Ruský vojenský výsadek u Bergama (VIDEO, FOTO) – hlášení z koronovirové fronty v Itálii –

27. 3. 2020 ColonelCassad a  ASD
Motorizovaný konvoj ruské armády se pohybuje podél dálnice v oblasti Bergama, zatímco italská armáda vede těžké obranné bitvy s koronavírem v Lombardii. Wehrmacht opustil italské spojence a ustoupil za alpské průsmyky, kde přešel do obrany.








Rozhovor Jurije Kittena s Borisem Rogozinem pro Analytickou Službu Donbasu o pomoci Italům:


Jak velká je ruská pomoc Itálii?

-Rusko poskytuje Itálii zvláštní technickou a odbornou pomoc a vysílá vojenské virology a specialisty RChBZ (vojska radiační, chemické a biologické ochrany – pozn.red. N.R.) do postižené země s odpovídající materiální a technickou podporou.

Současně podle prohlášení Ministerstva obrany Ruské federace nejsou přidělené prostředky na pomoc Itálii kritické vzhledem celkovému souboru zdrojů, které má ministerstvo obrany k dispozici.
Podle toho vidíme, že Itálii poskytujeme pomoc úměrnou žádosti italské vlády. Pochopte, že tento krok má také politický rozměr, protože žádost o pomoc přišla z členské země NATO.

Dokonce se pokusili zabránit Rusku v pomoci Itálii, ale bez úspěchu …

Řada zemí NATO se skutečně pokusila zasáhnout do pomoci Itálie. Například ruské vojenské dopravní letadlo dopravující vojenské specialisty a vybavení do Itálie letělo k Apeninám ne přímo přes Polsko, ale oklikou přes Středozemní moře.

Samotná pomoc byla odsouzena v globalizačních médiích, kde bylo Rusko napadeno z „využívání situace“ a Itálie z „nerozvážnosti ve záležitostech pomoci“.
Absence nebo zpoždění pomoci ze strany EU a zemí NATO samozřejmě klesá. Ruský propagandistický vliv na Evropu samozřejmě získal silnou pomoc ve formě italské operace ruského ministerstva obrany, která je populární jak v samotné Itálii (kde jsou kruhy, které obhajují zrušení evropských sankcí proti Rusku, dostatečně silné), tak i mezi občany EU, kteří se obávají nedostatečných opatření, prováděných evropskými vládami v boji proti koronavíru.

Co získá Rusko tím, že pomůže Itálii?

Za prvé, můžeme říci, že Rusko provádí humanitární operaci a pomáhá obyčejným lidem, kteří mají potíže. Projev solidarity a úsilí Číny a Kuby staví Rusko do výhodnějšího morálního postavení než země, které fungují na principu „zachraň se, kdo může“.

Na druhou stranu Ministerstvo obrany Ruské federace ani neskrývá, že poskytnutím pomoci armáda očekává, že získá zkušenosti s bojem proti viru na „evropském operačním sále“ a že získané zkušenosti využije ke zlepšení výcviku odborníků a uplatnění v Rusku, pokud se situace s koronavirem v zemi zkomplikuje.
Kromě toho Moskva očekává rostoucí prestiž Ruska v Itálii a očekává, že za určitých okolností tato pomoc ovlivní rozhodnutí italské vlády v otázce sankcí. V současné době již dochází k vážnému tlaku frakcí představujících průmyslový sever, který má zájem na zrušení sankce.
Rusko tak v italské operaci řeší různé úkoly – humanitární, vojenské, politické. Jak úspěšně budou vyřešeny, uvidíme podle výsledků.


Ovlivní toto ušlechtilé gesto situaci uvnitř Ruska?

Pokud se epidemická situace v zemi zhorší, zdroje Ministerstva obrany Ruské federace se začnou aktivněji podílet na zastavení následků epidemie v regionech, které budou ohroženy.

Současně vojenské laboratoře již aktivně pracují na testování koronaviru a vývoji vakcíny. Podle potřeby mohou být zapojeny podstatnější zdroje.
Pokud se situace stane zcela kritickou a je třeba použít všechny zdroje, není problém s odvoláním odborníků z Itálie do Ruska. Jedná se o několik dní a 10-15 letů vojenského dopravního letectva.
Na téma „oslabení potenciálu zdrojů Ruské federace“ tedy italská akce nemá podstatný vliv.


Bude Itálie vděčná za poskytnutou pomoc?

Poskytovaná služba nic nestojí. Zde je však nutné oddělit prosté Italy od italské elity. Mezi obyčejnými občany Itálie se zjevně zvýší popularita Ruské federace, ale po stabilizaci situace může italské vedení zaujmout pozici „Děkuji vám za vaši pomoc, ale evropská solidarita a tak dále“, a to i nadále v návaznosti na protiruské směřování. Stalo se to více než jednou. A tak to může stát opět.

Na druhé straně to však není důvod, proč by se neměla projevovat solidarita, jak to dělá sama Čína, což dokazuje, že takový přístup je správnější než ultra-merkantilistický přístup obhajovaný neoliberály.
V každém případě víme, že jsme udělali správnou věc a pomohli těm, kteří byli opuštěni těmi, kteří se o ně měli postarat. Otázka vděčnosti, důležitá záležitost, ale ne prvořadého významu.
Z mého pohledu dělají Čína, Rusko a Kuba to pravé, pomáhají Italům i když italská vláda na tuto pomoc později raději zapomene.

Rozhovor vyšel 25.3.2020