Ministr vnitra Chovanec nechá korumpovat policisty šesti tisíci měsíčně, ale volá: Jde mi jen o nesmiřitelný boj s korupcí…


Břetislav Olšer
16.5. 2016 Rukojmí
Obezřetně naplánovaná kauza Šlachtagate nabírá na obrátkách. Podřízený policejní prezident generál Tomáš Tuhý je ve fázi, kdy se lísá a chce elitním detektivům zvýšit měsíční platy o čtyři až šest tisíc. Plán souvisí s marně utajovaným vytvořením kriminálního superúřadu, kvůli němuž jde ze dne na den do civilu ředitel Robert Šlachta. Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se ale obávají, že si tím chce Tuhý jen koupit jejich loajalitu. Laik by řekl: My tu slevu nechceme zadarmo..
.

Vedení policie totiž oznámilo, že chce vybudovat nebo spíš pohřbít Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat dva elitní policejní útvary – proti organizovanému zločinu a protikorupční policie, resp. sloučení Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) a Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). A už to nejsou pouhé spekulace, ale promyšlený fakt, že cílem změn je odstavit šéfa druhého jmenovaného úřadu Roberta Šlachtu, jehož podřízení prošetřují mnoho citlivých kauz. A že jich je…

A Šlachta má čest v těle a sám rezignoval; nemíní být za blbce. Policisté z ÚOOZ tak mají pochopitelné obavy, co bude s rozpracovanými kauzami – to vše na pozadí konfliktu, který vyvolal náhlý rafiniovaný plán vedení policie vytvořit a znetvořit jeden obrovský kriminální superúřad.

Ministr vnitra a policejní prezident naivně sázejí na to, že zaměstnanci a elitní policisté z ÚOOZ jsou stejně lační peněz jako oni sami, proto přišli s “nápadem”, že když budou souhlasit se spojením dvou policejních složek, dostanou měsíčně přidáno od čtyř do šesti tisíc; máte prý přece rodiny, každá koruna vám bude dobrá… Vše v tajnosti, nevěděl o tom ani sám Šlachta, který však po zvýšení platů volal už před několika roky; marně… Navíc teď tvrdí, že plán je nepřipravený – nikdo pořádně neví, jak bude vyšetřování už brzy fungovat. A naznačují, že v pozadí může být snaha politiků policii ve skutečnosti ochromit; a nemýlí se…?

Ujištění, že policistům vzrostou platy, však lezlo z policejního prezidenta Tuhého jak z chlupaté deky a kdyby se o tom neobjevily zprávy v médiích, mlčel by podnes. Tak se vysocí důstojníci ÚOOZ i protikorupční policie ÚOKFK dozvěděli o chystaném slučování. A k tomu musel Tuhý něco objevného nabídnout; byly to peníze a to jen tak nějaké – zvýšení peněz se nemá projevit v měsíčních odměnách, ale má být součástí osobního ohodnocení každého detektiva. (A nyní zde genese neo korupce aneb jak zametat pod koberec kostlivce ze skříní prominentních politiků… http://www.rukojmi.cz/clanky/1892-komu-vadi-slachta-resp-uooz-podvodnikum-zlodejum-trafikantum-ci-tunelarum-viz-particka-bakalu-chovancu-sobotku-langeru-nagyovych-a-dalsich-vytecniku-s-kostlivci-ve-svych-skrinich)

A to je víc než výhodné – jakmile policista jednou osobní příplatek dostane, už mu na rozdíl od pohyblivých prémií zůstává. Policejní prezídium dělá nyní mrtvého brouka, jelikož nechce být odhaleno, že v rámci boje proti korupci sama korumpuje. Příplatek by se měl každopádně pohybovat v rozmezí čtyř až šesti tisíc korun měsíčně. Nejsou to malé peníze, jakkoli členové ÚOOZ a protikorupční policie patří k nejlépe placeným detektivům: berou zhruba od 35 do 45 tisíc měsíčně, záleží na funkci, hodnosti a zkušenostech. Paradoxně je to asi desetkrát míň než ti, kteří je chtějí likvidovat… Chovanci a Tuhými počínaje, přes Sobotky a Kalousky konče…

Ukázal na Nagyovou pro miliony od jejího milence; hrozilo mu vězení

V čem je háček, komu asi šlapal Šlachta, Ištván a další elitní vyšetřovatelé na paty, koho chtěli klepnout přes prsty? To musíme v čase učinit pár kroků vzad. Představme si pár kauz a hlavně jejich protagonisty. Napřed totiž v Usnesení Policie ČR z června 2013 zaznělo: Předseda vlády ČR Petr Nečas dal pokyn Nagyové, aby sdělila Tluchořovi, Šnajdrovi a Fuksovi, že mají zajištěna jako protislužbu odpovídající místa, aby provedli předem domluvenou rošádu. Něco za něco…
Na žádost Jany Nečasové (dříve Nagyové) nařídili rovněž sledování bývalé Nečasovy manželky Radky. Kovanda a Pohůnek byli později obviněni z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Vojenské zpravodajství totiž platilo soukromou agenturu, která sledovala dva zaměstnance úřadu vlády, jež si opět objednala Jana Nečasová.. Vše se u soudů řeší podnes, též proto bylo třeba jednat a ÚOOZ odstřihnout….Nač se bát odposlechů; buďte sprostí na milenky, manžely, urážejte exmanželky, nechejte je sledovat…

A zmínení tři rebelové se poté zcela promyšleně vzdali poslaneckého mandátu, jelikož nesouhlasili s „balíčkem“. Prostě běžný obchodní „deal“ a policisté proto začali stíhat bývalého premiéra Petra Nečase, že nabídkou postů uplácel tři bývalé poslance ODS. Dokonce někdo vypočítal, že mu hrozí až šestileté vězení. Kde je pravda? Kdyby si ti naši tři kulichové čestně a bez spekulací řekli, že s vládou nesouhlasí a chtějí chlapsky od válu, bez jakýchkoli požadavků, bylo by vše OK.

Ovšem jejich politika byla fér pouze do momentu, než začali vydírat a za sebe si sehnali náhrady, aby s nimi nakonec prošel „balíček“, bez něhož by nebyly schváleny ani církevní restituce, ani nižší sazba daní právnických osob, a padla by Nečasova vláda. Jednalo se proto o zcela amorální a pokrytecký trestný čin. Buď jsem zásadový a nechci zmíněný zákon za žádných, ale fakt za žádných okolností schválit, nebo jsem jen vyčůraný gauner, co mu jde jen o trafiky. Balíček nebalíček…
Bývalá šéfka kabinetu Nečase Jana Nagyová v té době již jeho milenka, nyní manželka, byla svým nynějším mužem také štědře odměňována. Mezi roky 2010 a 2012 pobírala přes 900 tisíc korun ročně a její odměny za toto období, kdy “dřela jako kůň”, přesáhly částku 2,4 milionu korun. Nejvyšší odměnu dostala za rok 2011, a to konkrétně 1,22 milionu. Měsíčně odměny skoro 230 tisíc…

Stejně tak na tuto kulišárnu tří rebelů v první chvíli reagovali Miroslava Němcová, tehdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny, i v té době ještě občas spící šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Němcová uvedla, že sice strany během volebního období sahají k řadě personálních i programových kompromisů, ale že tento už šel přes čáru. Je prý součástí vedení ODS, takže se nemůže postavit stranou a umýt si nad tím vším ruce.

“Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání,” řekl při jednom ze svýćh procitnutí Schwarzenberg pro LN. Dodnes o těchto svých vyjádřeních mlčí jako ryby. A způsob, kterým poslanci svůj střet s vedením strany vyřešili, označil Nečas za “politicky poctivý a lidsky důstojný”. Neřekl, že za cenu vydírání a ekonomického nátlaku. Proto má dnes ODS svých horentních pár procent preferencí a Šlachta práskl ÚOOZ dveřmi…

Co to je “přes čáru”? Podvod. Ale co si budeme nalhávat, ČR nevládl Nečas, ale jedna velká gravitace korytová. A vládla i Jana Nagyová. Co to dalo práce (asi polovina poslanců), trapasů (Vlček), exhibicionismu(Kalousek), metrosexuality (Rath), potu a někdy i krve (Dolejš, Babák), než se našinec dostal na teploučké sedadýlko ve Sněmovně. Čtyři roky jsou garantované, jen bloud by tato plodná léta nevyužil do poslední mrtě. Od řečnického pultíku až po nejlevnější stravovací zařízení zvané sněmovní bufet… Všichni Němcové muži – Tluchoř, Fuksa, Šnajdr, Pekárek… a Moravec…?

A Ištván? To je pouze nesnášený policajt, co si z něj může každý dělat srandu; urážet ho a znevažovat, jako ve vtipu o tom, kolik je třeba policajtů pro zašroubování jediné žárovky…? Proto musí platit hlavní zásada: Jen je nechte, ať se bojí. Heslo české spravedlnosti. Jen ať se politici bojí překračovat hranici mezi politickým vyjednáváním a korupcí; jen ať zvažují každou větu, kterou pronesou, jestli tím neslibují něco, co už překročí hranici trestního zákona. Myslela si rovněž bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Konečně mohlo svítat nad zataženou oblohou české justiční mafie?

Pak Nejvyšší soud vzkazal třem rebelům ODS; do 7. listopadu 2012 jste mohli beztrestně podlehnout korumpování v prostorách Sněmovny ČR. Až od 8. listopadu je konec s vaší trestnou činností; zbavili jste se mandátu a tedy i poslanecké imunity. Pro nechápavé zopakuji ten šok; soud rozhodl, že tři filuty nebylo možné trestat za případné trestné činy do doby, než se v listopadu 2012 vzdali výkonu svého poslaneckého mandátu.

Tímto rozsudkem NS jen potvrdil, co je zač, když zastavil stíhání trojice někdejších poslanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy a ještě jim chce dá odškodnění za pobyt ve vyšetřovací vazbě. Pochybuje snad ještě někdo o tom, že jsme v kleštích justiční mafie? Tomu všemu předcházelo rozhodnutí Nejvyššího soudu, které propustilo obviněné exposlance ODS z vazby. Tento postup vypracoval totiž tříčlenný senát, jenž tuto agendu původně vůbec neměl mít na starosti.
Bez zajímavosti na tom přitom není, že ke změně došlo jen den poté, co detektivové celou skupinu pozatýkali. Ve tříčlenném senátu, který den po zatčení exposlanců citlivou agendu převzal soudce Petr Šabata, jenž v minulosti působil v senátu společně s někdejším soudcem Pavlem Kučerou. Ten marně odolával Marii Benešové, co byla jím, Veseckou a Němcem žalována pro její vyjádření o justiční mafii v Česku. Náhoda nebo osud? A vyjádření ústavního právníka Jana Kysely? Za projevy učiněné ve Sněmovně, Senátu nebo v jejich orgánech skutečně nelze poslance nebo senátora pro jejich imunitu trestně stíhat.

Exministr financí Kalousek k tomu prohlásil, že to musí být báječné, setkat se s tak úžasnými lidmi, co nechali pro blaho svého národa své sto padesáti tisícové platy i s náhradami netto a šli svému státu jako jedineční odborníci pomáhat za pouhých třicet tisíc brutto do tvrdých podmínek dozorčích rad ČEZ a ČEPRO, v nichž měli co dělat, aby se udrželi i takoví „mistři svého řemesla“, jakým byl třeba člen umělého seskupení kulichů LIDEM a vsoce erudovaný ředitel Středního odborného učiliště stravování a služeb z Karlových Varů…

Ale trafiky rebelům tvořily začátek konce Nečasovy vlády. Vše už známe; napřed tajná milenka Nagyová, rozvod, dnes už paní Nečasová, která se vrátila z vazební věznice a je dále trestně stíhána, že úkolovala šéfy vojenské rozvědky, chodila na kafe za kmotry, aby je dle pokynů premiéra oťukávala. Pak též vězení pro senátora ODS Nováka a kolínského odeesáckého místostarostu Pekárka, na útěku je poslanec téže strany Wolf, všichni natvrdo ve vězení pro mnohamilionové zpronevěry. Pak demise premiéra, nakonec ostuda proslulé „stojedničky“, útěk dalších členů ODS do TOP 09 a pád vlády.

Sametových trafikových tradicí je spousta. Protekcionismus? Klientelismus? Nebo jen vypečená rošťárna zvaná korytářství? A jak se rozdávaly velvyslanecké trafiky? Začal s nimi prezident Václav Havel, když dbal o své kamarády, ale neposílal je do ČEZu, VZP či ČD, nýbrž na místa velvyslanců po celém světě, mj. Klímovou, Palouše, Pospíchala, Vondru, Žantovského či Grůšu, Koukala, Khünla nebo Gandaloviče.

Nekomentujme, pouze vyprávějme příběh Západočeské univerzity v Plzni a jejích „zrychlených studentů“. První prezidentova narážka totiž mířila na tehdy naštěstí jen potenciálního šéfa vnitra, byť Miloš Zeman nikoho nejmenoval, bylo jasné, že šlo o Milana Chovance. Ten v akademickém roce 2006-2007 absolvoval na plzeňských právech kurz celoživotního vzdělávání a poté ihned přešel do třetího ročníku bakalářského studia, které měl absolvovat za devět měsíců, tedy za dobu, kdy se v lůně matky vyvine běžně donošený dětský plod. Pro stejnou dobu vývinu bakaláře jde však o nedonošenost. A vzdělanec Chovanec o rok později přesto hrdě studium ukončil obhajobou bakalářské práce. Prý jen kvůli spekulacím se však rozhodl titul bakaláře po dobu aktivní politiky raději nepoužívat. Důvod? Jistě ne čisté svědomí, natož nějaká forma studu…

Výrazněji na sebe pan poctivý Chovanec, co neví nic o cti čestného slova, když se v roce 2000 postavil na stranu tehdejšího plzeňského lídra ČSSD Václava Šlajse. “Vidíte, a teď se zastal Václav Šlajs mě, když jsem hlasoval pro odchod Bohuslava Sobotky z funkce předsedy strany,” řekl kalkulant Chovanec, kterého Šlajs vystřídal v křesle hejtmana Plzeňského kraje. “Velmi brzy jsem pochopil, že se vyplatí neválčit,” potvrdil i sám konformní Chovanec, který bezostyšně vyjde asi s každým, kdo mu zajistí nějaký prospěch.

Hádejte tedy, kdo jiný by se hodil na post ministra vnitra ČR, než Milan Chovanec? Kdo jiný totiž může „čítankově vyřešit“ kauzu rychlokvašek ze Západočeské univerzity v Plzni…? Proč by nemohl být ministrem, i když nemá vysokou školu? Nic proti tomu, ale ještě že není vyčůránek, co má v genech nečestnost a práskačství; to je to, oč tu běží… A hlavně, kdo jiný by mohl zlikvidovat Šlachtu a jeho rizikový útvar ÚOOZ, než právě rychlokvašný bakalář z plzeňských práv…?

Tu anekdotu, byť je už profláklá, mám rád hlavně proto, že prase a kráva nesnesou společné bydlo s „nejmilovanějším“ politikem Česka…
Na osamělé farmě daleko od civilizace večer zazvoní tři pocestní – Žid, Muslim a Kalousek.
Farmář jim otevře a oni ho prosí, jestli by u něho nemohli přespat. “Můžete, ale v domě mám místo jen pro dva. Třetí bude muset přespat v maštali.”
“Já tam můžu spát”, říká muslim, “jsem zvyklý na nepohodlí.” V noci ale zazvoní zvonek, farmář jde otevřít a za dveřmi stojí muslim:
“Já jsem sice slíbil, že přespím v maštali, ale nikdo mi neřekl, že tam bude kráva. Promiňte, ale já fakt nemůžu spát v jedné místnosti se zvířetem.”
“Mně kráva nevadí”, říká Žid, “já tam přespím, aby nebyly problémy.”
Za chvíli opět zvoní zvonek, farmář jde otevřít, za dveřmi stojí Žid a říká:
“Mně kráva opravdu nevadí, ale je tam taky prase. Nezlobte se, ale já nemůžu byt v jedné místnosti s něčím tak nečistým, jako je prase.”
“Prosím vás, to je toho,” ozve se Kalousek. “V maštali budu spát já a hotovo. Dobrou noc!”
Za pět minut se ozve dlouhé, naléhavé zvonění. Farmář jde otevřít … a za dveřmi stojí kráva a prase…

Inu, suma sumárum; krást a podvádět je nejideálnější ve chvílích, kdy vám to definitivně potvrdí a „ohlídá“ výrok Nejvyššího soudu, že se sice můžete nechat korumpovat, ale např. jen do 7. listopadu 2012, kdy vám skončí poslanecká imunita. Ta je základem pro tunelování a existenci „kmotrů“, kteří jsou české prokletí… A tak vznikla novodobá korupce, aneb jak zamést pod koberec kostlivce ze skříní prominentních politiků…?