KRAJINA VE STÍNU … FILM, KTERÝ VYKRESLUJE ČECHY JAKO KRVELAČNÉ A DEGENEROVANÉ BESTIE

Matouš Bulíř
9. 2. 2021  zdroj

Tak jsem si konečně pustil KRAJINU VE STÍNU, film který je opěvován z mnoha stran a JÁ si od něj mnohé sliboval, což jak se ukázalo, byla chyba. V úvodu rovnou píši, že se jedná o revizionistické ideologické dílko, které má jediný cíl – politovat sudetské Němce a ukázat na skutečné viníky toho nejhoršího co se během války a po válce událo, tedy na krvelačné a degenerované Čechy.

Upozorňuji předem, že budu muset prozradit určité dějové “zvraty”, takže pokud si to někdo chce pustit a “užít” si to jako JÁ, ať raději dál nečte. Každopádně film je tragický i po všech ostatních stránkách, takže jde v důsledku o promrhané dvě hodiny. (nevím za co to dostává ty ceny, ale obávám se, že jen díky onomu revizionistickému podtextu)

Film se odehrává v letech 1938-1952. Období roku 38-45, které je dle mého nejzásadnější, zde moc velkou roli nehraje. Vidíte mnoho obyčejných Němců dělat obyčejné věci. Mají rádi Čechy a německá armáda též nikomu nedělá nic zlého. V podstatě největší problémy zde dělají Češi, kterým se v Říši pořád něco nelíbí. Ke konci filmu se i dozvíme, že za celou válku žádný Němec z vesnice neudal žádného Čecha na Gestapu, prostě dobráci od kosti. Samozřejmě tam je dosazena jedna židovská rodina, která je v poklidu odvezena kamsi na dřevěném voze a pak Čech odbojář, který též skončí v koncentračním táboře a ze kterého se následně vyklube, jak jinak, udavač, který v táboře donášel na spoluvězně. Když si tedy shrneme tuto část, tak jediný kdo zde udával byl kdo? Čech.
.
Pak přichází rok 1945, konec války a tady to teprve začíná žít, jelikož to je ten správný prostor pro revizionismus historie naší země.
.
Nastupují tzv. revoluční gardy a prozatimní ČS armáda a zde si režisér dal sakra práci, aby do rolí těchto lidí vybral vzhledově skutečně hodně odporné lidi, kdy Češi vedle sudetských Němců vypadají skutečně jako o několik tříd podřadnější rasa.
.
Nesmí chybět ani masová poprava těch sympatických německých nebožáků, od těch českých degenerátů.
.
Tento film je nebezpečný, poněvadž pokud by ho viděl někdo, kdo o skutečné historii nic neví, tak by si odnesl, že za války se tu nic strašného nedělo, Německo se k Čechům chovalo skvěle, nikomu se tu neubližovalo a vše bylo v rámci mezí a možností relativně fajn, tedy do chvíle, než se česká země vrátila do rukou Čechů, kdy začalo to jediné a pravé bestiální barbarství. Pokud o historii nic nevíte, tento film ve vás vyvolá dva pocity. Tím prvním bude to, že se začnete stydět za to, že jste Čech a ten druhý nebude vlastně ani tak pocit, ale spíše nutkavá potřeba dojet na německou ambasádu a tam se jim omluvit za odsun a možná i vytvoříte petici, kde budete požadovat zrušení Benešových dekretů.
.
Co však je ještě smutnější je to, že tento sebemrskačský film podpořil Státní fond kinematografie částkou 11 milionů korun. Z českých peněz se tu platí filmy, které vykreslují Čechy v Čechách jako ten nejhorší lidský odpad, kdy nejedno srdce neonacisty zajásá, poněvadž po shlédnutí této hrůzy si mnoho lidí pomyslí, jestli vyhlazení Čechů vlastně nebyl v důsledku dobrý plán.
.
Abych to shrnul. Ve filmu ze 100% Němců a to do toho počítám vážně všechny, včetně vojáků Wehrmachtu i příslušníků Gestapa je 98% z nich víceméně dobrých a 2% mají sem tam i nějakou tu negativní vlastnost, ale nikterak zásadní. Dokonce i fanatická nacistka, kterou hraje Bára Poláková v důsledku neudělá nikomu nic zlého. Jeden agresivní Němec tam je, ovšem ten, aby nemusel narukovat, se přihlásí k české národnosti, takže to vše zlé, jako je mlácení lidí a podobně, dělá jako Čech. Naopak ze 100% Čechů, kteří se ve filmu objeví jich 99% spadá mezi vrahy, násilníky a udavače.
.
V tom nejlepším možném případě si z filmu odneste to, že hodný Němec po obsazení pohraničí nevyhnal ani jednoho Čecha a tomu kdo si ponechal českou národnost nikterak neublížil a ani neškodil, zatímco krvelačný Čech vyhnal a okradl po válce všechny Němce a ty co nevyhnal, ty zavraždil.
.
Nakonec se ještě ukáže, že za transport a smrt jediné tam žijící židovské rodiny vlastně nemohou Němci nýbrž již zmíněný Čech, který ve vesnici organizoval proti-německý odboj, protože tím na sebe a tím pádem na ně upozornil (Byl to Čech, který se oženil se židovskou dívkou z té rodiny. To je ten o kterém jsme psal, že v koncentračním táboře udával spoluvězně).
.
Proč už se sakra netočí úžasné historické pro-národní filmy, jako například Nebeští jezdci a podobně? Filmy, které oslavují tolik opomíjené české hrdiny… Nebo alespoň filmy, co nebudou lhát o tom, jak to tu v letech 38-45 vypadalo.


Kdo se osobně na filmu podílel (dodatek N.R.):

režie: Bohdan Sláma
scénář: Ivan Arsenjev
kamera: Marek Diviš
zvuk: Michal Holubec
střih: Jan Daňhel
hudba: Jakub Kudláč