Je to smutný obraz každodenního šlendriánu renomovaných novin a údajně renomovaných redaktorů, kteří kompromitují svá média úmyslnými nepravdami; stojí za to citovat některé nýmandy z jejich pokřivených a diskutabilních pamfletů…

Břetislav Olšer
22.8.2015   Rukojmí
Ve čtvrtek napsal spolupracovník Luděk Navara v MF Dnes: „Zase srpen ´68. A přitom jinak.“ To “jinak” je patrné z textu záhy; autor totiž 21. srpen 1968 přirovnává ke Krymu: „Obsazení Krymu proběhlo podobně zdánlivě hladce, dnes však vidíme, že ten nešťastný poloostrov s ruskou menšinou se potácí v problémech.“ Ovšem, všimněme si dvou skutečných faktů – Celková rozloha Krymu činí 26 860 km2, o něco více než má Morava. Na Krymském poloostrově žije přibližně 2 300 000 obyvatel, z nich je okolo 60 % ruské národnosti, převážně užívaným jazykem je ruština. Na Krymu dnes žijí hlavně Rusové, nejpočetnější menšinu tvoří Ukrajinci… To jsou fakta z encyklopedie. Pan Luděk Navara zřejmě čerpá z údajů Porošenkovy zkorumpované vlády, která jíž zatkla řadu podvodníků, mezi jinými s diamanty.



Pro vlastence Ukrajiny, kromě Navary, půjde možná o bolestivější věc než je smrt – o ruský azyl totiž mj. požádali ukrajinští vojáci pohraniční stráže v ruské Rostovské oblast, v níž právě žije Janukovyč. Velení ukrajinské armády zneuctěné informovalo, že do Ruska přeběhli bojovníci ze 72. ukrajinské motorizované brigády. Přesný počet přeběhlíků však ukrajinská strana nezveřejnila. Rusko ale má o přesných počtech žadatelů o azyl jasno; celkem jich podle vyjádření mluvčího rostovské pohraniční stráže Vasilije Malajeva bylo 438, z toho 164 ukrajinských pohraničníků. Už předtím dezertovalo 40 ukrajinských vojáků z 51. mechanizované brigády. Přešli hranici Ruské federace. Jak jinak, když jim Jaceňuk odmítl dávat až do odvolání žold? Není proto divu, že mu důstojníci ukrajinské armády dál za velkého aplausu dezertují k Rusům…https://www.youtube.com/watch?v=HSFa8nXjMMQ

Kde nic není, ani čert nebere. Ukrajině ubývají dezertující vojáci, proto jsou nervózní také v EU a USA. A konkrétní zvyšování příjmů krymských dezertérů? Není pravda, že má Krymský poloostrov krizi; možná se nemají jako v bavlnce, avšak i tak pro vojáky s ruským pasem je na Krymu plat pětkrát vyšší, než měli v ukrajinské armádě, pětinásobné jsou i slibované penze, a co víc, lze je dostat o dvacet let dříve, než v ukrajinské armádě. Putin nařídil zvýšit na Krymu všechny penze na ruskou úroveň, což v praxi znamená jejich takřka zdvojnásobení.
Parta kamarádů z komanda AZOV europoslance Štětiny…

Bratru zvýšení životní úrovně Krymu za 36 miliard rublů. Proč ne, ušetří přece za nájemní smlouvy v Sevastopolu a za zrušení slevy na svůj EU zaplacený plyn pro Ukrajinu. Nechal vytvořit federální ministerstvo pro záležitosti Krymu, už v červnu se zvýšily platy státních zaměstnanců na Krymu na ruský celostátní průměr. Obdobně chce Moskva pomoci i krymským důchodcům, se zvýšením výdělků mohou počítat i ruští vojáci a policisté, kteří slouží na Krymu. Krym a exprezident Francie Valery Giscard d’Estaing

Komická vsuvka: Schůzka v Minsku: Na jednáních o Ukrajině se odehrál i tento médii utajovaný rozhovor, mezi Porošenkem a Putinem, v důsledku kterého uražený Porošenko ze zlosti na několik hodin opustil jednací sál. O co se jednalo? Putin položil Porošenkovi řečnickou otázku, jestli zná historku o slepicích Vladimíra, panovníka Kyjevské Rusi. Putin nečekal a sám odpověděl: “Kníže Vladimír odešel z Kyjeva na hon do Novgorodu, a když se vrátil, zjistil, že všechny jeho slepice jsou pryč… a přišlo se na to, že mu ty slepice ukradli Ukrajinci.” Porošenko navztekaně na to: “Nesmysl, tehdy ještě žádní Ukrajinci v Kyjeve nebyli”. Spokojený Putin mu s úsměvem řekl: “Tak a nyní můžeme na těchto historických základech začít jednat o Ukrajině…“ Zaorálek a Krym…
A další informační šum; obvinění separatistů, že jim tanky přijely přímo z Ruska. Omyl; je to nepodložené a zavádějící; což tak konstatovat, že se jedná o vozidla ukořistěná přímo Ukrajincům pod nosem? Všichni víme, že většina ukrajinských armádních útvarů se nejen prakticky rozložila; vojáci jednak odešli zrazeni a pokořeni svými náčelníky domů a svou vojenskou techniku vztekle opustili, jednak se mnozí ke všemu přidali k proruským vzbouřencům. Ti tak dokázali zabít dvě mouchy jednou ranou; získali vojáky i  „domácí“ zbraně; buď byly ukořistěné přímo v bojovém chaosu, nebo pochází z opuštěných záložních skladů ukrajinské armády či z pracovišť místních zbrojních firem. Žoldáci na Ukrajině..
Nemá smysl se zabývat zbytkem Navarova článku; s fakty zachází jako opilý řezník. Stejně tak lze vypozorovat podobný stav mysli též u jiného žurnalisty – Luboše Palaty. Nejen bankrotující Ukrajina se totiž momentálně neobejde bez ruského plynu a uhlí, jelikož domácí těžbu obou surovin narušily boje se separatisty. Jaceňuk by si měl připomenout a napsat do deníčku prorocká slova redaktora Luboše Palaty na adresu Ruska, co by se dala tesat do kamene: “My už si i bez toho vašeho plynu nějak poradíme a uleví se nám. Už vás totiž nebudeme potřebovat…”

Raději žvaní, než aby zaregistroval, jak poslankyně strany Svoboda Irina Farion na svém vystoupení řekla: “Máme jen jednu cestu: zničit Moskvu. Kvůli tomu žijeme, kvůli tomu jsme přišli na svět, abychom zničili Moskvu. Abychom zničili nejen Moskaly v naší zemi, ale černou díru evropské bezpečnosti, kterou je nutné smazat z mapy světa.” Holt, demokracie a svoboda po majdansku, jejíž mluvčí strany Svoboda vyzývala poslance, aby uznali status někdejší Ukrajinské povstalecké armády UPA kontroverzního Bandery, což se také stalo. Proč o tom Palata mlčel?
Snímek Břetislav Olšer

Na podporu připravujícího se “zákona o lásce k Banderovi” byla akce, kterou uspořádala počátkem roku 2015 banderovská strana Svoboda a neonacisté Pravého sektoru, který dnes prahne zlikvidovat i Porošenko. Průvod skončil na náměstí Majdan; vůdce Svobody Oleh Tjahnybok označil Moskvu za tradičního agresora. Poslanec za stranu Svoboda Andrij Iljenko prohlašoval, že všichni bojovníci za svobodu Ukrajiny, zejména Stepan Bandera a Roman Šuchevyč, by měli být oficiálně uznání za národní hrdiny; Šuchevyč byl spoluvelitelem praporu Nachtigal, který se ještě před příchodem Němců do Lvova v roce 1941 podílel na vyvraždění asi 4,5 tisíce místních Židů. Štětina je na členství v KSČ pyšný, Procházková, po manželovi Afghánka, prosazuje „dobytí“ Krymu…

V Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově se nedávno uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stepana Bandery. Účastníci připomínali 106 výročí narození tohoto ukrajinského nacionalisty a zločince. Nejpočetnější bylo shromáždění v ukrajinském hlavním městě Kyjeva, na místě známém jako Majdan… Podle některých zdrojů se ho mělo účastnit několik tisíc Banderových pohrobků. Hořící pochodně připomínaly nacistické řádění v Norimberku, Berlíně a jiných německých městech. Mráz z té hrůzy šel po těle, stovky Židů se už z Ukrajiny raději vystěhovaly do Izraele; nový holocaust je děsí…
Jaká je skutečná historie Ukrajiny? Nejčastěji se uvádí význam “ukrajiny” jako „okrajového území“, přesněji jednotlivá krajní, hraniční knížectví Kyjevské Rusi. Označení Ukrajina bylo užíváno spíše v lidové řeči, zatímco polské, resp. ruské úřady používaly zpravidla označení Malá Rus, Malorusko – oproti Velké Rusi, tj. dnešnímu Rusku. Obyvatelé Ukrajiny bývali označováni jako Malorusové či Rusíni; etnonymumUkrajinec se objevuje přibližně od 18. století, plně se však prosadilo až o století později. Ovšem především v širokém významu krajních území, někdy též oblastí vnějších slovanskému osídlení, sousedních “ukrajin”. Kde byl v té době Stepan Bandera, z něhož je nyní údajně málem zakladatel Ukrajiny?https://www.youtube.com/watch?v=3Iyb6itTdug

Nejobdivovanější osobnost Ukrajiny – Sergej Bubka mezi doněckými havíři… Snímek Břetislav Olšer

Malý historický exkurz; Velká Rus vznikla v druhé polovině 9. století, kdy její obyvatelé ještě neměli ani ponětí, co je to Ukrajina, jelikož nic takového v té době ještě neexistovalo.. Vrcholné období zažila Rus v 11. století, kdy ovládla rozsáhlá území včetně Krymu. Rozpad ruského státu nastal po smrti Vladimíra II. Monomacha v roce 1125, kdy se rozdělila na dvanáct soupeřících knížectví, která se nedokázala sjednotit ani pod tlakem mongolskotatarských nájezdníků, kteří v roce 1240 vyplenili Kyjev. (Kdopak tady asi provokuje…? https://m.youtube.com/watch?v=yYIwg68q0P4&feature=youtu.be)

Krym patřil od roku 1783 Rusku, kdy jej připojila ke své říši carevna Kateřina Veliká. Poloostrov měl důležitou roli v omezování osmanského vlivu v regionu východní Evropy, což bylo až do poloviny 20. století. Tehdy „totalitní praktiky Sovětského svazu vedly k začlenění ARK do Ukrajinské SSR“; jednalo se o svévolný akt Chruščova daru bez opory v tehdejší sovětské ústavě. Dnes ho Putin zkrátka v referendu pouze navrátil, tam, kam odjakživa patřil a byla z toho agresivní anexe a protiruské sankce… http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-dalsi-dopis-expertu-Zemanovi-kvuli-Banderovi-A-hned-odpoved-354044

A další česká novinářská „jednička“; šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr byl dle Parlamentních listů pravomocně odsouzen za řízení v opilosti. Dostal čtyři měsíce s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Stojí za pozornost, že o tom informovala Mladá fronta Dnes, kterou Šafr dříve vedl v pozici šéfredaktora.

V listopadu 2014 měl Šafr řídit opilý, jenže ho zastavila policie, takže se známý novinář dostal do problémů. Podle svědků měl v sobě tolik alkoholu, že ani nemohl chodit. Soud i na základě jejich výpovědi konstatoval, že Šafr nesmí osmnáct měsíců sednout za volant. Současně by měl prožít čtyři měsíce za mřížemi, ovšem s podmínečným odkladem na 18 měsíců. „Podle svědků a policie byl ale opilý tak, že nemohl chodit a špatně artikuloval. Odběru krve se odmítl podrobit. Šafr tvrdí, že měl depresi a užil Xanax.
Sci-fi či sídliště na Letné v blízké budoucnosti…?

Do auta usedl jen kvůli telefonování a policisté, kteří se na něj začali dobývat, se k němu chovali jako ke zločinci, tak s nimi odmítl spolupracovat. Jejich postup považuje za skandální. Svědkové, kteří ho viděli řídit, podle něj lžou, protože mu chtějí uškodit,“ píše server deníku. Šafr byl odsouzen už v červnu tohoto roku, ale odvolal se. Totéž učinil státní zástupce, jemuž se zdál vyměřený trest příliš mírný. Soud však obě odvolání zamítl a verdikt potvrdil. Je tedy pravomocný, přičemž sám novinář si ho nevyslechl. Ze zdravotních důvodů se k jednání nedostavil.

Inu, signifikantní pro tento petráčkovský styl je následující citace z jednoho z jeho mnoha textů, v němž připomíná slova nizozemského premiéra, který o východoukrajinských separatistech řekl: „Těla mrtvých tahali po zemi a nechali je shnít.“ Na nabízející se otázku, proč to tak dlouho trvalo, Petráček odpovídá: „Protože Putin si to tak přál…“ Pánové Putno, Romancove, Gále, Halíku, Nováku, Blažku, Hořejší a další zachránci světa, což tak jít příkladem lidskosti a vzít si k sobě pro začátek naplňování vaší výzvy do nájmu každý cca deset běženců…?