Nebyla privatizace OKD příliš velké sousto pro neukojené ambice obrtlíka Bohuslava Sobotku?

Břetislav Olšer
3. 2. 2016  Rukojmí
Nestoudnost toho politika na baterky je do nebe volající; v zoufalství z bankrotu ČSSD kolem sebe kope jako kůň ve smrtelném křeči; odpudivý zrádce Zemana z roku 2003, nestoudný podvodník s miliony za nehty při privatizaci OKD, jím nastrčený špeh a donášeč u prezidenta Zemana v Lánech…
Bohuslav Sobotka, zásluhou své anální politiky premiér vlády Česka, který tajnosnubně pokračuje ve svém zrádném boji proti prezidentu Miloši Zemanovi, kdy byl mezi sedmadvacítkou socialistů, kteří podrazili Zemana při volbě prezidenta v roce 2003. Jeho nestoudné chování však pokračuje, proto nesnáší barevnou televizi, jelikož je v ní vidět, když se hanbou začervená. (Dřív se dívky červenaly, protože se styděly, dnes se děvky stydí, protože se červenají…) Co předcházelo Bakalově zlodějně s hornickými byty, aneb Pamatuje si Sobotka „svého kostlivce“ ve skříni z roku 2004?

„Je to jeho velké morální i podnikatelské selhání,“ poznamenal pokrytec Sobotka na Bakalův „obchod snů“ s byty. Nestydí se pan premiér Sobotka? Bylo to přece jeho ministerstvo financí, co za sekundování osobního přítele Radka Pokorného připravilo OKD včetně 44 tisíc hornických bytů k prodeji v roce 2004, tedy v době Grossovy vlády, která prodej na podzim téhož roku schválila. Ale zpět k pokrytci číslo jedna – Bohuslavu Sobotkovi, jenž byl ministrem financí zodpovědným rovněž za prodej 45,88 procenta akcií OKD. Protikorupční policie je přesvědčena, že stát se zbavil akcií příliš levně. Spočítala, že přišel o 3,4 miliardy. A ejhle, šéfem rozpočtového výboru byl v té době za koaliční KDU-ČSL Miroslav Kalousek, nynější předseda TOP 09. Policie už v roce 2012 obvinila Rudolfa Douchu z křivého svědectví a nepravdivého znaleckého posudku znalce, kterého si Fond národního majetku najal. Další Sobotkův kostlivec vypadl ze skříně; on nic, on jen muzikant

Paradoxy; po nástupu Bohuslava Sobotky do funkce ministra financí měl v roce 2004 blízkého přítele Radka Pokorného, společníka Bakalovy advokátní kanceláře Pokorný-Wagner. A právě tato partička připravovala za ministerstvo financí podklady pro Evropskou komisi ve věci nedovolené podpory pro kupujícího, kterým ale nebyl nikdo jiný než sám Bakala. Suma sumárum, zajímavý střet zájmů; šlo o advokátní kancelář, která v té době zastupovala Zdeňka Bakalu, tedy kupujícího, na kterého byla stížnost směřována, a který měl podle stížnosti nedovolenou podporu ve výši mnoha miliard státu uhradit.

Evropská komise se podivovala nad nízkou privatizační cenou OKD, a tehdy mohla vláda ještě privatizaci zastavit. Přesto Sobotkovo ministerstvo zaslalo Evropské komisi stanovisko vypracované advokátní kanceláří Pokorný, Wagner & spol., která pracovala pro kupce OKD, a toto stanovisko hájilo již uzavřenou smlouvu. Přitom ještě v roce 2006 existovala šance na zmaření nevýhodné privatizace OKD, ve které stát mohl tratit mnoho miliard korun. Odpověď Evropské komisi připravil Sobotkův přítel, advokát Radek Pokorný, jenž současně pracoval i pro Zdeňka Bakalu, který finálně OKD získal. Odpověď Evropské komisi z ministerstva byla na hlavičkovém papíru Bohuslava Sobotky, i když se hájí tím, že dokument podepsal tehdejší náměstek Eduard Janota. Marně se dnes Sobotka hájí planými řečmi o tom, že Zeman rozděluje společnost, když on sám to činí od počátku své politické kariéry…

Že by si vzal Bohouš s privatizací OKD až příliš velké sousto…?

Za vším zkrátka v Sobotkově politickém přištípkaření hledej syndrom Zeman. Pro vysvětlení nyní úryvek z mého rozhovoru, s tehdy ještě kandidátem na prezidenta ČR Milošem Zemanem: Nikdo z nás asi nezapomene na prezidentské volby, kdy jste byl velkým favoritem, kráčel jste hrdě a sebevědomě 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu, ovšem volba pro Vás skončila poněkud nešťastně… Co jste podcenil?

“Je obecně známo, že proti mně hlasovalo 27 poslanců sociální demokracie, (od Vlastimila Aubrechta po Petra Zgarbu, mezi nimi Sobotka, Gross, Martínek, Zaorálek, Špidla, Tvrdík, Dienstbier ml. atd…. pozn. autora dle Týdne), přestože dvě referenda členů ČSSD a příznivců, jsem vyhrál. Dopadlo to však překvapivě; sociální demokracie neměla svého prezidenta, stal se jím Václav Klaus. Byl to podraz, ale ne na mé osobě, ale na ČSSD. Na druhé straně jsem poslancům v duchu poděkoval a děkuji dodnes, že mně umožnili deset roků klidného života na Vysočině…” Zeman neopomněl současně připomenout, že pro druhé kolo prezidentské volby ho nominoval Ústřední výkonný výbor ČSSD, „z čehož vyplývá, že všichni, kdo hlasovali proti tomuto usnesení, nerespektovali stranické stanovy ani vnitrostranickou demokracii“.

A co církevní restituce za 75 miliard se souhlasem ČSSD…?

Zrádce Špidla zůstal zrádcem i po deseti letech během prezidentské volby Zeman – Schwarzenberg, kdy byl ne pro Zemana, socialistu z vlastních řad, nýbrž pro Karla Schwarzenberga. Vše zdůvodnil primitivně anální filosofií: „Jakkoliv to zní paradoxně, myslím, že podpora Karla Schwarzenberga je výhodnější, protože on je jasný protivník, nemá schopnost narušit strukturu levice a její mobilizaci…

Tak si zopakujme, co už o té falešné partičce Sobotky víme. Totálně zklamal, když sliboval volební výsledek, co bude začínat trojkou, nakonec byl rád, že začínal alespoň dvojkou. Kdyby se prodlužovalo jako v hokeji, přišla by “rychlá smrt”, jelikož by ho Babiš sfoukl, jak skomírající plamínek svíčky. Ale politika není hokej, tedy je, ale ne hokej s pravidly. Fauluj, jak, kde a kdy můžeš, rowdies to vždy přijmou s nadšením. Sci fi: Assange zveřejnil tajnou depeši z Pražského hradu…

Ty, Bohouši, proč ti tolik skřípají zuby? Ale, Milane, také ti skřípají, když vidíš, jak se ta naše pučistická infiltrace k Zemanovi prodražuje… Snímek Břetislav Olšer

Jak to bylo Ezopova bajko o lišce, vráně a kousku sýru? Stačilo dát hlavy dohromady, aby Bohuš vymyslel záchranný pás v podobě “antipuče” a do údajného spiknutí svých největších konkurentů nasadil špeha Chovance, když šli navštívit svého kamaráda Miloše Zemana do Lán. Tam vrána Hašek upustil kousek sýru a Chovanec liška mazaná, měl večeři na zlatém podnosu. Přitom chybělo tak málo, aby šlo celé vedení socialistů pod kytičky. Byl z toho ale jen večírek v Lánech; Hašek, Škromach, Tejc a Zimola museli od válu, zatímco práskač a hlavní strůjce osudové pasti Chovanec, Sobotkův oblíbenec číslo jedna, odolal: Pročpak asi? http://www.rukojmi.cz/clanky/984-pane-prezidente-zemane-proc-hned-kalasnikov-kdyz-to-jde-havloidne-s-humanitarni-bombou

A další Sobotkova zvrácenost; před dvěma roky slovenský soud nepravomocně rozhodl, že ministr financí ČR Andrej Babiš byl jako agent Bureš v záznamech StB veden neoprávněně. A kariérní Bohuslav Sobotka se opět projevil, že jako „věčná dvojka“ příliš charakteru nepobral. Zviditelnil se submisivní falší, že „rozhodnutí soudu dokazuje, jak je systém lustračního zákona absurdní a nespravedlivý tím, že je založen na evidenci komunistické StB a principu kolektivní viny. Prý „je rád, že kauza lustrací už teď nemůže být používána jako nástroj kritiky vlády…“

Přitom ještě 4. listopadu 2013 tvrdil úplně něco jiného… Napřed propašoval do pětice spiklenců v Lánech svého práskače Chovance, pak zlikvidoval soukmenovce Haška a spol., aby si následně dal páku i s Andrejem Babišem z ANO. Šéf ČSSD, a tenkrát jen kandidát s odřenýma ušima na premiéra, považoval za správné, aby kandidáti do vlády museli předložit negativní lustrační osvědčení. „Je to zvyklost, která by měla být respektována i nadále,“ řekl tehdy. A dodal, že požaduje, aby se do vlády mohli dostat jen ti, co mají „čisté“ lustrační osvědčení. To bylo ve chvíli, kdy nevěděl, zda bude premiérem. Pak byl jmenován a potřeboval třetího do vládního mariáše, proto náš mladý socialista předvedl, že ví, co je to obrtlík; odpustil svému marnotratnému synovi Chovancovi, dal mu trafiku ministra vnitra, a než se našinec stačil nadechnout, po dvaceti dnech změnil rétoriku i vůči Babišovi. Já premiér, ty ministr…

Pak to pokračovalo průšvihem před Sobotkovou submisivní cestou do Spojených států, aby tam byl mj. u odhalení v podzemí Kongresu USA busty Václava Havla; náměstek ministra zahraničí Drulák totiž těsně před tím pronesl památné věty, že jde o lidskou důstojnost a je na čase se zbavit Havlismu. Drzost, jež neznala mezí, proto se premiér snažil přetrhnout a skákat tak, jak USA pískají. Petr Drulák označil havlovské pojetí zahraniční politiky za chybné a škodlivé. A Sobotkovi vzápětí v USA cvakaly svěrače.

Už jednou USA premiéra Sobotku upozornily, že se změnou zdejšího přístupu k lidským právům bude jeho setkání se špičkou americké politiky těžko možné. Touto “nesmyslnou zahraniční politikou” by se údajně Česká republika pouze zařadila do smečky nevýznamných a bezobsažných států; a to, co je dnes prezentováno jako náš národní zájem, už by nikoho nezajímalo a nemohli bychom ani nic zásadně ovlivňovat. Proto přišel obrtlík s novou koncepcí; změnil kapitolu pojednávající o lidských právech – z Drulákovy „lidské důstojnosti“, jež může znamenat cokoli, v to údajně jediné správné pojetí – „důstojnost a lidská práva“…

A máme zde horkou současnost a otázku pro soudně přemítající lidi: Kdo už si konečně dá práci, aby interpretovat přesně skutečná inkriminované souvětí prezidenta Miloše Zemana, jež v lednu zněla do písmenka takto, aniž by bylo uvedeno jméno a příjmení Bohuslava Sobotky: „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov,“ prohlásil Zeman podle ČTK na mítinku v Tišnově u Brna, když odpovídal na dotaz jednoho ze studentů. Nikdo nemůže se vší vážností tvrdit, že šlo o Zemanovu výzvu k zastřelení premiéra…

(Dovoluji si upozornit, že prezident Zeman jen na jasném příkladu ilustroval rozdíl mezi konáním demokratickým a nedemokratickým. A zastřelit politika nazval konáním nedemokratickým… Kdo tady rozděluje národ úmyslnou dezinterpretací vyřčených slov…?)

Reakce pana premiéra Sobotky, který ač nejmenován, jako každá potrefená husa pronesl v písemném prohlášení předsedy vlády: „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat…”

Sobotka též poznamenal, že Zemanův výrok o tom, jak se zbavit premiéra použitím kalašnikova, zapadá do kontextu útoků webu White Media a fašistů; řekl v rozhovoru s týdeníkem Respekt. „A zdá se mi, že ten výrok prezidenta o zastřelení předsedy vlády jako nejlepším řešení pro ty, kdo nesouhlasí s mojí politikou, zapadá do kontextu útoků White Media a fašistů, kteří organizovali demonstraci přímo před mým bytem,“ dodal s tím, že by ho nikdy nenapadlo, že v této „sestavě“ jednou najde prezidenta.

Pokud by pan prezident neužil slov “prezidenta nevyjímaje”, mohlo by se hovořit možná o jisté nevhodnosti, ale jinak ne. Reakce pana premiéra, že jeho děti se doma třepou strachy, aby se tatínkovi něco nestalo, je, pokud to myslel vážně, hloupá. Pochybuji, že prezidentova dcera Kateřina má o tátu také takový strach a mohla by, prezident možnost “kalašnikov ” vztáhl i na sebe. Rozumbradové Zídek a spol. měli ideální možnost, aby nyní Zemanova slova z tiskovky doložili objektivně obdobnou epizodkou; sám Zeman přitom při povodních v roce 1997 také využil vrtulník.

V roli předsedy parlamentu letěl jako host tehdejšího premiéra Václava Klause z Prahy na severní Moravu, kterou zasáhla nejničivější povodeň v novodobých českých dějinách. Před nasednutím do vrtulníku Zeman stihl pronést, jak píše v LN pan Rejžek, i jeden ze svých “drobných” bonmotů: “Vašku, polovina národa nenávidí mě a polovina tebe. Dovedeš si představit, jak by se celý národ zaradoval, kdyby ta helikoptéra spadla…?”

Za všechny Sobotkovy politické faux pas nechť poslouží jeho alibistický, resp. charakteristický rozhovor pro HN; musím ho připomenout pro jeho vypovídající fakta o nehorázné bezostyšnosti Bohuslava Sobotky… V rozhovoru mj. 31. ledna 2013 řekl:

HN: A v té volbě před deseti lety jste taky volil Miloše Zemana?

Já jsem nevolil Václava Klause.

HN: Ptáme se na to, zda jste volil Miloše Zemana.

Já jsem nevolil Václava Klause.

HN: Vy nám na tu otázku neodpovíte?

Já na tu otázku teď po deseti letech odpovídat nebudu…

Inu, Sobotka, zamindrákovaný politik a patologický lhář, s premiérskou skříní plnou kostlivců.. tajnosnubný, oplodňující se, ale nevytvářející květy…až jednou na jaře si politici do ulic vyjdou, uslyší slova prezidenta Miloše Zemana: „Šedivé myši nevyrostou, a pokud vyrostou, stanou se z nich pouze krysy.“ Jen doplním valašského klasika: „Na každou svini se ve vanštroku už voda vaří…” Miloš si je všechny pamatuje. Je jako slon…