Ministr Petříček před několika dny totiž snížil úroveň několika českých ambasád. Kromě Turecka a Ukrajinu vyřadil i Itálii nebo Maďarsko, které jsou pro Českou republiku klíčové. Právě to Zemanovi vadí. „Petříček je buď nezkušený, nebo mu radí Poche (pozn. europoslanec Miroslav Poche), který v europarlamentu hlasoval proti Maďarsku. Obojí je samozřejmě špatně, my bychom prostě potřebovali profesionálního ministra zahraničí,” uvedl prezident.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811308585109-cesko-zeman-petricek-kritika-
velvyslanectvi/Viktor Orbán se při setkání s českým prezidentem uklonil. | foto: Michal Šula, MAFRA
Český prezident při setkání s Orbánem proto před novináři oslovil maďarského premiéra jako “více než dobrého přítele” a uvedl, že ho schůzka velmi těší. Připomněl i jejich poslední setkání začátkem listopadu v Šanghaji. “Měl jsem také zajímavou schůzku s Viktorem Orbánem, kterému jsem blahopřál ke statečnému postoji v oblasti lidských práv, protože jedno z lidských práv je uchování kulturních kořenů, v daném případě evropských kulturních kořenů,” prohlásil tehdy český prezident.
Miloš Zeman dodal, že společenství čtyř středoevropských zemí je moudřejší než zbytek Evropské unie. Navíc dodal, že země Visegrádu by ze sebe neměly dělat někoho, kdo se v EU hrbí…
Naopak Evropský parlament však 2. září 2018 přijal většinou hlasů doporučení, aby členské země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot. Budapešť se mohla spolehnout na podporu Polska, které samo čelí kritice za porušování pravidel právního státu. Na stranu Maďarska se navíc zřejmě postaví také Bulharsko. https://www.e15.cz/zahranicni/eu-ma-zahajit-rizeni-proti-madarsku-rozhodl-evropsky-parlament-1351064
Důležité bylo, že páteční schůzce v Lánech předcházelo před třemi měsíci setkání v Miláně dvou politických osobností – italského vicepremiéra Mattea Salviniho a maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Duo jednalo hlavně o migrační politice a shodlo se na vytvoření nové aliance, která hodlá změnit způsob, jak se EU vyrovnává s problémem migrace, uvádí německá stanice Deutsche Welle. Oba odpůrci migrace si libovali ve vytvoření panevropské antimigrační aliance, která bude zabraňovat migraci do Evropy z Afriky a Blízkého východu.
„Maďarsko dokázalo, že migranti mohou být zastaveni na souši. Itálie nyní musí prokázat, že mohou být zastaveni také na moři,“ prohlásil Orbán. „Bezpečnost Evropy závisí na vašem úspěchu,“ dodal na adresu Mattea Salviniho. Jde podle něj o „mezinárodní síť zorganizovanou v impérium,“ jehož součástí jsou média, oligarchové, aktivisté a nevládní organizace a jež „vystihuje a ztělesňuje jméno George Soros.“
A ejhle, prozíravý Orbán už v červnu 2014 mluvíi rovněž pochvalně o státech, jako je právě Rusko nebo Čína, Indie a Singapur. Jsou podle něj mezinárodně konkurenceschopné a Maďarsko by se u nich mělo inspirovat. (Intuice a jeho vize společenství BRICS…?) Orbán totiž mluví o tom, že v Maďarsku vybuduje „neliberální stát,“ který sice „neodmítá základní principy liberalismu, jako je třeba svoboda,“ ale stěžejním má pro něj být „zvláštní národní přístup“
Vyčítat Orbánovi vztah k Rusku navzdory roku 1956? Kolikpak bylo v tom roce Putinovi? Přesně čtyři; mohlo snad čtyřleté děcko za sovětskou okupaci Maďarska v šestapadesátém? Orbán mluvil pochvalně o Rusku, nikoliv o SSSR… A o Číně, jako ekonomické jedničce světa, která v roce 2014 sesadila po 148 letech z prvního místa USA, které do té doby vládly ekonomickému rozvoji…
A byl to právě Orbán, který vytvořil ze Sorose právem téměř ďábelského nepřítele státu. Soros se mu zprotivil spolufinancováním organizací, které vinily z korupce vládu tehdy už za jeho premiérování. Sám miliardář pak komentoval tuto změnu lakonicky. „Náš vztah se zhoršil, protože se zhoršil on. Hodně se změnil. Přeměnil demokracii v nedemokratický režim,“ řekl Soros v prosinci 2017.
Slovní válka mezi maďarským premiérem Viktorem Orbánem a vlivným miliardářem Georgem Sorosem se přiostřovala. Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi se především nelíbilo, že proti němu podala EU žalobu kvůli jeho vypovězení Sorosovy Středoevropské univerzity z Maďarska. Podle EU Orbánova vláda záměrně bránila Středoevropské univerzitě v existenci a kroky vlády jsou politicky motivované.
A nebyly snad politicky motivované? Středoevropskou univerzitu přece založil kontroverzní George Soros, s nímž byl Orbán dlouhodobě “na kordy”. Podle maďarského premiéra byla žaloba zcela neopodstatněná. Naopak obvinil Středoevropskou univerzitu z “podvodu”, protože podle něho vydávala diplomy, které mají platnost, jak v Maďarsku, tak i USA. A byť byla škola registrována v USA, neměla v Maďarsku žádné odpovídající zázemí ani kampus…
Orbán se ve svém plamenném projevu pustil do kontroverzního miliardáře Goerge Sorose, jehož nazval “finančním spekulantem”, kvůli němuž přišly miliony lidí o své peníze, aby on na tom mohl vydělat. Podle Orbána právě Soros “zničil miliony životů Evropanů”. Obvinil EU, že je se Sorosem “jedna ruka”. Orbán o Sorosovi již dříve prohlásil, že zpolitizoval své neziskové organizace, které označil za “politické hráče” a “placené aktivisty”, jež jsou financováni právě tímto vlivným miliardářem.
Sorosova vize přijímání migrantů by podle Orbána jeho Maďarsko zruinovalo. „Buď peníze utratíme na rozvoj, nebo na vybudování útočiště pro migranty,“ řekl předseda vládní strany Fidesz, která byla favoritem parlamentních voleb vypsaných na 8. dubna 2018. „Říše“ amerického miliardáře George Sorose podle Orbána usiluje o to, aby z Evropy učinila kontinent migrantů, a útočí na všechny, “kteří se jí v jejích snahách snaží zabránit; nejen na Maďarsko, ale i na Česko a Slovensko“.
Orbán dlouhodobě obviňuje miliardáře Sorose z podpory imigrace do Evropy; dokonce uvedl, že jeho „rukopis“ vidí i za současnou napjatou situací na Slovensku. Podle něj vývoj v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové souvisí se snahou Sorose svrhnout středoevropské vlády, které nesouhlasí s imigrací do svých zemí.
Nezbytné je připomenutí, že maďarský premiér Orbán tak v neděli 8. dubna 2018 zvítězil díky volební kampani zaměřené právě proti imigraci, proti nadnárodním korporacím a Georgovi Sorosovi. Právě díky těmto tématům přišli k volbám i lidé na venkově, kteří volili Orbánovu stranu Fidesz; prezentoval sebe a svou stranu stylem, že jsou jediní, kdo dokáží Maďarsko ochránit. Naopak opozici stavěl do role, že jsou to Sorosovi lidé, kteří by zbourali plot na jižní hranici Maďarska a přivedli velké množství uprchlíků… „Je to historické vítězství a příležitost chránit Maďarsko,“ řekl po svém třetím vítězství Viktor Orbán…
Vraťme se zpět meritu věci a hlavně pro odpověď na otázku, kdopak je ten ptáček Sorosáček? Narodil se 12. srpna 1930 v budapešťské židovské rodině jako György Schwartz. V šestnácti letech opustil rodnou zemi a odešel do Británie. Zpočátku se živil manuálními pracemi, posléze vystudoval filozofii na prestižní Londýnské ekonomické škole. V polovině 50. let už coby George Soros přesídlil do USA a začal se živit jako analytik.
Na Wall Street se stal během deseti let uznávaným makléřem, v roce 1969 převzal vedení fondu Quantum. Když v roce 1980 bilancoval jeho úspěšnost, fond vykázal čtyřicetinásobné zhodnocení vložených prostředků. V 80. letech začal Soros přesouvat svoji pozornost k mecenášským aktivitám.
Koncem 70. let začal Soros poskytovat stipendia černošským studentům na univerzitě v Kapském městě. Posléze se zaměřil na komunistické země ve střední Evropě, v nichž díky nadaci podporoval opoziční uskupení, mezi nimi i Chartu 77. Jak již bylo zmíněno, v roce 1991 založil v Praze Středoevropskou univerzitu; česká vláda v čele s bývalým prezidentem Klausem se ale později odmítla podílet na jejím financování a škola město opustila.
Václav Klaus měl o Sorosovi vždycky zcela jasno: „Můj názor na pana Sorose je absolutní, čtvrtstoletí trvající, konstantní, neměnný. Pan Soros je zlo. Pan Soros, cokoliv řekne, je špatně. Cokoliv udělá, je špatně. V tomto smyslu jsem se já velmi snažil o to, aby se jeho instituce neusídlily tady v České republice. Nemohl jsem nikdy zakázat, ani jsem nikdy neaspiroval na to, abych mu zakázal jeho think-tank. Ale když chtěl svůj think-tank přeměnit na univerzitu, která by byla respektována podle českého práva, tak jsem řekl rezolutní nikoliv. On se mohl zbláznit a odešel do Budapešti. Takže tam mají nadílku Sorose. Ale to neznamená, že nemá spoustu jiných cestiček, kterými dosahuje do České republiky,“ řekl a Orbán souhlasil.
Soros sice patří do kategorie židovských boháčů, přesto tento spekulant nesmí do Izraele ani páchnout;maďarský pseudo filantrop a miliardář George Soros totiž hovořil 5. listopadu 2003 před pozvanými Židy v New Yorku. Na dotaz o evropském antisemitismu řekl, že jeho příčinou je Izrael, USA a politika Ariela Šarona. Zuřivě na jeho slova reagoval šéf Anti-Defamation League Abraham Foxman.
Jeruzalém – Ariel Šaron při mimořádných volbách v Izraeli v roce 2003… Snímek Břetislav Olšer
Označil Sorosův projev za absolutně sprostý a oplzlý. Soros, který je se svým měním 7 miliard dolarů na 28. stupínku žebříčku nejbohatších lidí Ameriky, nedal Židům skoro nic, avšak na rozvoj zemí bývalého socialistického bloku věnoval v uplynulých letech částku pěti miliard dolarů včetně podpory oranžových či sametových revolucí a revoluce růží… Od toho momentu je Soros pro židovský stát Izrael osobou nevítanou – „personou non grata“…
Nyní však opět zpět do žhavé současnosti; kdopak asi vězí za Nadací Open Society Fund Praha, která před krátkým časem rozdala odměny v česko-americké soutěži Novinářská cena 2014. Tahle nadace je totiž dceřina nadace obrovské nadační matky, Open Society Foundations George Sorose. Podívejme se nyní, kdo tuto organizaci sponzoruje a kdo tedy novinářům ČT udělil ceny za zkreslená a skandálně lživá zpravodajství z Ukrajiny. Když se o novinářskou cenu uchází Zuzana Tvarůžková, propagátorka Pussy Riot a grupensexu.
Také „díky“ Sorosovým penězům a politickému vlivu se protesty na Ukrajině koncem roku 2014 vyostřily a nakonec vedly k Janukovyčovu útěku do Ruska a k nástupu dnešní pučistické fašisticko-banderovské vlády čokoládového agenta CIA Porošenka v Kyjevě. Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“.
Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros o sobě prohlásil: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ – Sydney Morning Herald, rozhovor z 15. listopadu 1997.
A o čem se moc neví? Soros, který je nepřítelem národních států, byl totiž léta jedním z hlavních sponzorů Nadace Charty 77, kterou ve švédské emigraci založil František Janouch, jeden z vyčůraných Sorosových kámošů; studoval na prestižních univerzitách v SSSR, jako středoškolák pak oddaně vstoupil v roce 1948 do Gottwaldovy KSČ.
Vedl pak oddělení jaderné í fyziky v ústavu v Reži, stal se jako stranický kádr docentem na UK, když se mu to znelíbilo, bylo mu komunisty zřejmě za slušné chování dovoleno vycestovat do Švédska, kde v roce 1978 ve Stockholmu založil již zmíněnou Nadaci Charty 77.
Nedávno v rozhovoru pro MF Dnes v něm mj. řekl: …”V roce 1981 jsem byl v New Yorku na recepci u příležitosti oslavy jeho šedesátin. Jakási Svetlana Kostic, Jugoslávka, jež byla v nadaci Open Society Fund, mi řekla: Pojď, seznámím tě s někým zajímavým. No a přivedla mě k Sorosovi. S tím jsme si padli do oka. Říkal, že se chce jet ještě někam podívat, ať jedu s ním. Naložil mě do taxíku a jeli jsme do tří multimiliardářských bytů v New Yorku, kde byly další párty. Když jsme končili, zeptal se mě, kde bydlím. Řekl jsem mu adresu hotelu, on mě odvezl a pozval mě na večírek, který dělal na druhý den.S tím, že ho moje činnost zajímá. Přišel jsem tedy, byla tam newyorská smetánka. A Soros mi říká: Pojď, půjdeme si sednout a trochu se pobavíme”…
Pak prý Soros koukal na činnost Nadace Charty 77, zajímalo ho to a rád by ji podpořil. Pak se na Janoucha údajně podíval a zeptal se: “Kolik chceš…?”
Kluci, co spolu mluví… Foto: Reuters..
O hlavním sponzorovy sametových či jiných barevných revolucí: http://www.rukojmi.cz/clanky/300-diky-pane-jochu-ze-jste-alespon-trochu-zmirnil-moji-nesnasenlivost-vuci-georgi-sorosovi-aneb-kdo-je-hlavnim-sponzorem-sametovych-oranzovych-ruzovych-a-jinych-revoluci
Pořád ještě nevěříte, že pád KSČ nebyl sametově domluven? Ani navzdory faktu, že z původního počtu 241 podpisů Charty 77 bylo exkomunistů asi 150, včetně Janoucha, a navíc se premiérem Havlovy vlády stal komunista Čalfa…? Charta 77…
Vlastně by měl staronový premiér Maďarska Viktor Orbán poděkovat George Sorosovi; bez něho by těžko znovu vyhrál volby, tedy hlavně zásluhou Sorosovy vlastnosti, že je ústředním oligarchou sponzorujícím státní převraty, byť na druhé straně byl rovněž, kde se dalo, nepřítelem národních států svými barevnými revolucemi. Soros narazil zatím až v Česku, kde byl desítky let jedním z hlavních podporovatelů Janouchovy, potažmo Havlovy Nadace Charty 77, o jeho chvále humanitárního bombardování Srbska a Černé Hory ani nemluvě… No, nekup ty náramné sympatie…
Zde je vše, co o Havlovi nevíte: http://www.rukojmi.cz/clanky/1754-je-to-dvacet-let-kdy-americky-spisovatel-paul-berman-odhalil-pravdu-lasku-a-lzi-s-nenavisti-v-zivote-vaclava-havla
Inu, a tak nám Nadace Open Society Foundation amerického finančníka maďarského původu George Sorose zahájila po nedobrovolném přesídlení z Budapešti činnost v Berlíně. Maďarský premiér Viktor Orbán označil Sorose za „nepřítele státu číslo jedna“. Miliardáře kromě jiného obvinil z organizování ‚masivního přistěhovalectví‘ muslimů do Evropy… Fidesz získal v parlamentu opět ústavní většinu, a Orbán tak slaví třetí vítězství v řadě.
Jak to vidí obojživelný dlouholetý Gottwaldův komunista a poté zakladatel Nadace Charta 77 Janouch: Nyní se o tom rozpovídal v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes: