Je pokles odvahy prvním příznakem konce? Triumfuje pod pláštíkem demokratických omezení průměrnost? Novinář na komunistickém Východě je jmenován jako státní úředník, ale kdo volil západní novináře do jejich mocenských pozic? Ohrožuje nás úpadek umění nebo nepřítomnost velikých státníků? To nejsou otázky, které si kladou dnešní kritici Západu. To jsou problémy, o kterých téměř před půl stoletím otevřeně hovořil… ukážeme Vám, kdo. Celý projev Alexandra Solženicyna jev češtině k dispozici zde: https://kritika.sk/pdf/45_46/13.pdf
Jana Bobošíková a její Aby bylo jasno: Krize Západu
https://www.youtube.com/watch?v=m-mHteu8IEE
“Za pravdu se vždy platí kopancem. To je mezinárodně uznávaná měna” řekl Jan Werich ve forbíně Balady z hadrů. To postihlo mnohé lidi ve všech koutech světa. Tak Ch. Chaplina chtěl Hitler osobně zničit, ale byl po válce vyšetřován pro neamerickou činnost a emigroval do Švýcarska. Náš Jaroslav Hašek tako není nikde zmiňován,… Číst vice »
Formulace té věty o Chaplinovi je jaksi zavádějící. I když ta dvě tvrzení jsou pravdivá…
V čem je věta o Ch. Chaplinovi zavádějící? Hitler ho prohlásil za svého osobního nepřítele za film Diktátor. Do USA chodil jeden diplomatický protest za druhým. Už tehdy měl v USA problémy, dokud USA nevstoupily do války. Izolacionisté požadovali stažení filmu, vyhoštění (Ch. Ch. byl Brit) atd. V 50. letech byl McCarthyho komisí vyšetřován,… Číst vice »
Psal jsem “formulace té věty”. Přečtěte si to ještě jednou:
Proč je tam “ale”?
Aha! Opravdu je 🙂
Lepší popis dnešního stavu západu, nikde nenajdete.
Tohle by se mělo vyučovat.