Ilegální základna americké armády v Al Tanf |
Steven Sahiounie
1. 4. 2019 Global Research, překlad Messin
Jak USA-NATO používají aktiva, které mají po ruce.
ISIL je poražen a Syrské demokratické síly (SDF) oznámily, že se v jejich vazbě nacházejí tisíce zajatých teroristů ISIL, jejichž ženy a děti byly odvezeny do táborů v severovýchodní Sýrii. Otázka v mnoha myslích je: kam přijdou tito teroristé? Kdo má kapacitu a zdroje aby ubytoval tisíce krutých a krvežíznivých teroristů, kteří jsou dobře známí sekáním hlav?
Někteří teroristé byli převezeni na americkou základnu v Al Tanf a byli opětovně použiti/recyklováni jako bezpečnostní kontraktoři (žoldáci) na americké výplatní listině, zatímco jejich manželky a děti budou drženy jako rukojmí v táboře, aby byla dodržena ujednání. Jejich úkolem je zabránit Syrské arabské armádě a jejím spojencům v obnově ropných a plynových vrtů a vytvořit v Sýrii chaos a nestabilitu za účelem zmírnění mírového zotavení.
Americká armáda byla omezena tím, že nebyla schopna napadnout Sýrii velkou silou, aby splnila strategické cíle USA týkající se změny režimu a získávání zdrojů. Na rozdíl od masivní invaze a přímého zapojení americké armády v Iráku a Libyi; byli Pentagon a CIA nuceni použít „aktiva na zemi“. Svobodná syrská armáda (FSA) byla prvním aktivem na zemi a později byla přisvojena větev Al-Kajdy v Sýrii: Džabat at-Nusra.
Už předtím byl vězňům z ISILu povolen bezpečný pohyb. V roce 2017 BBC odkryla tajnou dohodu v Rakká mezi SDF a ISIL. Výbušný článek cituje řidiče nákladních automobilů: „vzali jsme kolem 4.000 lidí včetně žen a dětí – naše vozy a jejich vozy dohromady. Když jsme přijeli do Rakká, myslím, že jsme vzali 200 lidí. Jenom v mém voze jsem vzal 112 lidí.“
Doprovodný konvoj ISIL byl dlouhý šest až sedm kilometrů a zahrnoval téměř 50 nákladních vozidel, 13 autobusů a více než 100 vozidel ISIL. SDF doprovodila konvoj na místo v poušti, a zatímco USA ho nedoprovázely, poskytly letecké osvětlení noční cesty v poušti.
Strategií USA pro Sýrii je zajistit, aby byl syrské vládě v Damašku odepřen mír, bezpečnost a příjmy na obnovu země. Útok USA a NATO proti Sýrii byl veden za účelem změny režimu, a jejich džihádistickým pozemním jednotkám, jako FSA a odnože Al-Kajdy, se nepodařilo dosáhnout požadovaného výsledku. Co se jim nepodařilo vyhrát na bojišti, chtějí vyhrát v situaci po své vlastní porážce. Hlavní strategií USA a NATO je předejít oživení v Sýrii, dokud nebude dosaženo změny režimu.
Představitelé USA a NATO neustále omílají mantru, že „v Sýrii neexistuje žádné vojenské řešení“ a přesto to bylo přesně to, za co bojovali, ale prohráli. Ruské letectvo dorazilo v roce 2015 a změnilo průběh války. Po porážce USA a NATO očekávají, že získají to, co ztratili na bojišti.
Stále očekávají, že odstraní zvoleného prezidenta, zahodí ústavu ratifikovanou veřejným hlasováním v roce 2012 a nainstalují prozatímního prezidenta z řad muslimského bratrstva. Jejich cíle byly zničeny vůlí syrského lidu a jeho vlády, kteří pevně vytrvali ve svém odporu vůči terorismu a ve svých sekulárních hodnotách, které zůstávají naprosto neslučitelné s opozicí sponzorovanou USA.