Českým politikům nestačilo školení Schapira v Černínském paláci, je třeba ke zdroji přímo do USA; tři miliony za jednu cestu speciálem plus 3 300 denní diety; daňoví poplatníci to zvládnou…

Břetislav Olšer
19.5. 2016   Rukojmí
V neděli 15. května odletěl český letecký speciál do USA na palubě znovu i s Pavlem Bělobrátkem, jenž je místopředseda vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace, a dalšímí vyžírkami daňových poplatníků; jde o jeho již čtvrtou oficiální cestu za velkou louži, čímž si vytvořil rekord mezi čs. politiky v cestách do USA. (premiér Sobotka byl ve Spojených státech služebně jen třikrát…) Jak asi přijmou daňoví poplatníci cestovní účet: služební diety – 3 300 Kč/den, náklady na letecký speciál: 3 miliony Kč/týden…


Místopředseda vlády ČR Bělobrádek prostě ví, jak na to, cestu do Washingtonu zná se zavřenýma očima, oficiálně tam byl už za vlády Sobotky čtyřikrát. Do Ameriky před několika roky sice zamířil jako stážista na pozvání tamního ministerstva zahraničí, avšak neletěl tam jako reprezentant státu; sešel se v USA s exkongresmanem Jimem Marshallem, lidé současného kongresmana Gregoryho W. Meekse ho zase provedli po Kapitolu… Setkal se rovněž s řadou různých vládních úředníků a se zástupci neziskových organizací, muzeí a kulturních institucí…

Nyní by měl Bělobrádek jednat též o možnostech česko-americké spolupráce ve vědě a výzkumu na několika amerických univerzitách, poté zavítá na George Washington University a Georgetown University, v Kalifornii zamíří do startupového inkubátoru na Stanford University nebo do University of Berkeley. A následně ho čeká cesta do Chicaga… Ještě, že se toho jeho starosta Tony Čermák nedožil, když padl po výstřelech při atentátu na šéfa Bílého domu – prezidenta Roosevelta, jehož po Chicagu provázel …

Takže v tom Pavel Bělobrádek zase lítá; bylo by rovněž jistě velmi zajímavé pozorovat, jak se baví představitelé vlády, parlamentu napříč politickým spektrem či hospodářské a jiných komor během mnohahodinové cesty nad oceánem do Ameriky. Zdali si dělají při popíjení šampáňa a flirtování s letuškami naschvály opět obstrukcemi a navzájem se osočují z nepravd a lží, nebo jestli tráví čas letu rozvernými hovory, když animozitu si schovávají jen pro televizní kamery sněmovny, aby bylo odlišeno, kdo je vládní koalice a kdo nesmiřitelná opozice; a komu má česká ovce volební dát své volební zamečení. Jen až v reálu je třeba pokrytecky ukázat, že své “krvavým potem vydřené” platy poslanců a členů vlády si právem zaslouží, aniž by dávali najevo, že mají ještě jednou tolik z příjmů ze svých utajených firem; střet nestřet zájmů…

Je praktikující katolík? Prý ano, ale až od svých 27 let. Do té doby žil trochu divokým životem – sex, drogy a rokenrol; to byl jeho životní styl. Teprve pak se prý dal na pravou víru., americkou… Foto: Osobní archiv P. Bělobrádka…

Bělobrádek během své stáže stihl probrat řadu témat; od jaderné energetiky, až po integraci muslimů. A jak potvrzují odborníci, popisovaná cesta do USA se neztratí ani v kariérním životopise. Pokud uchazeč prokáže, že absolvoval podobné aktivity, může mu to jenom pomoci. A to má pan Bělobrádek rád, moc rád… Zvlášť pokud jde o program zaštítěný významnou institucí. Když už výcvikový tábor až v Americe, tak ať se kočky pudrujou; je totiž rozdíl mezi farmou a extratřídou…

Setkání Bělobrádka s poradcem prezidenta Obamy ve VaV a reditelem kancelare Bileho domu pro vedu a technologie Johnem Holdrenem pic.twitter.com/YCHyPJR0q9

Část stážistické cesty údajně tenkrát zaplatila Pavlu Bělobrádkovi americká ambasáda, jež ho pozvala v rámci programu International Visitor Leadership, který obvykle hradí všechny náklady. Předseda KDU-ČSL však cestoval v rámci podprogramu VOLVIS, kde je financování omezené. Účastníci programu VOLVIS si hradí cestovné do a z USA, zatímco americké ministerstvo zahraničí hradí program během jejich pobytu ve Spojených státech. Většinou jde o “důležité kontaktní osoby”. “Vybírají si oppinion makery”- budoucí lídry. Asi to Bělobrádkovi zalichotilo. možná má nyní šanci na víc, než jen na páté kolo u vozu nejisté české vlády…

Dvanáct dnů pro trvání stáže? Trochu málo, aby měla smysl? Copak ho naučil náš drahý Big Brother za Atlantikem? Co bylo tak neodkladné, aby musel zrovna v době hlasování o rozpočtu Česka, ale především v době, kdy se licituje o nové koalici? Přitom lidovci chtěli vědět, zda je partneři hodlají brát jako rovnocenného partnera. Drzost, nebo jen promyšlený tah kardinální nezodpovědnosti, když šlo před třemi roky o zásadní jednání vedení ČSSD, ANO a KDU-ČSL o vládě…? Prý dlouho o své cestě přemýšlel a vůbec nemá deprese z toho, že tady nebude. Alespoň tím dokáže, že lidovci nejsou stranou jednoho muže. Nahradí ho Standa Juránek, zkušený vyjednavač. Ty dva týdny jsou prý je kapkou v Atlantiku… http://www.kdu.cz/aktualne/archiv/2013/tajemstvi-zmizeni-belobradka-do-usa-miri-pro-konta

V listopadu 2014 byl v USA už oficiálně v partě s premiérem Sobotkou na odhalení v podzemí Kongresu USA busty Václava Havla. Trošku jim cvakaly svěrače; náměstek ministra zahraničí Drulák totiž těsně před tím pronesl památné věty, že jde o lidskou důstojnost a je na čase se zbavit Havlismu. Drzost, jež neznala mezí, proto se premiér snažil přetrhnout a skákat tak, jak USA pískají. Petr Drulák označil havlovské pojetí zahraniční politiky za chybné a škodlivé; naštěstí pod tlakem ihned popřel svá slova, že “Havel byl dekadentní politik” a čeští “hrdinové” i jejich washingtonští hostitelé mohli mít dušičky v peří…

Následoval rok 2015, Bělobrádkův další vládní výlet, pro změnu do New Yorku na summit OSN o udržitelném rozvoji, letos v březnu se letěl služebně ohřát na Floridu, kde se mj. setkal s českými vědci v USA, taktéž měl přednášku v Institutu Václava Havla… A pak čas oponou trhnul a měli jsme v Praze Andrewa Schapira, co vystoupil v Černínském paláci, po němž též prezident americké Národní nadace pro demokracii (NED) Carl Gershman (71), aby nasměrovali českou diplomacii na Západ. Vyprávěli, jak byl roztrpčen Zemanovými výroky v Číně.

A tak stejně, jako nás před desítkami let poučovali Sověti, co je to plíživá kontrarevoluce, a jak co můžeme či nemůžeme, cepoval dnes Gershman naše Zaorálky. Doslova řekl, že “Zemanovy výroky jsou strašná věc” a že si to při návštěvě USA pěkně odskáče za své názory na lidská práva v Číně a Tibetu, k Rusku, Ukrajině a k protiruským sankcím. Svoboda slova, názorů a projevu po americku… Resumé; proč nelze učinit státní převrat ve Spojených státech? Jelikož tam nemají velvyslanectví USA…

Připomeňme si též pro doplnění politického Ovčákova jménem Czechia zamyšlení politologa Larse Johana Ekströma, proč jsou Češi dobrovolnými vazaly nejen EU, ale hlavně USA: ”Češi byli vybráni z důvodu nízké schopnosti fyzického odporu a snadné manipulovatelnosti, což bylo pro americké investory, kteří si tento pokus objednali, rozhodující. Bylo nutné vybrat národ, který nebude příliš agresivní v poslední fázi experimentu při očekávaných sociálních nepokojích. Češi byli vybráni také proto, že jejich vlastnost zaprodat se za vlastní loajalitu k systému a drobné výhody svého bližního, je nebývale silná. Najde se u každé národnosti, ale Češi jsou individualisté s nízkou soudržností. Navíc po nadvládě silně autoritativního socialistického státu měli američtí investoři do tohoto experimentu jistotu, že se národ ani po 10 letech neoklepe a nezačne svorně novou “revoluci”…”
Není možné zapomenout ani na již nedávno zveřejněný fakt, že jasným důkazem o nové podobě Česka jako novodobé kolonie Made in USA je odezva na nedávný materiál ministra průmyslu a obchodu ing. Jana Mládka: ”Ekonomická dimenze rusko-ukrajinské krize – hledání východisek”. Ještě ani na dokumentu nezaschl inkoust a už se USA šprajcují, co si to jejich kolonie dovoluje. Mládkovo rozhodnutí podpořit ČR na cestě za obchodem s Ruskem ve chvíli, kdy Západ zvažuje zavedení nových protiruských sankcí, nechal vykypět žluč Američanům. Není to poprvé; nainvestovali se přece do Havlova Ovčákova dost a dost, než aby svoje úporné úsilí nechali jen tak sisyfovsky vyšumět do ztracena… Prezident Zeman nelže

Jde hlavně o slova politického rady ambasády USA Jamese P .Merze, který na schůzce se suitou státního tajemníka pro EU zaútočil na téma Mládkovy proruské strategie. Podle zápisu ze schůzky James Merz řekl, že je americká strana materiálem „velmi překvapena; nerozumí ani jeho obsahu, ani načasování“. A přestože své výhrady velvyslanectví Spojených států v Praze dalo jasně najevo, pokrytecky strká hlavu do písku, že oni nic, oni muzikanti, když dělali, že se odmítají k zápisu oficiálně vyjádřit: „Nekomentujeme obsah soukromých diplomatických setkání…” Najednou… Zde…

Nerad bych bývalému sexuálně-drogovému marnotratnému synkovi Bělobrádkovi křivdil, ale USA nejsou až tak jeho super prioritou; byl totiž pro změnu vojenským speciálem i ve Velké Británii, když se tam v Oxfordu odhalovala lavička Václava Havla. Byl tam s nemalým doprovodem v čele s bývalým soudruhem mecenášem KDU-ČSL a miliardářem Luďkem Sekyrou… http://www.rukojmi.cz/clanky/1125-prelat-halik-zahajil-predvolebni-kampan-aneb-trilogie-spiknuti-kokotu-dle-knihy-exurologa-crementa

Ovšem, USA se jako výcvikový tábor pro české politiky i preláty ideální. Taková cesta za poznáním čekala i Tomáše Halíka, ještě nedávno potencionálního kandidáta na prezidenta Česka, než se rozhodl pro svého potencionálního nástupce na Hradě a inteligenta pražské kavárny i tvůrce podvodného sázení v Chuchli, později sázkové kanceláře Fortuna, jež mu přinesla miliardové štěstí – Michala Horáčka.

Proč by měli mít své tréninkové tábory pouze hokejisté NHL? Prof. Tomáš Halík, nositel Templetonovy ceny, tak od září do prosince 2015 působil na Institute for Advanced Study na University Notre Dame ve státě Indiana. V říjnu přednášel ve Washingtonu na Georgetown University, na Woodrow Wilson International Center for Scholars (v rámci Annual Freedom Lectures) a na Velvyslanectví ČR v USA…
Inu, jak je vidno zříti, nejen Pavel Bělobrádek je ve Spojených státech v dobrých rukách, přičemž má jistotu, že jeho výchova mužů v Čechách, potažmo v USA, se nemine svým efektem, ten dominový nevyjímaje..