Pravda v USA requiescat in pace (nechť odpočívá v pokoji)

Paul Craig Roberts
15. 5. 2020    paulcraigroberts
Ve „svobodné a demokratické“ Americe existuje pouze pravda oficiální – čili lež. Osoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný – a to s úmyslem diskreditovat jak jeho samotného, tak i to, co říká. Např., když jsem řekl, že Russigate je výmysl a podfuk, což se později plně potvrdilo, objevila se okamžitě po mém výroku má webová stránka na anonymním webu „PropOrNot“ a pravděpodobně výtvoru to CIA či NATO, a to na jeho seznamu 200 „ruských agentů (hlupáků)“. 


A Washington Post, který je už dlouho pokládán za hájemství CIA, tento seznam následně zveřejnil, jako kdyby šlo o čirou pravdu. Samozřejmě s cílem očernit všechny ty z nás, kteří oficiální výmysly a podfuky odhalují.

Protože jsem zveřejnil závěry vědců, architektů a inženýrů o 11. září 2001, stal jsem se „konspiračním teoretikem“. Řečeno jinak: jste-li disentem, čili osobou s jiným názorem, než je názor oficiální, anebo i když o tomto jiném názoru pouze informujete, nejste ani vy ani vaše informace, jakkoli reálně by se jevila, tolerováni. Pravda se stala nepřijatelnou. Před dvěma týdny byl např. široce čtený web Unz Review vyřazen z Facebooku, a to s odůvodněním, že jeho obsah je v rozporu s názorem oficiálním. A totéž se přihodilo webu Southfront. Čímž Facebook, aby ochránil oficiální vysvětlení, nastoluje fašistickou cenzuru. A presstitutky a univerzity činí totéž. V Americe ztratila pravda zkrátka svoji cenu.

Zpolitizovanou se stává dokonce i hrozba našemu zdraví nejaktuálnější, jíž je onemocnění koronavirem. Jeden by měl za to, že bude existovat zájem o přesné informace všech léčebných postupů, nabízejících naději na jeho vyléčení. Ale to vůbec nepřipadá v úvahu. Jestliže jste demokrat, toužíte po tom, aby ekonomika země zažila díky viru to nejhorší, což dopomůže k porážce Trumpa v nadcházejících volbách. A jestliže jste republikán, chcete, aby se ekonomika spolu se zánikem viru vzpamatovala přesně v tom okamžiku, kdy by to Trumpovy naděje na znovuzvolení prezidentem mohlo co nejvíce posílit. Namísto čehož by se pozornost měla upínat na přípravu takového úspěšného hospodářského zotavení, které se udrží, a neskončí v nové vlně koronavirového útoku, jak se to stalo v Číně.

Jestliže jste profesionál sdružení farmaceutických firem Big Pharma, NIH, CDC či výzkumným pracovníkem závislým na grantech z těchto zdrojů, budete toužit po očkovací látce (vakcíně) proti koronaviru, nikoli tedy po léku, který by nemoc z něj léčil. Což v sobě samozřejmě zahrnuje dlouhé čekání za předpokladu, že nějaká efektivní a bezpečná očkovací látka je vůbec v dohledu. Hydroxychlorochin (HCQ), zinek a nitrožilně podávaný vitamín C prokázaly v potírání nemoci z koronaviru svou účinnost, ale byly Big Pharmou a jejími přisluhovači zle pomluveny a zostuzeny. Jinými slovy: agenda profitu zvítězila nad agendou zdraví a záchrany životů. Existují dokonce informace o tom, že facebook cenzuruje ty zprávy o Covidu-19, které nepodporují linii, kterou ve věci koronaviru zaujal dr. Fauci z NIH (National Insitutes of Health).

The FDA (U.S.Food and Drug Administration), vyhlazuje cestu americkému léku remdesivir s poukazem na to, že hydroxychlorochin, třebaže už po desítky let bezpečně používán proti malárii, může vyvolávat srdeční infarkty. Je to zkrátka všechno o penězích. Big Pharma přijde o své výdělky a Dr. Fah o své patenty, jestliže k léčbě koronaviru bude přizván i HCQ, zinek a vitamín C.

Závod o to, kdo první uspěje s výrobou vakcíny proti koronaviru se nalézá v plném běhu, protože jde o peníze za její patent. Namísto toho by však úsilí mělo spíš směřovat k testování a zdokolalování toho, co se jeví být lékem proti progresi viru. Jestliže se totiž vývoj vakcíny uspěchá, může to znamenat stejné nebezpečí pro zdraví lidí, jako dnešní virus.

Covid 19 se stal velkým byznisem dnešní doby pro farmaceutické korporace, pro korupčnické právníky, pro poskytovatele pracovní síly, kteří nyní budou urychleně najímat pracovníky propuštěné v důsledku situace po koronaviru, a budou jim nabízet nižší mzdy než těm, kteří si svá místa udrželi. Zkrátka mnohému zájmu doba pokoronavirová poslouží – s výjimkou zájmu veřejnosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man