Jan Campbell
7. 2. 2021 prvnizpravy
Překotné dění ve světě mě vybízí připomenout několik aktualit a definici EU: Chudí jsou lidé, domácnosti, skupiny osob, kteří disponují tak malým objemem materiálních, kulturních a sociálních prostředků, že jsou vyloučeni ze způsobu života, který je v členské zemi, v níž žijí, považován za přijatelné minimum. Politické strany by proto měly využít předvolební možnost k vysvětlování definice, rozdílu mezi chudobou a bídou a jak se chovat na pokraji exekuční a dluhové pasti. Po dovolené již bude pro mnohé pozdě. Zástupně k dění ve světě připomínám:
EMA (Evropská léková agentura pro schvalování léčiv v EU, která byla založena v roce 1995 a do roku 2004 se nazývala Evropská agentura pro hodnocení léčiv) nerozhoduje o registraci a praktickém použití léku v EU. Rozhoduje EK. Tím a s ohledem na známou korupci je předem dáno, že se jedná o politické rozhodnutí v zájmu loutkovodičů EK.
Postup uzamčení se vyčerpal. Tak zní obsah před několika dny zveřejněného příspěvku v nejčtenějším izraelském časopise – Izrael Hayom, který byl napsán profesorkou Orna Baron-Epel, vedoucí školy veřejného zdraví na univerzitě v Haifě. Věřím, že v ČR existuje možnost získat českou verzi příspěvku alespoň pro vládu.
Z uvedeného vyplývá, že Západ v bitvě s Covid-19 na poli vědeckém a propagandistickém si vybral cestu: čím rychleji a dražší, tím lepší pro nás politiky, zisk privátních firem a korupci. Bez ní systém nemůže (pře)žít. Protože potopu budou řešit jiní, zcela jistě Západ se nenachází na cestě k vítězství. Podobně je tomu na poli technologickém a komunikačním. Nehledě na sabotáže ruských oligarchů-podnikatelů se zavedením ruského internetu v RF ví každý špaček na střeše, že jak RF, tak i ČLR mají vlastní internety připraveny k provozu. Jejich případné rušení z vesmíru USA nebo NATO zlikvidují speciální zbraně. V takovém případě budeme svědky transformace vesmíru do bitevního pole.
Na politickém a diplomatickém poli se nabízí pohled na nedávnou tiskovou konferenci v Moskvě s vysokým představitelem EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, Josep Borrellem (1947). Ten prohlásil, že sankce kvůli Navalnému nejsou na programu EK, zatímco český ministr zahraničí o nich sní, nebo věří v zázrak a nevidí přicházející diplomatickou válku mezi USA-EU a RF-ČLR. Sergej Lavrov (1950) v přítomnosti Josep Borrella prohlásil, že EU je nespolehlivý partner. Proto zahraniční politika RF s ní počítá pouze v této kategorii. Současně připomněl platné římské právo a dvojí standardy EU. Oznámení vyhoštění diplomatů z SRN, Polska a Švédska během konference mluví za sebe a nabízí Černínskému paláci důvod pro nákup karetní hry – Napni sluch a zaostři zrak. Hra se zaměřuje na sluchové a zrakové vnímání a rozvoj vyjadřovacích schopností. Hodí se i pro hodnocení šancí na vedení WTO paní Okonjo-Iwealovou (1954) a co lze očekávat od WTO usedne-li do křesla. Tato dáma z Nigérie je totiž zakalená na Harvardu a MIT a je mj. od roku 2015 předsedkyní vakcinační aliance – Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI) a African Risk Capacity (ARC). Informace je určená těm, kdo neví, odkud vítr věje, a oč jde v boji USA s RF a ČLR v Africe, na mnoha frontách. Souhlasu netřeba.