Německo se stává platformou pro vedení globální války Američanů

Květa Pohlhammer Lauterbachová

19. 3. 2017  e-republika

Cenzura, omezení práva shromažďovacího, likvidace hotovostních peněz a přechod ekonomiky civilní na ekonomiku válečnou. Republikánská vláda vidí Německo jako odrazový můstek pro vedení globální války. 

 

Vidět pokořenou kancléřku Merkelovou vedle Donalda Trumpa byla silná káva i pro ty, kteří Merkelovou upřímně nesnášejí kvůli její ohebnosti, lžím a populismu. Protože co jiného než populismus jsou její hesla, jako „wir schaffen das“ (my to dokážeme), aniž by řekla, jak si to vlastně představuje v praxi, jaké budou důsledky a co to bude Němce platící daně stát.

Jenomže teď jde do tuhého. A americká politika vůči Německu se netýká pouze Německa, ale celého evropského kontinentu, který hrůzy dvou ničivých válek, ve kterém hrálo Německo klíčovou roli, má ještě v živé paměti. A nebyly to války, vyvolané jenom samotným Německem, jak je nám omíláno a zamlčována role těch, kteří toto předivo zkázy připravili a kteří se nám pokoušejí stejný model vnutit i dnes.

Evropa je ve válce už teď, i když na evropská města nepadají prozatím bomby. Je ve válce měnové, obchodní, hodnotové, je zapletená do vojenských dobrodružství přinášejících evropským národům pouze nenávist a teror. Takové války byly vždy předzvěstí války horké.

16. březen 2017 by také měl být zapsán červeně do dějin Evropy. Protože v tento den prohlásil mladý rakouský ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz, že eskalací konfliktu s Tureckem hrozí náboženská válka, načež mu prezident Erdogan odpověděl, že na území Evropy již náboženská válka probíhá. Alespoň takto ho citoval rakouská televize ve večerních hlavních zprávách téhož dne.

Že se Evropa má stát opět dějištěm velké války, tomu slouží mezi jiným i militaristické vyjádření CIA z konzulátu USA ve Frankfurtu n. M. ZDE. Špehování každé firmy, každého jednotlivce v Německu a odtud po celé Evropě je zcela legální. Co se stalo po uveřejnění aféry s odposloucháváním Angely Merkelové NSA? Nic. Malý protest, ale jinak se nic nezměnilo. Němci za celé období od II. světové války neměli odvahu udělat cokoli, čím by se vzepřeli ponížení a zneužití porážky ve II. světové válce k mnohem horším cílům do budoucna.

 

Mráz přichází, Angelo, z Washingtonu

Naděje, že zvolení Donalda J. Trumpa přispěje ke zmírnění mezinárodního napětí a že se prezident Trump soustředí nejdříve na řešení palčivých vnitropolitických a ekonomických problémů uvnitř USA, vzala brzy za své. V  článku Zvolení Donalda Trumpa je signálem globalistů ke spuštění finančního Armagedonu jsme psali, že administrativa D. Trumpa povede tak či tak k silnému oslabování Evropy. Nástrojů k tomu je dost, proces probíhá dlouhodobě a za Obamy dosáhl velkých úspěchů. Je to ovšem ještě horší, než jsme si mysleli.

Německo se má stát poslušným vykonavatelem militaristických rozkazů z Washingtonu, ale to už není skryté manévrování zpoza opony, nýbrž je to prezentováno zcela ostentativně. Velitelský tón Donalda Trumpa vůči Angele Merkelové nemohl žádnému pozorovateli uniknout.

Dnešní Deutsche Wirtschafsnachrichten v článku Setkání jako forma rozkazu analyzují roli, kterou má Německo v Evropě hrát. A ta se nás Čechů a Moravanů, sakra týká. Ta role Německa má být taková, aby byla „America first again“ – Amerika především.

Prezident Trump a konzervativci, kteří mají většinu jak v kongresu, tak v senátu, mají velké militaristické plány. Ty tlačí Německo do kouta a je jedno, zda v jeho čele bude stát kancléřka Merkelová nebo Martin Schulz. Důležité je, že Německo, které neplatilo žádné válečné reparace a nebylo mu umožněno podepsání mírové smlouvy, platilo tvrdě po celé poválečné období a bude platit dále. Dvě procenta z rozpočtu Spolkové republiky Německo pro rok 2017 Angela Merkelová ve Washingtonu potvrdila. Pro ostatní země v koloniálním postavení, jako je Česká republika, je ovšem takové navýšení příliš velkou cenou „
za ochranu“. Úkolem Němců bude si na nás došlápnout. Nakonec pod jejich velením částečně jsme a prezident Zeman jako nejvyšší velitel ozbrojených sil je zticha.

Merkelová nemá prostor, aby se bránila, a nebude ho mít ani Martin Schulz, pokud bude zvolen kancléřem.

 

Jak negalantní je ten Donald John Trump! 

 

Donald Trump se při schůzce s Angelou Merkelovou rozhodně zdvořilostmi nezdržoval. Ani ruku té chudince Merkelové nepodal! Na dotazy německých novinářů raději odpovídal sám, aby bylo jasné, kdo je tady pánem.

Jasně se vyjádřil, co se očekává od svého vazala a od členů NATO.

Dvouprocentní trvalé financování vojenských výdajů. Ode všech. Prostě Befehl! Vyjádřil sice uspokojení nad zapojením německých vojenských sil do operací v Afghánistánu a spolupodílení se na operacích v Sýrii a vyhodnotil také pozitivně postoje a angažmá Merkelové a francouzského prezidenta Hollanda na Ukrajině. Jak by ne. Místo evropských firem, které v důsledku sankcí proti Rusku přišly o zakázky, mohou nastoupit firmy americké, viz ZDE

Trump je konzistentní. USA se má stát vojenskou velmocí, i když sám doufá, že tuto sílu nebude nutné demonstrativně uplatnit. USA first. Ale na úkor Evropy. Německo se nemůže bránit. Jenže nás táhne ke dnu také.

Donald Trump se netají, že mu jde o dva cíle:

1) O Írán, který má zabránit vlivu Číny v Evropě a tomu také odpovídá strategie v Pacifiku a aktuální napětí vzhledem k Severní Koreji. V tomto případě, jak píše Economist, byly ještě více podmínky, za kterých mohou drony, řízené z německého Ramsteinu zabíjet, uvolněny – viz ZDE.
Od nástupu Donalda Trumpa se dronové útoky zvýšily o 432 % – viz ZDE.

2) Dalším cílem je „boj proti terorismu“. Na ten se dá napasovat všechno. Cenzura, omezení práva shromažďovacího, likvidace hotovostních peněz a přechod ekonomiky civilní na ekonomiku válečnou.

 
Republikánská vláda vidí Německo jako odrazový můstek pro vedení globální války. Pod záminkou, že Němci musí stále více platit „za svou bezpečnost“, si chce americká vláda uvolnit trochu americký státní rozpočet. Bude to potřebovat. Fed zahájil zvyšování základní úrokové sazby a americká vláda bude tedy muset někde sehnat peníze na zvýšené náklady na obsluhu svého dluhu.

O tom však až další článek.

– – –

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články: