Tyler Durden
17. 2. 2015 Zero Hedge
Spolu s tím, jak po celé Evropě protesty proti zbídačování nabývají na síle (a ne jen ve Španělsku, kde teď Podemos vede v průzkumech nad stranami status quo), tak KeepTalkingGreece referuje, že řecký parlamentní mluvčí za Syrizu Nikos Filis uvádí: „Vlna protestů značí nový počátek… A to ty dominantní síly Evropy děsí. Protože virus Syrizy by se mohl rozšířit i do jejich komunit.“ A my máme podezření, že zrovna tohle je tou největší obavou Eurogrupy…
Od AVGI:
Demonstrace solidarity s Řeckým lidem proti politice zbídačování vnesly do perspektivy Evropy změnu a nabývají na síle. To děsí dominantní síly Evropy. Protože „virus“ SYRIZY by se mohl šířit i do jejich vlastních komunit,“ řekl parlamentní mluvčí SYRIZY Nick Phillis.
„Ta vlna protestů znamená nový začátek, protože virus SYRIZY by se mohl rozšířit do zbytku Evropy, jelikož hnutí solidarity Řeckého lidu je proti politikám zbídačování, které degradují životy evropských občanů. Tyto protesty znamenají příchod změn do evropské perspektivy a sílí. A ty dominantní síly Evropy děsí. Protože virus SYRIZY by se mohl rozšířit i do jejich komunit.“
Když Nikos Phillis komentoval Junckerova prohlášení a postoje Evropanů z poslední doby týkající se současné Eurogrupy ohledně otázky Řecka, tak mluvil o „deficitu demokracie v Evropě“ a uvedl:
„Mají za sebou v posledních dnech prohlášení vypadající, že budou trvat na programu Memoranda, a přitvrzují svůj postoj. Tento prvek je důležité, aby lid Řecka a Evropy bral v úvahu. To nejspíš dnes neskončí, má to horizont do 28.2. Je to politická otázka, nikoliv technická, protože to zahrnuje i problémy nejen spojené s finančními zájmy, ale i takové jako třeba pracovní. A na straně věřitelů to není jen otázka minimální mzdy, podléhá to důkladnému kolektivnímu vyjednávání o práva v celém systému, není to jen o postoupení práv, kterých se vzdalo Řecko. Když v zemi proběhnou volby, tak musíme respektovat vůli občanů, je to otázka suverenity. Ale dohoda o dluzích je dvojstranný vztah a memorandum Řecka a jeho věřitelů je vztahem, který musí Řecko vyřešit svou domácí legislativou. To tudíž, jak říká Juncker a další v Evropě, není správné, proč ale nezpochybňovat mnohostranné Evropské dohody, a jen dohody, které jsou vnitřní legislativou. Tím se vznáší otázky nad suverenitou a nad demokratickým zastoupením. Při vyjednávání by se měla brát v úvahu politická změna v naší zemi. Když se v úvahu nebere, tak se tím ukazuje, jaké je v Evropě vnímání demokracie a poukazuje to na nedostatek demokracie v Evropě.“
Protesty solidarity s Řeckem a proti zbídačování se šíří…