Patrick Buchanan
8.10. 2015 Střípky ze světa
„Ať si o Putinově politice v Sýrii člověk myslí cokoli, dává smysl. Svého spojence, Asadův režim, podporuje proti nepřátelům, snažícím se ho svrhnout. Co smysl zato nedává, je syrská politika Spojených států.“ „Za cenu enormních nákladů cvičíme proti Asadovi povstalce, co bojovat nejsou s to nebo nechtějí. Útočíme na ISIS, který chce Asadův režim svrhnout. My sami chceme Asadův režim svrhnout jakbysmet.“ A „kdo to převezme, pokud Asad padne?Máme snad ´vládu v klobouku´, s níž jsme s to, pokud se syrská armáda zhroutí, režim padne a ISIS dorazí až k metropoli, odletět do Damašku a dosadit ji k moci?
Magory krotí i těžkotonážní pravice
„Liberální“ IQ tykve na grilu Reaganova speechwritera Amok „liberálů“, jimž kape z manžet krev, hněte i „paleokonzervativce“. V Americe je naviguje Patrick Buchanan. Za Reagana „speeechwriter“ a mediální adjutant. Pak dvakrát prezidentský kandidát sám.
Teď krotí adrenalin, co ne a ne spolknout, že Rusko krotí teror proti Sýrii:
„Rusko má z Asadova pádu obavy i proto, že by uvolnil ruce čečenským teroristům a ti se ze Sýrie vrátili do Ruska. Zásahem na pomoc Asadovi dělá Putin přesně to, co my sami na záchranu svých ohrožených spojenců v Bagdádu a Kábulu.“
„Záchvaty amoku“ to však budí jen na adresu Moskvy. „John McCain haleká, že máme Svobodné syrské armádě poslat rakety země-vzduch.“ „Sestřelovat ruské letouny.“ To by však „mohlo vést nejen ke konfliktu USA-Rusko“. Že „syrští povstalci, podporovaní Spojenými státy, přepouští zbraně odnoži al-Kájdy, se přece ví“. I „McCainův nápad tak hrozí skončit v explozích letounů, brázdících nebe napříč Středním východem“.
„Hillary Clintonová po Spojených státech chce, aby vytvořily bezletovou zónu.“ Sekunduje jí i páteční Wall Street Journal: „Pan Obama může pana Putina donutit, aby zaplatil draze…Říci mu, že americké letouny zamíří, kam budou chtít, a budou-li napadeny, odpoví adekvátně.“ „Ukrojit bezletovou zónu“ – a „zničit vrtulníkovou flotilu, jíž páchá válečné zločiny pan Asad“ – se dožaduje i sobotní Washington Post.
„Dochází Straně války, k čemu by to vedlo? Zřízení bezletové zóny nad Sýrií, sestřelující syrské bitevníky, je aktem války. Kdy že to prezidentovi, že má jít do války se Sýrií, schválil Kongres?“
„Když si o to Obama řekl naposledy – v roce 2013, po nasazení chemických zbraní – americký lid řekl intervenci Spojených států ne jako jeden muž. Kongres se stáhl, dřív než o tom nechal hlasovat.“
„Nevyprovokované letecké údery na síly syrské vlády by byly americkou válkou, jež nemá mandát a odporuje Ústavě.“ Má snad „republikánský Kongres opravdu v plánu dát Baracku Obamovi bianko šek, jímž nás zatáhne do války se Sýrií?“ Má se „tak rozhodnout on sám?“ Je snad „volbou Ameriky z roku 2014 právě to?“
„Bezletová zóna znamená sestřely syrských letounů a vrtulníků válečným letectvem Spojených států.“ „Bombardování protiletecké obrany u syrských letišť.“ Damašek by to logicky vnímal jako „americké rozhodnutí rozdrtit jeho ozbrojené síly a svrhnout jeho režim“. V takovém případě „půjdou Syřané do boje“. Jako národ, a „ne jenom syrská armáda“. V hledišti nezůstanou ani „Rusko, Hizballáh a Írán, spojenci damašského režimu“. I „ti všichni to vidí tak, že jeho přežití je i v jejich životním zájmu“.
„Jak na americké nálety na svého spojence odpoví? Zabalí to snad a zvednou kotvy? Po všem, co z jejich strany pamatujeme? Údery Spojených států jdou zatím po ISIS a odnožích al-Kájdy. Začneme-li však napadat syrskou armádu či letectvo, jsme v nové válce s celým šíitským půlměsícem.“ S „Íránem, Bagdádem, Damaškem a Hizballáhem s Ruskem za zády“.“ Na „sunnitské straně dlouhé sektářské války sunny a šíi. Jak dlouho potrvá a jak skončí, nikdo neví.“
„Ať si o Putinově politice v Sýrii člověk myslí cokoli, dává smysl. Svého spojence, Asadův režim, podporuje proti nepřátelům, snažícím se ho svrhnout. Co smysl zato nedává, je syrská politika Spojených států.“
„Za cenu enormních nákladů cvičíme proti Asadovi povstalce, co bojovat nejsou s to nebo nechtějí. Útočíme na ISIS, který chce Asadův režim svrhnout. My sami chceme Asadův režim svrhnout jakbysmet.“
A „kdo to převezme, pokud Asad padne? Máme snad ´vládu v klobouku´, s níž jsme s to, pokud se syrská armáda zhroutí, režim padne a ISIS dorazí až k metropoli, odletět do Damašku a dosadit ji k moci? To už jsme zapomněli i lekci z ´Farmy zvířat´? Na to, jak zvířata povstala a zmocnila se farmy, pak to však vzala do rukou prasata?“
„Senátor Tim Kaine přišel s tím, že dřív než se na Středním východě pustíme do další války, chce to diskusi a z ní vycházející rozhodnutí, už před pár měsíci.“ Poněvadž jinak hrozí jen další burnus z ostudy. „Americké války v Sýrii, mající svrhnout Asada, se s rachotem domáhá to samé IQ tykve, které nám tvrdilo, že padnou-li Talibán, Saddám a Kaddáfí, nastane rozkvět liberální demokracie.“
„Kdo říká, že máme zůstat stranou? Donald Trump i Bernie Sanders, co byli oba už proti invazi Spojených států do Iráku.“
Krotitel amoku potěší, i když mu srdce buší napravo. Hujerům „spojenecké vděčnosti“ bere milovanou hračku. Co jim ho uložit jako povinnou četbu? Těm v bavlnce erární apanáže – i z mediální branže. Celé té „elitě“ bez zásluh, co za prachy trapně lže.