Luděk Prokop
9. 11. 2016
Vychutnávám si výjimečně kydy a úvahy v čt o tom, zda to vítězství Donalda je zásluhou marketinku, nebo kdo ví „čeho“ sakra? ALE že by to taky mohlo být vítězství predikovaného významného snížení napnelismu vztahů s Ruskem s podstatným snížením vysoké hrozby vzniku atomové války – o tom nikde ani slůvko. A vypadá to, že našim bojechtivým elitám a médiím, vyhlídka na rapidní snížení napětí, které se dosud při „výrobě“ jediného nepřítele Ruska, i jejich zásluhou dalo krájet také u nás, že jim taková vyhlídka převelice vadí.
Že jim bude scházet a bude se jim stýskat po zažitých, důkladně vstřebaných, náhle nepoužitelných šablonách, kdy nebylo potřebné myslet a stačilo se jen zavděčit militantní atmosféře s jediným nepřítelem – Ruskem.
Ti co vzývali atomovou válku s Ruskem za svobodu, nemají radost z vyhlídky na rapidní snížení napětí mezi USA a Ruskem. Libují si v přízni i v rochnění se ve všem, co je normálním lidem odporné. Ať již jsou to fašistické projevy na Ukrajině provázené pochodňovými průvody, nebo násilí, vraždění i upalování lidí, které dle jejich výroků – prostě zahrabete v příkopu a máte klid. A tohle všechno lze pak zrůdně vydávat jako boj za svobodu a za demokracii.
Ani z vyhlídky na omezení imigrantského šílenství EU, po vyjádření nově zvoleného prezidenta USA o tomto šílenství, nemohou mít přívrženci imigrace a chaosu, žádnou radost.
Ti, jejichž jednosměrné manipulace provázené lhaním zanášely naše média, opovrhovaní a nesnášení jak naším prezidentem, tak námi – jeho voliči, budou nuceni přepřahat a honem honem převlékat kabáty a otáčet po větru. Občas i zapřít nos mezi očima. My se můžeme těšit, jak se s tím vším popasují.
Začínají se nám v čt rojit moudra o tom, co by Donald Trump měl a jak by to měl. Prostě typické úvahy velikánů z čt všeho druhu.
Jedna perlička k výsledku voleb v USA za všechny ostatní, stojí za zmínku:
„ Je to revoluce proti politické korektnosti a sociálně-kulturnímu inženýrství. A je to také revoluce nižší střední třídy proti tzv. elitám,”. Tuto perlu vyslovil bývalý velvyslanec České republiky v USA, skandály zatížený ministr obrany, pozdější místopředseda vlády pro evropské záležitosti, známý jako „výstavní“ tunelář – Alexandr Vondra.
Sociálně-kulturní inženýrství poznává v zemích EU spousta lidí na vlastní kůži. Rostoucí počet vznikajících no go zón bez zákonů a pravidel, s nezbytím podřídit dosavadní způsob života nově příchozím, k oboru sociálně-kulturního inženýrství Alexandra Vondry, neodmyslitelně přináleží.
Vydávat výsledek demokratických voleb za revoluci proti politické korektnosti, za revoluci nižší střední třídy proti elitám, to už je příliš silná káva. To může skutečně jen ryzí demokrat disidentského střihu, ze skupiny demokratů s velice originálním pojetím smyslu a pojmu demokracie.
Mezi další politiky zmítané obavami o naše blaho, patří Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti a jeden z diskutovaných potenciálních kandidátů na příštího prezidenta České republiky. Doufám, že bude pokračovat spolupráce Spojených států a Evropy. Trump je nepředvídatelný, jsem zvědavý, co přinese,“… Své obavy neskrývá ani předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který doufá, že volební sliby, podobně jako u něho, nebudou mít žádnou váhu. ,,Nezbývá než doufat, že výroky, které pronášel Donald Trump v kampani, nebudou uvedeny v realitu,“ řekl Seznamu. Zároveň zdůraznil obavy o kolektivní bezpečnost a celkovou izolaci Spojených států. Domnívá se, že kdyby Trump uvedl do praxe řadu myšlenek, které pronesl v průběhu kampaně, „poškodilo by to celý svobodný svět”.
Tedy, má-li podle Kalouska ono predikované významné uvolnění dosavadního silného napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem, s podstatným snížením hrozby vzniku atomové války být cosi, co by mělo poškodit celý svobodný svět, pak to zní bez nadsázky jako z ústavu pro choromyslné.
A protože naše média, včetně čt, zatím stále ještě nepřehodila výhybku a jsou stále poplatná partám kolem Kalouska a kolem pražské kavárny, bez ohledu na věci příští, nezazněla v souvislosti s volbami prezidenta USA, ani jednou jedinkrát úvaha v té nepřeberné změti úvah, a sice – že američtí voliči ocenili vůli Donalda Trumpa, vůli po zmírnění napětí a narovnání vztahů s Ruskem. Že američtí voliči ocenili vidinu na zmírnění napětí hrozícího vypuknutím války.
Z reakcí našich médií a řady politiků kolem pražské kavárny a jmenovitě Kalouska (viz výše), lze oprávněně usuzovat, že jim bude chybět tolik pěstovaný jediný největší nepřítel, nepřítel v Rusku a v Putinovi.
A sice, v té jejich zoufalé zabedněnosti neberou ohled na naději o zachování míru. Na naději, která vzdor jejich nechuti k uvolnění napětí, nesporně volbou Donalda Trumpa markantně vrostla. Často slýcháme absurdity o rozdělování společnost prezidentem a o zahazování příkopů o sjednocování společnosti. Klid a mír by mohly být sjednocujícím pojidlem mezi lidmi. Před sjednocováním bude ale nezbytné vyeliminovat, vyčlenit ty činitele z médií a rozhodovacích procesů, kteří si klid a mír nepřejí. Takové, kteří k životu nutně potřebují nepřítele a napětí s hrozbami.
Z jejich reakcí na výsledek voleb v USA je poznáváme a poznáme.