tu-160M.

Nové cvičné letadlo UTS-800 zahájí letové zkoušky. Plánuje se výroba prvního zkušebního modelu letadla se systémy krátkého vzletu a přistání Partyzán.

Na obnovenou verzi Suchoj Superdžet budou instalovány první tuzemské motory PD-8, a agregát VK-800 pro letadla LMS-901 Bajkal, L-410 a bezpilotník Altair půjde do předsériové výroby.

Ještě k bezpilotníkům. Letos má být zahájena sériová výroba těžkého bezpilotníku Ochotnik, a také dronů vrtulníkového typu BAS-200, bezpilotníků Bars, Kuznečik, Leťaga a Šeršeň.

A nakonec o kosmu. Nesporně nejdůležitější událostí v dané sféře bude v roce 2023 vypuštění automatické sondy Luna-25, což bude znamenat  první “návštěvu” v současné historii Ruska naší přirozené družice.

Ostatně, tímto se tuzemské kosmické odvětví neomezí. Očekává se, že v průběhu tohoto roku bude na oběžnou dráhu vypuštěno devět družic pro distanční sondování Země a 12 systémů pro monitorování vodní dopravy.

Důležité je i to, že kosmodrom Vostočnyj má dokončit budování startovacího komplexu pro nosné rakety Angara, a v Moskvě se blíží ke konci budování Národního kosmického centra, které se stane svého druhu největším na světě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

topcor

5 5 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 2 lety

Článek popisuje kam se bude ubírat svět a západ žádné NWO nezachrání ale furt nám mohou zničit náš svět jako jejich kolonii.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 2 lety

Výborně, a my tu mezitím zavřeme zbytek průmyslu a pak uděláme na Rusko dlouhý nos, jaké jsem to sankce na ně teď vymysleli.

vachav
vachav
před 2 lety

Je třeba fandit Ruské federaci jako protipolu planetárnímu pruhovanému parazitovi.