Jaroslav Loudil
4. 6. 2018
4.června 1989 zemřelo v Pekingu při demonstracích za změnu režimu několik set lidí. Změnit režim se nepovedlo a v následujících letech vláda jedné strany vyrvala z bídy miliardu lidí a v ekonomické a sociální oblasti se vláda v Pekingu ukázala jako nejúspěšnější na světě. Vláda v sousední miliardové Indii sice demokratická je, ovšem stále tam v absolutních číslech roste počet negramotných, obří množství lidí nemá přístup k elektřině a dle statistik UNICEF tam ročně zemře díky bídě, špíně a nakažlivým nemocem o 1 000 000 malých dětí do jednoho roku věku více, jak u komunistů v Číně.
P.S. Naše média stále brečí nad několika stovkami mrtvých v Číně roku 1989. Od této doby ovšem zemřelo díky fatální neschopnosti demokratické vlády v Indii zbytečně přes 30 milionů !! těch nejmenších dětí . 30 milionů mrtvých dětí v demokratické zemi naše mainstream média nijak nezajímají , to přeci – “běží” – v demokratické zemi. Ovšem těch cca. 500 mrtvých v Číně je každoročně rozebíráno :”zdola, shora, z prostředka, v noci, ve dne , v mlze i při náledí. Vždyť to přeci zavinili komunisti !!
Těžké rozhodnutí Teng Siao – Pchinga ze 4.června 1989 považuji za správné. Dějiny ho tak potvrdily. Vše ostatní je jenom nářek – “Na nesprávném hrobě !”