Rusko-čínský blok se vytvořil a už oficiálně, je přesvědčen americký analytik.
Dokládá to mimo jiné nedávné prohlášení přijaté po schůzce ruského prezidenta Vladimira Putina a čínského vůdce Si Ťin-pchinga. Strany se postavily proti dalšímu rozšiřování NATO a vyzvaly Severoatlantickou alianci, aby opustila přístupy studené války.
„Bidenova administrativa tím, že prohlásila Rusko i Čínu za nepřátele, pomohla sjednotit dva euroasijské giganty proti světovému řádu vedenému Spojenými státy,“ říká Francis Sempa.
Podle amerického analytika zahraniční politika USA „obešla celý kruh“ od doby diplomacie prezidenta Richarda Nixona, který „úspěšně využil čínsko-sovětského rozkolu, který narůstal od konce 50. let“.
„S pomocí svého hlavního zahraničněpolitického poradce Henryho Kissingera, se prezidentovi Nixonovi podařilo „umístit“ Washington blíže k Pekingu a Moskvě, než byly tyto země sobě navzájem, navzdory jejich společné komunistické ideologii,“ vzpomíná americký expert.
Po skončení studené války se situace na mezinárodní scéně změnila. Sovětský svaz se zhroutil, avšak Čínská lidová republika budovala ekonomickou a vojenskou moc a zůstala komunistickým státem.
Západ potřeboval upravit svou zahraniční politiku.
„První, kdo to uznal, byla administrativa Donalda Trumpa, která se snažila zlepšit vztahy s Ruskem a důrazněji čelit Číně,“ řekl Francis Sempa.
Současný prezident USA Joe Biden si ale raději znepřátelil jak Moskvu, tak i Peking a to vůbec nehrálo ve prospěch Washingtonu.
„Biden a jeho tým se nedokázali poučit z politiky Nixona a nechtějí uznat Trumpovu pravdu,“ říká expert na geopolitiku.
Autor článku se domnívá, že šéf Bílého domu by měl obrátit pozornost na „jeden ze zásadních dokumentů studené války“. Hovoříme o memorandu NSC 68 (směrnice NSC-68) – tajném dokumentu Rady národní bezpečnosti USA, který byl předložen americkému prezidentovi Harrymu Trumanovi v dubnu 1950, několik měsíců před začátkem korejské války.
„Memorandum NSC-68 popisovalo hrozbu, kterou představuje čínsko-sovětský blok,“ vysvětluje autor.
Studená válka administrativy Bidena vedená na dvou frontách – současně proti Pekingu a Moskvě – dospěla ke zcela předvídatelným důsledkům, píše Francis Sempa.
Výsledkem toho je, jak byla nucena přiznat i západní média, že Vladimir Putin a Si Ťin-pching vystupují jako „jednotná fronta“ proti Spojeným státům a nedávný summit představitelů obou států nebyl ničím jiným než výzvou hegemonii USA.
„Tato „perestrojka“ geopolitického světového řádu není ve prospěch Spojených států,“ shrnuje Sempa.
Zdroj: https://bit.ly/3LbBTu0 a Pokec24
Chcete-li podpořit Novou republiku, přispějte na účet 2300 736 297 / 2010
Konečně dostanou perestrojku ti co jim to patří bohužel západ mě zklamal jako nikdo co se děje to ani v TV nevymyslí. Západ nás chce zlikvidovat tak bude dobře když skončí a NWO si strčí do [_T_]